Author Topic: Bonus číslo 320 (11. 4. 2019) - Grímnismál 52  (Read 248 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8434
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Mnoho jsem promlouval,
málo však v paměť sis vryl:
přátele tví tě podvedou.
Vidím meč ležet,
jejž třímal můj přítel,
celý do krve zbrocený.


A na tohle luxusní témátko si napíšeme jidášovský drabble, to jest stoslůvku, v níž se bude vyskytovat minimálně jedna zrzavá postava.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Zahnán do kouta
« Reply #1 on: 09. Apr 2019, 20:27 »
Zahnán do kouta

Každý už minimálně jednou v životě slyšel, že nemá důvěřovat nikomu. Že i mezi přáteli se najdou zrádci. Skupina dobrodruhů toho byla důkazem, přestože nemohli tušit, že je zrádce posednutý démonem.
„Zapal je, hezoune,“ šeptalo mu cosi v hlavě. A tak to udělal - pozvedl proti přátelům ruku a vyslal jim vstříc smrtící ohnivou kouli.
Nechápali, vyděšení uskakovali stranou. Křičeli na ně, ale nevnímal je. Caleb je neslyšel, neměl vládu nad svým tělem. Oheň, který jim tolikrát pomohl při jejich dobrodružstvích, byl najednou proti nim.
Avšak ohnivlasý čaroděj naštěstí nebyl proklet věčně, omluvy byly vyřčeny a přijaty, a dobrodruzi pokračovali dál.

Fandom: Critical Role

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6212
  • The Progeny
    • View Profile
Zrzavá zrada
« Reply #2 on: 10. Apr 2019, 17:10 »
Zrzavá zrada (1989)

„Pěkná, no, ta tě jednou strašně podvede,“ prorokoval známý rezidentní pirát v přístavní hospodě, když mu Fróði při jedné návštěvě představil Caroline a ta si pak odskočila.
„Taky jsem měl takovou. Ze začátku všechno super, jedna noc žhavější než druhá, ale dlouho to nevydrželo. Jednou ráno mě poslala pryč, že má krámy, ale když jsem se večer vrátil, tak jsem ji načapal s mým nejlepším kamarádem. Z péra mu ještě kapala krev, ale prej to byla moje vina, prostě zrzky, no. Co uděláš, až se to stane tobě, hm?“
Fróði se vůbec nemusel dlouho zamýšlet.
„No, co asi, navrhnu trojku...“

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8434
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Kodyho krev
« Reply #3 on: 11. Apr 2019, 18:30 »
Kodyho krev (13. 4. 1 ABY)

Když se mu konečně povedlo navázat spojení s Ugiva Cortax, slyšel Champbacca, že je jeho sestřenice na druhé straně udýchaná. Docela to chápal, musela ostatně odtáhnout chudáka Kodyho z tratoliště vlastní krve, kde ho nechala za kamarádku převlečená svině, a ještě se smát.
[„Žije?“] zeptal se pragmaticky, protože Chlouppek jaksi čerstvě mluvit nemohl.
[„Žije,“] ozvalo se z druhé strany, [„a dokonce je při vědomí. Chceš mu něco vzkázat?“]
Jasně že chtěl. Že mu to, matlákovi, říkal, že v živých barvách viděl tu scénu, jak ho Carke řeže do koulí. Jenže tou dobou už byl lepší Wookiee, tak na to sral.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4249
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Bitka bratrů
« Reply #4 on: 11. Apr 2019, 18:49 »
Bitka bratrů

Jejich drahý otec jim to říkal celý život: dávejte si bacha, komu věříte, je přirozeností temné strany, že vás přiměje ty druhé bodnout do zad. A oni ho poslouchali, protože jim ostatně vždycky radil dobře. Naučil je, jak pouhou myšlenkou hýbat věcmi, jak přimět důstojníky flotily k vyšším výkonům i jak si zajistit slevu na sarininské tržnici s otroky. Dokonce jim i ukázal, každému zvlášť, jak se svých sourozenců zbavit co nejjednodušeji, a pravidelně jim připomínal výhody toho, kdyby se o jeho přízeň nemuseli dělit.
Přesto pak Shenzo, Banzarra i Edd vypadali dost překvapeně, když k tomu souboji fakt došlo.

Fandom: Star Wars: Nightfall
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

 

Další pískoviště: