Author Topic: Téma číslo 2331 (17. 9. 2018) - Robot  (Read 420 times)

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4248
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Téma číslo 2331 (17. 9. 2018) - Robot
« on: 16. Sep 2018, 12:40 »
Dokázal by Robot napsal drabble?
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Střežená exkluzivita
« Reply #1 on: 17. Sep 2018, 21:35 »
Střežená exkluzivita

Každý cestovatel by měl procestovat celý Tamriel, od písků Elsweyru a Císařské město až po chladný Skyrim. Popravdě právě severská provincie byla pro dobrodruhy velmi atraktivní.
"Mohli byste mi pomoci s orientací?" ptal se jeden takový bretonský cestovatel jménem Kol-Baba na ledohradské univerzitě. Hledal něco jedinečného, a to sice stará dwemerská skladiště a města skrytá pod zemí. A moc dobře věděl, že mágové ví, kde to je.
Ale mágové nehodlali něco takového jen tak vydat, aby ztratili svou exkluzivitu.
"No tak! Víte, co myslím! Šrouby, zlato, roboti, velké síně..."
"Roboti?" opáčil akolyta odtažitě.
"Seš vzdělanej, ne? To znáš!"
"Rozhodně ne."

Fandom: Skyrim

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4248
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Obchod s organiky
« Reply #2 on: 17. Sep 2018, 23:21 »
Obchod s organiky

I v předaleké galaxii se kupodivu našla celá řada lidí, kterým otroctví nedávalo ekonomický smysl.
Vždyť proč by někdo zaprodával duši obchodu s živými, povětšinou inteligentními tvory, když je na trhu běžně dostupná celá řada specializovaných droidů, že? Většina z nich měla větší sílu, výdrž a výkonnost a byly známy případy, kdy díky své snadné opravitelnosti a minimálním nárokům na údržbu pracovali i dlouhá staletí poté, co jejich majitel nešťastně zahynul. A s některými si člověk dokonce i slušně pokecal, což u otroků často nešlo.
Rozhodujícím rozdílem ovšem většinou bylo to, že otrok se dal pořídit za třetinu ceny droida.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8434
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Zase zkrat
« Reply #3 on: 17. Sep 2018, 23:29 »
Zase zkrat (16 BBY)

„Mám plán,“ oznámil jeden z podržtašků jistého bespinského obchodníka, „jak se zbavit šéfa a přivlastnit si jeho podnik.“ Kolega zbledl. Ne snad že by sám neměl podobně hříšné myšlenky nebo že by se snad hodlal ohrazovat, ale…
„Bacha,“ zasyčel a děsně nenápadně cukal hlavou do kouta, odkud se ozývalo poklidné ťukání do kláves a sem tam pípnutí.
„Prosímtě,“ zasmál se muž s jistě neprůstřelným plánem, „to je jenom obyčejný protokolární droid, ten to nevykecá.“
„Vážně jsi mi právě přiřkl pohlaví?!“ rozčílila se 2-D0, její ženské programování pustilo maximum energie do fotoreceptorů a v nastalém záchvatu hysterie oba ty kriply zabila.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6212
  • The Progeny
    • View Profile
Sviňské stroje
« Reply #4 on: 17. Sep 2018, 23:39 »
Sviňské stroje (1989)

„Caroline?“ ozvalo se kapitánovým hlasem krátce po zaklepání na dveře strojovny.
„Jo?“ ozvalo se pro změnu hlasem hlavní inženýrky odněkud ze spleti trubek.
„Hele, já jsem četl...“
„Cože?!“
„...takovej jeden komiks...“
„Aha.“
„...a napadla mě taková věc. Jsi si jistá, že Sviňucha není jenom obří vesmírnej robot, co se mění v ponorku?“
Caroline na něj chvíli koukala a přemýšlela, ale srandu si očividně nedělal.
„Myslíš jako ze Cybertronu, hm?“ odvětila, protože ten komiks četla a měla takové podezření, že právě v její kajutě ho kapitán našel, ale ten se nezdál její ležérností ani trochu pobaven.
„Prostě ji pořádně prohlídni, jo?“

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Vatoz

  • Drabbler
  • Lemra líná
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Robotovo slovo
« Reply #5 on: 17. Sep 2018, 23:51 »
Robotovo slovo

Jsem stvoření z jedniček a nul vytesaných do křemíku, bytost z šroubů a matek, z drátů namotaných na lidský důmysl.
Mou radostí je práce, práce pro Lidstvo.
Ó, Člověče, postůj, a já se namísto Tebe vrhnu do nebezpečí.
Setrvej ještě chvilku, a já místo Tebe ochočím nudu.
V tu chvíly Ty budeš moci tvořit - radost, a krásu, kouzla a vzdušné zámky.
Buduj, a já Ti zatím budu sloužit, kráčet v Tvých šlápějích či Ti prošlapávat cestu.
Já a Ty, bok po boku, spolu silnější jsme. Mé titanové kosti a Tvé oči, co nachází krásno.
Člověče, probuď se a tvoř.

Fandom: Originální
Když to vypadá jako blbý nápad, bude to blbý nápad.

 

Další pískoviště: