Author Topic: Téma číslo 2298 (15. 8. 2018) - Zlatá sopka  (Read 331 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8374
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Téma číslo 2298 (15. 8. 2018) - Zlatá sopka
« on: 14. Aug 2018, 13:33 »
Zlatá sopka.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6181
  • The Progeny
    • View Profile
Výbuchy a výchova
« Reply #1 on: 14. Aug 2018, 16:20 »
Výbuchy a výchova

Fróði měl jako rodilý Islanďan vůči sopkám náležitý respekt. Ostatně jich několik viděl v plné síle a nejednou museli s celou rodinou prchnout ze samoty na srázu do hlavního města, aby je náhodou nesmetl proud žhavé lávy a padající kamení.
Ještě větší strach měl ovšem ve chvílích, kdy něčím naštval mamku. Třeba když si půjčil pánve na pokusy s rýžováním zlata v Mývatnu nebo když tenkrát vysloveně omylem zapálil slámu ve stodole. To pak vzduchem létala nejrůznější slova následovaná nejrůznějšími předměty a vařečkou a utéct většinou nestihl, ač se o to velmi snažil.
Oproti tomu byla aktivní sopka vyloženě zlatá.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8374
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Zurčící zlato
« Reply #2 on: 14. Aug 2018, 17:27 »
Zurčící zlato (2223)

Renesance náboženství po zničení Země byla nečekaná nejen pro lidstvo, ale i pro samotná božstva. Zejména pro ta, co byla v posledních dnech čtvrté světové války téměř na pokraji smrti.
„Páni, cítíš tu moc?“ bil se do prsou Tlaloc, jehož modlitby nových oveček posilovaly takřka před očima, „já si připadám jako zamlada, jako bych mohl dělat úplně cokoliv. Najednou mám chuť, já nevím, třeba nechat na Eldorádu soptit vulkán. Celej ze zlata!“
„Seď a neblbni,“ uklidňovala ho Xochiquetzal, jakkoliv se jí návrat jeho síly zamlouval, „nemůžeš hned dělat první kravinu, co tě napadne...“
„Že nemůžu? Podrž mi octli a sleduj.“

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4218
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Strašlivý sopouch
« Reply #3 on: 17. Aug 2018, 23:25 »
Strašlivý sopouch (nedělní žolík)

Když se malá Nolla dozvěděla tu skvělou zprávu, že si speciálně ji vyžádal na celý večer jeden ze Zorbových nejvlivnějších obchodních partnerů, unaveně si povzdechla. Ovšem pak se dozvěděla ještě něco a poté přímo zezelenala, což je u Zeltronek takřka nemožné.
Dozvěděla se, že si právě tenhle jeden klient libuje v provozování zlaté sopky. A ne že by tedy věděla, co to je, ale znala zlatou sprchu a to nebylo něco, co by potřebovala provozovat víc než jednou. Obrnila se tedy, sebrala veškerou odvahu a šla, ne že by jí snad zbývalo něco jiného.
Bylo to ještě horší. Mnohem horší.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

 

Další pískoviště: