Author Topic: Téma číslo 2381 (6. 11. 2018) - Někdo musí z kola ven  (Read 398 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8439
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Někdo musí z kola ven. Z kola, nikoliv z našeho maratonu...
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Nabitý podzim
« Reply #1 on: 06. Nov 2018, 17:09 »
Nabitý podzim

Aby Morče nevypadalo jako flákač astronomických rozměrů, to nebylo zrovna lehké zařídit. Hlodavec se sice činil na všech frontách, ale připadalo mu, že toho je prostě nehorázně moc. Tak si k tomu ještě přihodil něco navíc, samozřejmě, tak se ve zkratce dal shrnout letošní podzim. Jenže se stále přibývajícím učením bylo na čase si říct dost.
Někdo musí z kola ven. Respektive, něco. Respektive, někdo.
Morče udělalo tuhé rozhodnutí, které bude patrně ještě několikrát oplakávat, ale co naplat. Nemohlo ale z harmonogramu vyškrtnout školu, maturiťák taky ne, praxe ne, Magic ne, čtení ne a drabbly už vůbec, takže...
Sbohem, Zaklínači!

Fandom: realita

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4252
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Kříž s koly
« Reply #2 on: 06. Nov 2018, 17:54 »
Kříž s koly

Zorbo měl možná peněz jako šlupek, luxusní palác a spoustu více či méně dobrovolných služebníků, ale to ještě neznamená, že neměl svoje problémy. Například když ho tenkrát nasral ten úplně zbytečný a nekompetentní pirát.
„Vpleťte ho do kola, ničemu!“ zavelel Hutt prostřednictvím svého tlumočníka a považoval věc za vyřízenou, leč to bylo poněkud předčasné.
„Nejurozenější blahorozenstvo,“ spustil jeden z katů, „to bohužel nebude možné, všechna kola jsou momentálně obsazená těmi kontrolory z úřadu práce.“
Zorbo vztekle bouchl pěstičkou do stolu a usilovně přemýšlel. Nebylo však těžké uhodnout, kdo ho štve víc, a tak vydal rozkaz jedno z míst uvolnit. Náhodně.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8439
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Krizové Kolo
« Reply #3 on: 06. Nov 2018, 18:02 »
Krizové Kolo (2 BBY)

Napětí v temné uličce jedné vesmírné stanice by se dalo krájet, ovšem nikdo z přihlížejících se neodvážil vytáhnout nůž.
„Zase ty?“ zabzučel Rodian na jedné straně a odplivl si.
„Zase já,“ přisvědčil lidský muž na straně druhé.
„Jasně jsem ti řekl, že tahle stanice je pro nás oba moc malá,“ deklamoval Rodian a sahal po energokopí, které měl dosud složené na opasku.
„Tak proč netáhneš smrdět někam jinam?“ kontroval člověk a sahal po biči, nicméně když na něj protivník s řevem naběhl, sáhl radši po blasteru a ustřelil mu hlavu.
A tak získal výsadní právo přebývat na Kotouči právě Gartek.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6215
  • The Progeny
    • View Profile
Strasti se selekcí
« Reply #4 on: 06. Nov 2018, 18:28 »
Strasti se selekcí (1984)

„Zatraceně krutej život!“ stěžovalo si individuum na bradavických záchodech do absolutního ticha. Nebylo vidět, kdo to je, protože svou frustraci ventiloval při konání potřeby v kabince, ale nejspíš to byl někdo z vyšších ročníků.
„Celou věčnost si o člověka žádná pořádná holka ani neopře kolo, a pak jsou najednou dvě. Jak si mám jako vybrat? Hodit si korunou? Dát jim kordy, ať se poperou? Ach jo!“
„Já teda vůbec nevim, co řešíš,“ ozval se z vedlejší kabinky Fróði, „ale dej pak vědět, kdo je ta míň šťastná, jo?“
Utěšování, to bylo jeho, a na ples měl zatím společnice teprve tři.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Kámen

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 457
    • View Profile
Vytížený vehikl
« Reply #5 on: 06. Nov 2018, 19:14 »
Vytížený vehikl

Po náměstí Rigy se kodrcal bicykl. Ošuntělý, rezavý, pravděpodobně mnohokrát ukradený, ale pohyboval se téměř tak rychle, jako by jeho pasažéři šli pěšky. Ano, pasažéři, nikoliv pasažér. Podvyživení Lotyši. Podobní prodejci zaručeně neradioaktivní vody. Sedmnáct jich bylo.
„Někdo by měl sesednout,“ soudil jeden z nich, když už pošesté spadli. Jenže koho vybrat, když lat nikdo z nich už celé roky neviděl? Duelem? Rozpočítávadlem? Nevěděli, nevěděli.
A tak to navrhovatel vymyslel lišácky. Kolegy udal politbyru, že si žijí nad poměry, nechal je zavřít do gulagu a od té doby jezdil sám.
A sám a sám a sám, a byla mu zima.

Fandom: Lotyšské vtipy
Jsem jenom blbej kámen, a přesto jsem napsal víc drabblů než tvoje máma.

 

Další pískoviště: