Author Topic: Téma číslo 2211 (17. 5. 2018) - Mazej pro tu knihu!  (Read 391 times)

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Mazej pro tu knihu! To na mě dneska spustil email, protože se mi v knihovně válí rezervace, ale já nemám průkazku, takže ups.
 

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8419
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Popohánění paměti
« Reply #1 on: 17. May 2018, 00:38 »
Popohánění paměti (22 BBY)

Že Keisell občas zapomínala, to byl jeden z jejích menších problémů. Ovšem když hned první týden pobytu v tajné akademii zapomněla vrátit knížku do knihovny, byl z toho rázem problém větší, neboť se týkal všech.
„Ale já,“ koktala na svou obranu, zatímco ji školnice propalovala pohledem a zbytek třídy napjatě vyčkával, kdy ji sežere, „já nevím opravdu jak se mohlo to stát.“
„To je irelevantní,“ setřela ji Arkaniánka, „důležité je, jestli to dokážeš napravit. Nebo snad chceš, abych kvůli tobě všem rozdala testy o týden dřív?“
„Mazej pro tu knihu!“ zvolali náhle všichni a ona se div nepřerazila o práh.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4242
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Podavačky papíru
« Reply #2 on: 17. May 2018, 00:45 »
Podavačky papíru

Zorbův palác byl sice v jistém směru umění nakloněn, ale literatuře tam věru pšenka nekvetla. Jednak tam bylo na čtení poněkud šero, ale také tam na něj nebyl čas a v neposlední řadě tvořili přes šedesát procent jeho obyvatel bytosti zcela nebo alespoň většinově negramotné. Průměrný strážný byl prostě a jednoduše rád, když správně rozklíčoval obrázkový manuál k elektrickému obušku a nepřišel k úrazu.
V takto specifickém prostředí měly knihy v podstatě jediné využití, jak zjistila každá z otrokyň, které v rámci výcviku hodil bachař nějaký ten svazek do temné chodby nebezpečně blízko mřížím do rancoří klece.
„Aport, a pronto!“

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6205
  • The Progeny
    • View Profile
Pastičkářova příručka
« Reply #3 on: 17. May 2018, 00:52 »
Pastičkářova příručka (19 BBY)

„Simbo?“ šeptla Jessica na svého padawana a v jejím hlase byla znát jistá míra úzkosti. Mohlo to souviset s tím, že se právě plížili temným labyrintem pod další sithskou pyramidou a co chvíli míjeli nějakou hnusnou past, ale Simbacca na to nebyl odborník, tak to nemohl říct jistě.
[„Jo?“] zašeptal zpátky.
„Pamatuješ si, jak jsme u vchodu našli tu knihu se spoustou divných znaků a já ti říkala, ať ji tam necháš, že se tady bez ní v klidu obejdeme?“
[„Jo,“] přikývl a v tu chvíli si všiml, že stojí jednou nohou na podezřelém obrazci.
„Tak pro ni běž, honem!“

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Ticho mezi regály
« Reply #4 on: 17. May 2018, 21:52 »
Ticho mezi regály

Donnie slyšel o bradavické knihovně mezi studenty roztodivné zkazky, zvlášť o takřka legendární knihovnici, a o to víc vzrušující se mu výprava do knihovny zdála. Musel uznat, že to byla obrovská místnost, a že tam bylo hodně, ale opravdu HODNĚ knih. Jednu z nich náhodně vytáhl a posadil se na okenní parapet – a otevřel si i okno, aby na něj šel čerstvý vzduch. Pak se tam objevila.
„Slez okamžitě z toho okna!“ sykla na něj knihovnice tiše, přesto ostře. A Donnie se lekl, upustil knihu… Přímo z okna.
„MAZEJ PRO TU KNIHU!“
Tak hlasitě nikdy nikdo v žádné knihovně nezařval.

Fandom: Felix Felicis!

 

Další pískoviště: