Author Topic: Téma číslo 2273 (21. 7. 2018) - La Paz  (Read 394 times)

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6181
  • The Progeny
    • View Profile
Téma číslo 2273 (21. 7. 2018) - La Paz
« on: 20. Jul 2018, 11:17 »
Co nevidět táhnu do Uher, ale témata tam samozřejmě vyvěšovat budu.
Mír!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4218
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Zbytečná zamyšlení
« Reply #1 on: 21. Jul 2018, 22:48 »
Zbytečná zamyšlení (1 BBY)

Na to, v jakém srabu byla většina členů povstání, zaznívala následující otázka na jejich setkáních docela často.
„Co budete dělat vy, až tahle válka skončí?“
„Já myslim, že budu tuhej,“ ucedil Zalf realisticky a dál srkal ledovou kávu bez kofeinu.
„Já budu na všechny svý medaile hrozně balit baby,“ zasnil se Max a nikdo neměl to srdce mu říct, že ani jako hrdina povstání nemá v tomhle oboru moc šancí.
„A já se vrátím na Sulon,“ pípla Banana, nakažená tím optimismem, „a vybuduju tam nejdřív farmu a pak zoo.“
Kdyby tak chudáci tušili, že mír v téhle galaxii skutečně nehrozí…

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8374
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Smírčí sušenky
« Reply #2 on: 21. Jul 2018, 22:51 »
Smírčí sušenky (3 BBY)

Champbacca se během své popelářské kariéry Kotouči spíš vyhýbal, ale při těch několika návštěvách nemohl nepřijít do kontaktu s rodinou Freemakerů, kteří taky prodávali vesmírný šrot. Došlo k několika výměnám názorů, vzduchem létala sprostá slova a Zander, prostě konkurence vyhnaná do extrému.
Až Kordi rozhodla, že se s tím chudáčkem zablešeným, ale přesto roztomilým musí usmířit, a přemluvila k tomu i své sourozence. Druhého dne mu poslali krabičku Rogerových sušenek s ručně psaným dotazem „mír?“ a několika smajlíky.
Slepec si ho sice nepřečetl, ale za přiložené uhlíky byl anonymnímu dárci docela vděčný, protože se s nimi moc dobře řezaly plechy.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6181
  • The Progeny
    • View Profile
Matoucí mír
« Reply #3 on: 21. Jul 2018, 22:54 »
Matoucí mír (1983)

„Mír, vole,“ rozloučil se jednou jeden bourák s Fróðim a odstartoval tím řetězec událostí, které by si nejspíš nechal ujít.
„Jak jako mír?“ podivoval se malý Islanďan, jemuž bylo podobné loučení cizí, a pohledem dal najevo, že to rozhodně není řečnická otázka.
„No jako… v duši, ne?“
„Ale proč?“
„To se tak říká, jako abys byl v klidu.“
„Klid je přece děsná nuda, to já mám radši, když se trochu válčí, jestli mi rozumíš.“
„Rozumím.“
„A nebo jsi tím chtěl říct, že v duši ten klid nemám?“
„Víš co? Zapomeň na to, prostě… buď dobrej.“
A to bylo mnohem lepší.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Kámen

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 457
    • View Profile
Koumák Kane
« Reply #4 on: 21. Jul 2018, 23:03 »
Koumák Kane

Od chvíle, kdy se Kane poprvé dostal k moci, razil jednoduchou filosofii: že pokud někdo usiluje o mír, musí být dost silný na to, aby si ho prosadil. Perfektně se to odráželo v mottu Bratrstva „mír silou“, které tak rádi skandovali po zuby ozbrojení vojáci ze všech koutů světa a které tak kritizovali někteří ortodoxní pacifisté.
Právě proto ostatně vrazil tolik prostředků do výzkumu tiberia, aby jeho prostřednictvím přinesl planetě mír a sobě vykoupení, povznesení či tak něco.
Trochu ironicky z toho bylo skoro století nepřetržitých bojů, během nějž umíraly miliony lidí, ale hej, nakonec se mu to fakt povedlo!

Fandom: Command & Conquer
Jsem jenom blbej kámen, a přesto jsem napsal víc drabblů než tvoje máma.

 

Další pískoviště: