Author Topic: Téma číslo 2529 (3. 4. 2019) - Hávamál 14  (Read 359 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8413
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Téma číslo 2529 (3. 4. 2019) - Hávamál 14
« on: 02. Apr 2019, 16:44 »
Zkušenosti zlé jsem
nejednou získal
z malvazu moudrého Fjalara.
Pij jen s mírou
medovinu,
bys neztratil po pití paměť!
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4238
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Zakletá značka
« Reply #1 on: 02. Apr 2019, 18:04 »
Zakletá značka

Pomrkávání přes bar bylo mezi návštěvníky Gejzíru celkem normální, ale to, co prováděl jeden ze štamgastů na nováčka, co si objednával medovinu, to už fakt hraničilo.
„Podívej se, hezoune,“ ohradil se tedy na toho burana, co na něj pořád zuřivě mával, a založil si ruku v bok, „já vím, co je dobrý pití, tak mi do toho nekecej.“
„Se vší úctou, puso,“ bránil se štamgast, vida, že už nemusí být nenápadný, „dej si jinou značku, tuhle jsem měl a neudělala mi dobře.“
„Copak, okno?“
„Jo, to taky, ale hlavně jsem se probudil nahej na záchodech a strašně mě pálila prdel.“

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6202
  • The Progeny
    • View Profile
Mládě na medu
« Reply #2 on: 02. Apr 2019, 18:20 »
Mládě na medu (20 BBY)

Když máte za otce Champbaccu, je jedno že je vám osm, dříve nebo později dostanete do ruky panáka a smíte ochutnat. Simbacca se nenechal dvakrát pobízet, medoviny si cucl a zatvářil se všelijak.
[„No,“] vypadlo z něj, [„čekal jsem něco lepšího.“] Starší Wookiee vytřeštil oči a pochopil, že musí zasáhnout.
[„Tohle je náhodou jedna z těch lepších věcí, ty marnotratníku. Nápoj bohů, králů a tak. Povznáší na duchu, zahřeje tělo. Jenom to samozřejmě nesmíš přehnat, jinak si koleduješ o pěkný okno.“]
[„Takže něco takovýho jsi pil tenkrát, když jsi potkal moji mámu?“]
[„A taky jsi po ní chytrej jak rádio.“]

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8413
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Bez bolehlavu?
« Reply #3 on: 02. Apr 2019, 18:41 »
Bez bolehlavu?

Ve vesmíru, kde třetinu Mléčné dráhy osídlili Vikingové, nebyla o medovinu nouze a každý nový výrobce, Edvina nevyjímaje, tak musel překonávat tvrdou konkurenci.
„Tož sladká je,“ konstatoval po ochutnávce jeden Moravák z Blaníku, „ale já mám také zkušenosti, že čím sladší, tím víc se jí vypije a tím míň si člověk ráno pamatuje.“
„Tak to buďte v klidu,“ opáčil Búri, obchodní cestující, „po mjödlandské to nehrozí, stejně jako kocovina.“
„Tož to mi jej tu nechte všecku!“
Búri sice zapomněl zmínit, že mimo Mjödland to neplatí, ale proč by ho to mělo trápit, když si ho ráno stejně nikdo nevybaví, že?

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Kámen

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 457
    • View Profile
Křepčící kocour
« Reply #4 on: 02. Apr 2019, 18:50 »
Křepčící kocour

Každý pravý Nord to znal. Sladkou chuť medoviny, jež se hřejivě roztékala celým tělem a naplňovala ho radostí, i když venku mrzlo sebevíc.
Rychle ji poznal i Shantja, chlupatý imigrant z dálného jihu. Netrvalo dlouho a zjistil, že je ještě lepší než měsíční cukr, a dopřával si ji ve značném množství, takže záhy objevil i účinky ne zrovna pozitivní – dezorientací počínaje a ztrátou paměti na události večera vlastně ani moc nekonče. Zůstalo jenom matné povědomí, že si večer fakt náramně užil.
A zabránilo mu jedno malé okýnko v dalším pití? Ani náhodou, však on už mu to nějaký pamětník převypráví.

Fandom: Skyrim
Jsem jenom blbej kámen, a přesto jsem napsal víc drabblů než tvoje máma.

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Vstříc neřesti
« Reply #5 on: 03. Apr 2019, 21:23 »
Vstříc neřesti

Na Blavicon se Karamelka věru těšila prakticky od chvíle, kdy četla spoustu věcí o tom z roku 2018 a děsně ji mrzelo, že se nezúčastnila. Byla však skálopevně rozhodnutá, že jí další ročník neunikne.
Když však četla na facebooku všechna ta přiznání z Blaviconu, v jejichž většině byl zmíněn medovinový sklípek, následné třídenní okno a smrtící kocovina, dostala trochu strach. Avšak vzala si tato varování k srdci a celý rok pečlivě trénovala, by okno ani kocovinu neměla.
Otázkou bylo, jestli i ona nakonec stejně nezíská zkušenosti zlé, neboť na letošním Blaviconu bude Ostrov neřesti... a tam medový stánek zvaný Úl.

Fandom: Zaklínač rpg

 

Další pískoviště: