Author Topic: Téma číslo 2484 (17. 2. 2019) - Jak jsem byl objektivní  (Read 288 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8374
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Jedu do Mordoru, vy můžete mezitím napsat drabble o tom, Jak jsem byl objektivní.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Snaha byla
« Reply #1 on: 17. Feb 2019, 14:05 »
Snaha byla

Albus Brumbál byl sice jeden z největších kouzelníků všech dob, hoden úcty a respektu, ale jeho kolegové o něm dobře věděli, že není dokonalý. Tak třeba nedokázal být objektivní, na to měl zřejmě moc měkké srdce.
„Albusi, ale možná byste mohl být trochu objektivnější, co? Alespoň to zkuste,“ nabádali ho prosebně profesoři, neboť ředitelova rozhodnutí mnohdy způsobovala nepokoje, téměř studentskou revoluci.
„Ale já přece objektivní byl, Severusi, dal jsem včera Zmijozelu stejný počet bodů, jako Nebelvíru,“ namítal ředitel překvapeně.
„Ano, snaha se cení, ale včera jste dal Potterovi sto bodů za to, že si perfektně vyčistil brýle,“ poznamenal Snape kysele.

Fandom: Harry Potter

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6181
  • The Progeny
    • View Profile
Objektivní ochutnávač
« Reply #2 on: 17. Feb 2019, 23:32 »
Objektivní ochutnávač (18 BBY)

„A teď vážně,“ uhodila jednou Fosh na Simbaccu při obědě, a to takovým tím tónem, že mu div nezaskočilo. Co po něm asi může chtít? Zeptá se, jestli by se mu líbila víc, kdyby si neholila nohy? Tak hrozné to ale naštěstí nebylo.
„To ti fakt všechny ty věci, co vaří tvoje mistrová, chutnají, nebo to děláš jenom proto, abys ji neurazil?“
[„No, docela chutnají,“] přiznal jen trochu zahanbeně.
„Ale uznáváš, že objektivně vzato jsou to blafy, žejo?“
[„To jo, jednou mě to i samotného napadlo… ale pak jsem zkusil ještě jedno sousto a přišlo mi to zase docela dobrý.“]

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4218
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Subjektivní selekce
« Reply #3 on: 17. Feb 2019, 23:47 »
Subjektivní selekce

„Dámy a pánové,“ spustil správce otroků v paláci jednoho z mnoha Huttů ve Vnějším okraji, sotva vešel mezi své svěřence, a stejně jako při každé předchozí návštěvě měl pro ně zábavnou historku. „Víte, ještě tak před osmi lety jsem byl docela jiný muž. Když mě například pán poslal, ať vyberu pár otroků jako krmení pro jeho mazlíka, dělal jsem to velmi důkladně – posuzoval jsem potřebnou živou váhu, užitečnost a další faktory a nakonec jsem našel ty nejvhodnější kandidáty.“
Povzdechl si, podíval se znovu na ty zubožené tváře před sebou a pokrčil rameny.
„Ale dneska mě sereš ty, ty a ty.“

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8374
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Pár počtů
« Reply #4 on: 17. Feb 2019, 23:54 »
Pár počtů

Přiznávám, když se začalo plánovat osvobození Emily z Citadely, měl jsem svoje pochybnosti.
Přeci jen to nebyla výhodná operace, a to ani ve chvíli, kdy jsme získali nečekané spojence v podobě imperiální admirálky. I s ní za zadkem a s jejími zdroji šlo pořád o akci, kde při záchraně jedné nedospělé Togruty zařvou desítky, stovky, možná i tisíce lidí, kteří o ní nikdy ani neslyšeli, a já si nemyslel, že by to stálo za to. Málem jsem to i zmínil na poradě.
Ale pak jsem si uvědomil, že zas takový kokot přeci nejsem a že jí to vlastně trochu dlužím.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

 

Další pískoviště: