Author Topic: Téma číslo 122 (30. 8. 2012) - Morituri te salutant  (Read 1120 times)

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Předposlední srpnové téma roku 2012 je tady: Morituri te salutant

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8420
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Recidivisti
« Reply #1 on: 30. Aug 2012, 15:45 »
Recidivisti

Byl to smutný pohled, ale nedalo se nic dělat, tohle trojice Chcípáků sama nezvládla.
Rekruti, které právě naverbovali v jednom z uprchlických táborů, se právě loučili se svými rodinami, nesměle zkoumali nové zbraně a slzy tekly proudem. Bylo by to dojemné až do jejich odchodu vstříc pustošenému městu, kdyby se na scéně neobjevil tradičně trochu natvrdlý Magnar.
„Co blbnou? Vždyť budeme do rána zpátky.“
„My jo, ale oni, pokud padnou, umřou definitivně, ty vole,“ vysvětlil mu rázně Alko a šel za davem.
Berserk chápavě zabručel. Za ty stovky let téměř každodenního umírání si prostě zvykl nedělat ze smrti velkou věc.

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6205
  • The Progeny
    • View Profile
Dramatický dopis
« Reply #2 on: 30. Aug 2012, 16:51 »
Dramatický dopis (4 BBY)

Drahý synu,

posílám ti pozdrav z Coruscantu. Je tu hezky, slunečno, vane mírný jihozápadní vítr, rozptylové podmínky jsou ideální. Ale všechno mě tu sere. Úředníci jsou drzí a nemůžu je sesmažit, ceny šrotu strašně klesly a zavřeli mi oblíbenou hospodu. Ale taky jsem zmerčil Vadera. Kvůli němu ti vlastně píšu. Už mě to schovávání nebaví, zkusím na něj nenápadně shodit nějaký barák, nebo mu prostě nakopat prdel, meč jsem kontroloval a pořád funguje. A některé věci se nezapomínají.
Doufám, že ty se máš líp, ať už jsi kdekoliv; pokud by mi to nevyšlo, veď dobrý život a pozdravuj mámu.

Táta

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Pár okamžiků k dobru
« Reply #3 on: 30. Aug 2012, 23:09 »
Pár okamžiků k dobru (15 BBY)

„Opět se setkáváme,“ neodpustil si dramatickou frázi mistr Con-Denyyyz a aktivoval čepel svého světelného meče.
„Copak,“ pousmál se Ruuki a rukou si pročísl bujný porost, který mu rostl z hlavy, „přišels mě pozdravit?“
„Kdysi jsem ti slíbil, že na tobě vykonám spravedlnost, za všechna zvěrstva, která jsi způsobil,“ v jeho hlase byl dobře rozeznatelný odpor, který ke Stínu cítil.
„Takže ses přišel nechat narvat do klece,“ konstatoval lakonicky Kiffar bez emocí.
„Jedině přes mojí mrtvolu.“
„Hmm, takhle sis to tedy představoval? Že přijdeš, abys jim získal čas, a necháš se při tom zabít?“
„A zabiješ mě?“
„Ne. Ochočím si tě.“

Fandom: Star Wars

 

Další pískoviště: