Author Topic: Téma číslo 2265 (13. 7. 2018) - Káhira  (Read 375 times)

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6181
  • The Progeny
    • View Profile
Téma číslo 2265 (13. 7. 2018) - Káhira
« on: 12. Jul 2018, 15:42 »
Arabské al-Qāhirah prý znamená Dobyvatel, tak jsem zvědav, co dneska dobyjeme.
[„If you can't beat them, eat them.“]

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4218
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Dobyvatel a dáma
« Reply #1 on: 12. Jul 2018, 16:38 »
Dobyvatel a dáma

Zorbova nejluxusnější otrokyně nebyla zvyklá sloužit komukoliv jinému, a vlastně jí to tak vyhovovalo, takže když se jí v cele objevil chlapík v brnění, přirozeně byla zvědavá.
„Copak jsi pro mého pána udělal, že tě poslal za mnou?“
„Ále,“ mávl těžkooděnec rukou a začal si odkládat jeden plát za druhým, „dobyl jsem pro něj jeden měsíc ve vedlejší soustavě.“
„Opravdu?“
„Jo. A úplně sám!“
„Páni. Tak to si asi zasloužíš zvláštní odměnu, že?“
Rozhodně zasloužil a rozhodně se nechtěl zdržovat kecáním. Hlavně proto, že mu nezbývalo moc času, než Hutt zjistí, že je ten měsíc neobydlený a úplně k ničemu.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6181
  • The Progeny
    • View Profile
Choutky chlupáčů
« Reply #2 on: 12. Jul 2018, 19:02 »
Choutky chlupáčů (0 ABY)

Pirranhacca a Rou D‘Rix byli sice od toho nešťastného nedorozumění v Rraholci nerozlučná dvojka, ale občas se přeci jen socializovali i se zbytkem omladiny na palubě Jolly Jedie.
„A čím chceš být ty, až vyrosteš?“ ptal se během jedné takové socializační chvilky jediný človíček široko daleko a doufal, že Frodirrovi porozumí, protože na tom s shyriiwookem pořád nebyl úplně nejlíp.
[„Já budu dobyvatel,“] pravil malý druid, žvýkaje rybu, a Rody viditelně nechápal, tak bylo třeba to upřesnit. [„Ale ne jako území, víš? Já budu dobývat dívčí srdce.“]
Roudý nevěděl, co na to říct, ale Pirranhacca měl jasno.
[„Já radši játra.“]

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8374
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Hastingská heuristika
« Reply #3 on: 13. Jul 2018, 11:58 »
Hastingská heuristika (1066)

Když se dozvěděl, že proti němu stojí sám William Dobyvatel, nebyl z toho vůdce malé komunity Britů příliš nadšen. Rychle rozjel další těžbu kamene a dřeva, vybavil velitelství dvojitými hradbami v očekávání nájezdu proslulé normanské jízdy a zbrojil tak, že se Sasové začínali bát o práci. Se stabilní ekonomikou vybudoval podobně stabilní armádu, začal cvičit pár oddílů lučišníků s dlouhými tisovými luky a doufal, že to bude stačit, protože jeho omezené zdroje začínaly pomalu ale jistě docházet.
Naštěstí byla umělá inteligence nastavena na nejlehčí obtížnost, a tak to na odražení Dobyvatele a jeho následné zahnání zpátky do Normandie bohatě stačilo.

Fandom: Age of Empires 2
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

 

Další pískoviště: