Author Topic: Téma číslo 2199 (5. 5. 2018) - Se zbraní v ruce  (Read 418 times)

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Kdyby vám někdo se smrtelnou vážností vyhrožoval se zbraní v ruce, tak dnes možná (možná!) drabble psát nemusíte.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6205
  • The Progeny
    • View Profile
Kostky kontra kvér
« Reply #1 on: 05. May 2018, 21:44 »
Kostky kontra kvér

O tom, že kouzla nejsou vždy spolehlivá, věděla většina studentů Bradavic svoje. Ne snad že by tušili, že za jejich neúspěchy může pravděpodobnost a kostky, ale i ti hloupější si všimli, že ať už formuli přednesou jakkoliv přesně a ať už máchnou jakkoliv precizně, nemusí to vůbec garantovat úspěch.
Některé to frustrovalo, jiné ani ne. Většina to nakonec s vyšším věkem dokázala kompenzovat, ale byli tací, co se ani v dospělosti nemohli na své hůlky spolehnout a radši se věnovali jiným disciplínám.
Jednoduše to vyřešil například Seamus O‘Fearraigh – na čarování se vysral a do bitek chodil s nabitým Colt Pythonem.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8420
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Nekonvenční nakupování
« Reply #2 on: 05. May 2018, 22:11 »
Nekonvenční nakupování (23 BBY)

„Holčičko, co to na mě jako zkoušíš?“ culil se postarší obchodník na ne zas tak mladou dívku v promoklém plášti a vypadal vyloženě pobaveně. Možná to mělo původ v tom, jak mu nakráčela do krámu, hned mezi dveřmi mu oznámila, že nemá peníze, ale pak stejně chtěla zásoby. „Já nejsem z těch, co by brali platbu v naturáliích, víš?“
„A jste jeden z těch, co odmítnou zákazníka, který má v ruce zbraň?“ kontrovala chladně, zatímco si ji prohlížel od hlavy k patě, asi jak přehodnocoval svůj dříve zmíněný postoj.
„Zbraň? Vždyť máš jenom nějakej trapnej kovov–“
KLAP-KHZZZT!
„...a kurva.“

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4242
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Balení po bespinsku
« Reply #3 on: 05. May 2018, 22:49 »
Balení po bespinsku

To, že se jeden stane lovcem odměn, mu nemusí nutně zajistit přízeň opačného pohlaví. Své o tom věděl ten, co se právě kvůli tomu lovcem stal a náležitě tedy při rozhovoru s kolegou trpěl.
„Jen za včerejší večer jsem měl čtyři sotva zletilý Zeltronky,“ kasal se zkušenější lovec, zatímco popíjeli pivo na Zorbův účet, „pravda, ani jedna nebyla vyloženě modelka, ale co taky chtít po chudinský čtvrti, žejo...“
Frustrace u prvního dosáhla maximálních hodnot, a tak se konečně odhodlal a zeptal.
„Jak to děláš? To používáš nějakej zvláštní parfém nebo co?“
„To určitě pomáhá, ale hlavní je nabitá omračovací pistole.“

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Ze zálohy
« Reply #4 on: 05. May 2018, 23:17 »
Ze zálohy

Pro zelenáče nebylo nijak výjimečné, že jim starší Družiníci zadali nějakou podřadnější prácičku. Většinou šlo v takových případech o zpacifikování divokých živlů ve skyrimských putykách. Přesně proto nyní mladý Nord překročil práh hostince u Kobyly a praporce. Důležitě přitom hladil jílec meče a pohledem jestřába přejížděl po tvářích kolem ohně.
„Co tu chceš, otrapo?“ zavrčel někdo z rohu skrytého ve stínu. Nebylo pochyb, že to je Družiníkův cíl.
„Mám tu práci.“
„Se zbraní v ruce se sem neleze, víš to?“
„Ale já nemám…“
„Ale já jo!“ křikl ožrala a vyskočil. A šup, Nord byl o kus ocele v útrobách těžší.

Fandom: Skyrim

 

Další pískoviště: