Author Topic: Téma číslo 2201 (7. 5. 2018) - Oprava lahvičky  (Read 392 times)

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Oprava lahvičky je trochu zvláštní činnost, ale její vypití bychom, myslím, zvládli hned!

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6181
  • The Progeny
    • View Profile
Popraskaná praxe
« Reply #1 on: 06. May 2018, 22:36 »
Popraskaná praxe (1981)

Fróði byl na kouzlení jelito, a na spoustu dalších věcí vlastně taky, a když tedy měli v hodině přeměňování zkoušet poskládat ze střepů láhev, moc slibně to neviděl. Dafné byla dost svéhlavá, on taky, ten pohyb nevypadal úplně triviálně, ale tak… zkusil to, co by ne.
„Reparo!“ houkl, mávl a fascinovaně sledoval, jak se před jeho zraky všechny střepy dávají do pohybu, spojují a skládají, a bylo to dobré. Právě tehdy pochopil, že aspoň na to přeměňování možná něco jako talent má.
Stejně pak ale ještě pro jistotu rozflákal pár desítek lahví od všeho možného, aby se to pořádně naučil.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8374
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Doobjednávky do Dna
« Reply #2 on: 06. May 2018, 22:53 »
Doobjednávky do Dna (#pánská_jízda)

„Čau jako, můžu mluvit?“ zahlaholil do vysílačky nonšalantně nosaurianský majitel baru Dno na Oovo IV a jeho dovozce alkoholu na druhé straně souhlasně zamručel.
„Poslouchej, mám tu dva náročný zákazníky, co si řekli o koštovačku zdejších samohonek, a mně do setu jedna chybí, můžeš mi sem urychleně lahvičku poslat?“
Než mohla protistrana cokoliv odpovědět, jeden z Wookiů na baru si zaklepal na čelo.
„Oprava, lahvičky,“ přeformuloval tedy barman svou objednávku, ale to se do věci vložil druhý, pro změnu strašně sprostým brumláním, jehož polovině barman vůbec nerozuměl. A tak udělal to jediné rozumné, co v tu chvíli mohl.
„Oprava, sudy.“

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4218
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Hodinky, holinky...
« Reply #3 on: 07. May 2018, 22:37 »
Hodinky, holinky...

[„Počuj, Shteffan,“] spustil Simbacca na svého dvorního ajťáka, jemuž lezl do království a jehož se snažil ohromit užitím kwookrrrského dialektu, [„potreboval by som akosi pomocť.“]
Starší Wookiee ani nezvedl hlavu od rozkompilovaného kernelu.
[„Jasné, s čím?“]
[„Mně se povedlo,“] spustil kapitán už normálním shyriiwookem, [„rozbít jednu tátovu láhev a říkal jsem si, když je opravuješ, jestli bys to nedokázal i s touhle.“]
Tentokrát už Shteffan zrak od obrazovky odtrhl.
[„A já že čo?“]
[„No Banana říkala, žes jí pomáhal zrekonstruovat nějakou flašku...“]
[„Jaj tak, ty myslíš flashku, či?“]
[„V tom je rozdíl?“]
Ani v tomhle vesmíru to Slovák neměl lehké.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Podivný zákazník
« Reply #4 on: 13. May 2018, 01:07 »
Podivný zákazník (nedělní žolík)

Jako malý byl Daniel trochu zvláštní. Čím byl ale starší, ne, že by se jeho výstřednost vytrácela. Vlastně tomu bylo přesně naopak.
„Dobrý den, pane, co pro vás mohu udělat?“
Daniel měl zrovna volno od vyučování, tak si stihl zajít ke sklenáři do Londýna. Měl totiž velký problém.
„Myslíte, že byste zvládl opravit tuhle lahvičku?“ zeptal se uctivě a položil na pult sáček plný střepů.
„Nebylo by lepší koupit novou?“
„V téhle přebývala zvláštní energie a jinde se neusídlí.“
Sklenář už se radši na nic neptal – protože kdo se moc ptá, moc se dozví, a on chtěl jen dostat zaplaceno.

Fandom: Felix Felicis!

 

Další pískoviště: