Author Topic: Téma číslo 2212 (18. 5. 2018) - Kam pověsíš hlavu svého nepřítele  (Read 474 times)

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Estetické problémy jsou velmi zákeřné - někdy řešíš, jakou koupíš záclonu, aby ti ladila se stěnou, někdy zas kam pověsíš hlavu svého nepřítele, aby moc neděsila hosty...

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4242
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Ukázka užitého umění
« Reply #1 on: 18. May 2018, 10:35 »
Ukázka užitého umění

Hutt Zorbo byl sice na první pohled sebejistý slimák, ale je pravda, že si nebyl tak docela jistý celou řadou svých vladařských rozhodnutí.
Nevěděl třeba, jestli bylo moudré investovat do těžby drahých kovů, když se ty samé kovy daly s pár šikovnými hrdlořezy krást už opracované, nevěděl, jestli budou stačit ta nová bezpečnostní opatření proti infiltraci paláce a nevěděl, jestli by přeci jen neměl zaplatit některým otrokům očkování. To všechno v jeden den.
V jedné věci měl ale naprosto jasno: že hlavu svého obchodního rivala si nechá pověsit přímo nad trůnem, aby všichni poddaní viděli, že se sebou nenechá vyjebávat.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8420
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Hádky o hlavu
« Reply #2 on: 18. May 2018, 10:40 »
Hádky o hlavu (13 BBY)

Když se dvěma lovcům konečně povede uštvat a zabít strašlivou stvůru, je to zpravidla i test jejich přátelství. Jakkoliv totiž boj s netvorem zpravidla sbližuje, má-li ten tvor zároveň jen jednu hlavu, vyvstává nepříjemná otázka, kdo z nich si ji bude smět vystavit jako trofej ve svém příbytku a kde přesně. Možná to zní triviálně, ale pravda je taková, že podobný spor se mezi nejedněmi dlouholetými přáteli brzy přeměnil v nenávist a po lovu následoval ještě druhý souboj na život a na smrt.
Chlouppek s Champbaccou to naštěstí po ztrestání Algernnon de Bray vůbec nemuseli řešit, protože hlavu jednoduše nenašli.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6205
  • The Progeny
    • View Profile
Kujón Kody
« Reply #3 on: 18. May 2018, 12:50 »
Kujón Kody (0 ABY)

Povstání toho slavného dne získalo mnohé, ale kapitána Simbaccu čekal kromě zachráněné Merumeccu ještě jeden moc pěkný dáreček. Kody sice trochu pochyboval, že stálo za to ho s sebou táhnout až z můstku Götterdämmerungu, ale jakmile se před ním otevřela kapitánova kajuta, pochybnosti byly pryč.
[„Jé, moc děkuju!“] jásal Simbacca a ukázal na zeď nad pracovním stolem, kde měl mezi helmami všech možných druhů imperiálních vojáků akorát jedno poslední místečko na tu černou, [„akorát se mi sem pěkně vejde, hele.“]
„To jo, helma se vejde, ale co ta hlava?“
[„Jaká hlava?“]
A v tu chvíli Kody otočil helmu vzhůru nohama.

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Důležitá dekorace
« Reply #4 on: 18. May 2018, 15:52 »
Důležitá dekorace

„Ne, ne, ne, ne, ne, ta hlava tady viset nebude,“ kroutil vědmák nesouhlasně hlavou a vypadalo to, že nehodlá ustoupit ani o píď, zmetek jeden tvrdohlavý.
„Ale zlato, vždyť se tady tak pěkně vyjímá,“ namítala půlelfka a upírala na něj prosebný pohled tyrkysových očí.
Ale zaklínač se nedal. „Ne, právě, že se nevyjímá - tady úplně zaniká,“ namítal, „nelovil jsem toho baziliška proto, abychom tu trofej pak zastrčili někam, kde nebude náležitě na očích.
Tady je to lepší,“ zkonstatoval, když upevnil vycpanou hlavu nad manželské lóže.
Aerima se Fíreanovi pověsila na paži. „Máš pravdu, ladí k tomu nekkeřímu koberečku,“ zavrkala spokojeně.

Fandom: Zaklínač RPG (AU?)

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Typické odpoledne
« Reply #5 on: 18. May 2018, 21:59 »
Typické odpoledne

Donnieho rodiče se často hádali, co si pamatoval. Jednou přišel tatínek z práce hodně naštvaný.
„Proč on, ten hajzl?“
„Uklidni se,“ zkoušela to Magdalene, vědoma si přítomnosti Donalda ve dveřích.
„Já se mám uklidnit? To povýšení mělo bejt do prdele moje! Hajzl, já ho dostanu. Nejradši bych mu urval hlavu a pověsil si jí na hajzl, aby se mi pak dobře sr-“
Magdalene to nevydržela a vlepila muži facku. A pak vzala Donnieho na zmrzlinu, a říkala mu, aby zapomněl, co slyšel. A on samozřejmě přikyvoval. Přemýšlel přitom ale, jestli by se nebál čůrat, kdyby na záchodě visela něčí hlava.

Fandom: Felix Felicis!

 

Další pískoviště: