Author Topic: Téma číslo 2437 (1. 1. 2019) - Umění naslouchat  (Read 489 times)

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4218
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Umění naslouchat je jednou z těch věcí, co by se vám mohla hodit do nového roku, tak ho nahazuji už teď, společně s přáním, ať je ten rok ve všech směrech na pohodu.

(a šéf říkal, že kdo první pozná původ tohoto okruhu témat, dostane lentilku navíc)
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Asociál
« Reply #1 on: 31. Dec 2018, 16:13 »
Asociál

„Víš, můj manžel mě vůbec neposlouchá,“ stěžovala si mlynářka švadleně, když společně seděly na břehu rybníka a máčely prádlo.
„Já ti říkala, že jsi byla naivní, když sis myslela, že ti bude naslouchat a dá na tvoje rady,“ krčila rameny švadlena, v tomto oboru viditelně zkušenější.
„Já vím, žijeme ve středověku, jsme jenom ženský... ale stejně si myslím, že to není úplně utopie,“ povzdechla si mlynářka a ukázala na mladíka s kaštanovými vlasy procházejícího kolem. „Podívej na něj, ten prý dar naslouchání má, je to taková křehká duše.“
„Jo, jenže mnohem radši naslouchá kravám, než lidem. Je to podělanej druid.“

Fandom: Zaklínač RPG

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8374
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Farfallina finta
« Reply #2 on: 01. Jan 2019, 13:03 »
Farfallina finta (0 ABY)

Kdykoliv se v Koktavé školnici schylovalo k nějaké té důležité schůzi, na kterou směli jenom dospělí, schovala se Lurparra za dveřmi a snažila se přes ně zaslechnout aspoň pár slov. Zpravidla se jí to nedařilo, protože tyhle dveře byly vyrobeny ještě v době, kdy se věci dělaly pořádně, nicméně mnohem větší problém byl v tom, že ji tam mohl někdo načapat.
Jako se to ostatně jednoho dne stalo. Než se Lurparra nadála, měla na rameni ruku Farfally a očekávala výprask.
Wookijská babča ji však okamžitě překvapila znovu, když z kapsy vytáhla hrnek a spiklenecky se zazubila.
[„Ukážu ti fígl, chceš?“]

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4218
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Vnější vlny
« Reply #3 on: 01. Jan 2019, 15:13 »
Vnější vlny (2 ABY)

Naslouchání vlastnímu nitru bylo nedílnou součástí výcviku na rytíře Jedi, nikoliv však tou nejjednodušší. Našla se celá řada takových, co se v sobě zalíbila natolik, že pak propadli buď narcisismu nebo rovnou temné straně, a snadné to neměli ani ti, co je pronásledovalo nějaké to trauma z raného dětství.
Trochu těžší to měli všichni Zeltroni, které rozptylovala vrozená empatie, díky níž se výrazně snáz vciťovali do ostatních. A vůbec nejhorší to bylo pro chudáka Bananu, která tuto empatii dlouho neovládala a  nedokázala vypnout, takže se její naslouchání sobě samé pravidelně zvrhávalo v naslouchání tomu, kdo k ní byl zrovna nejblíž.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6181
  • The Progeny
    • View Profile
Utišitel v učení
« Reply #4 on: 01. Jan 2019, 16:06 »
Utišitel v učení (1986)

Jak již bylo řečeno tolikrát, že by to snad mělo být někde vytesáno v kameni, Fróði nebyl nejchytřejší, ale…
Empaticky byl vybaven docela slušně, rozhodně tedy na kluka z islandské samoty. Dokázal tak utrpení svých nejen mrzimorských spolužaček vycítit i na dálku a nezřídka se mu povedlo, že na nějakou takovou, co zrovna truchlila nad zlomeným nehtem nebo nevěrným přítelem, potkal na chodbě, zdánlivě náhodou. Takovou chudinku pak nejen vyslechl až do úplného konce, ale docela často si dost těch řečených věcí i pamatoval a reagoval na ně.
Přitom z toho nemusel koukat sex, takový to byl dobrák od kosti.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Předstíraná hluchota
« Reply #5 on: 01. Jan 2019, 20:36 »
Předstíraná hluchota

Ačkoliv to nebyla práce snů a Bezzubka nepředpokládala, že by jako pokladní pracovala do konce života, začínalo ji to celkem bavit. Celkem. Pořád se dokázaly najít věci, které ji… no, budeme slušní a řekneme, že ji rozčilovaly. Pravda, většinou to souviselo s dementními zákazníky. Třeba takovými, co chodili s plnými vozíky za minutu deset. I přesto, že se už půl hodiny předtím hlásilo, že se bude zavírat. Pak čtvrt hodiny, pak deset minut, pět minut… Ale ne, co by ti chudáčci poslouchali nějaké hlášení a nechali Bezzubka stihnout autobus, když se můžou chovat jako kreténi a otravovat i po zavíračce.

Fandom: realita
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Rodina o svátcích
« Reply #6 on: 01. Jan 2019, 22:04 »
Rodina o svátcích

"Šneku, musíš poslouchat, když ti někdo něco říká," poučuje morčecí matka blahosklonně pětiletého člena rodiny.
Toto umění předvádí rodina vzápětí v praxi.
Matka: "Dneska jsme měli na poště tolik balíků, mě úplně bolí záda."
Kath: "Já se na to vyse*u, on mi tam furt nenapsal, jestli mám zápočet nebo ne."
Morče: "Jdu dokoukat seriál."
Kath: "Blbá sociologie!"
Matka: "Ale prej dostaneme od novýho roku přidáno."
Morče: "A vezmu si ten poslední chlebíček. Můžu?"
Kath: "Uááá."
Matka: "A tady na facebooku…"
*Morče jí chlebíček*
O 20 minut později
Matka: "Kdo to zase sežral, to fakt není možný! Ani se nikdo nezeptá!"

Fandom: realita

 

Další pískoviště: