Author Topic: Téma číslo 2543 (17. 4. 2019) - Hávamál 91  (Read 276 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8374
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Téma číslo 2543 (17. 4. 2019) - Hávamál 91
« on: 16. Apr 2019, 16:20 »
Otevřeně mluvím,
neb obojí znám:
nevěrná je též mysl mužů:
tím krásněj mluvíme,
čím hůře klamem.
Tak ženy lákáme k lásce.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4218
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Příliš pravdy
« Reply #1 on: 17. Apr 2019, 16:25 »
Příliš pravdy

Od chvíle, kdy ji pouhý týden po svatbě podvedl s levnou courou z Rudého sektoru, nemohla nejmenovaná mladá paní z Nar Shaddaa přijít svému muži na jméno. Stěžovala si na něj i návštěvníkovi baru, který si k ní přisedl a zaplatil jí drink.
Zněl rozumně, všechno jí odkýval a souhlasil, že všichni chlapi jsou prolhaní kurevníci. A nabídl jí docela lákavou pomstu v zadní uličce, což pod vlivem přijala. Měla na to právo, ne?
V jistém směru si fakt polepšila. Sice jí tam hned nasadil pouta a k lásce ji nutil násilím, ale rozhodně jí až do konce života nezalhal.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6181
  • The Progeny
    • View Profile
Upřímné utěšování
« Reply #2 on: 17. Apr 2019, 16:44 »
Upřímné utěšování (1989)

Ačkoliv Fróði navštěvoval přístavní diskotéky přirozeně hlavně kvůli dcerám námořníků, rozhodně nikdy netlačil na pilu. Když například jednou spatřil u dveří ubrečenou postavu, pokrčil rameny a šel mrzimořit.
„Copak, trable?“ zkusil to nenápadně a za dvacet minut věděl všechno. Jak ji podvedl chlapec, jak ho nenávidí a tak dále. Moc nevěděl, co na to říct, tak konal.
„Jo, je to parchant, ale nenech si zkazit večer. Nezatancujem si?“ Koukala na něj dost podezřívavě, ale přikývla, jen s drobným varováním.
„Ale varuju tě, nečekej, že něco bude.“
„V pohodě, na mě stejně vypadáš moc jako chlap,“ odtušil, což překvapivě vůbec neocenila.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8374
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Sarkafarccův styl
« Reply #3 on: 17. Apr 2019, 17:00 »
Sarkafarccův styl

Podávat zcela náhodné ženě kytici s tím, že je od jejího manžela, se mohlo jevit jako poněkud neefektivní způsob navazování vztahů, ale…
[„Proč mi je posílá?“] zeptala se další z obdarovaných.
[„Jo, to já nevím, madam,“] odvětil poslíček, [„vypadal trochu provinile, ale víc neříkal, zavolala si ho taková mladá blondýna a šli vedle...“]
[„Ten parchant prolhanej, nevěrnej!“]
[„No, jestli chcete poradit, můžete mu být nevěrná jako první, tím si aspoň zachováte trochu důstojnosti.“]
Jeden by čekal, že to naprosto nemůže fungovat, přesto s tím však Sarkafarcca sklízel takové úspěchy, že se zapsal do dějin jako jeden z nejproduktivnějších otců planety.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Přesvědčivost versus inteligence
« Reply #4 on: 17. Apr 2019, 19:54 »
Přesvědčivost versus inteligence

Ženatí muži to měli občas docela těžké, hlavně když to byli tak trochu podpantofláci, což si samozřejmě nepřiznávali.
„Kde jsi byl?“ prskala naštvaná Beatrice, když se Damjan jednoho krásného dne, nebo spíš noci, vracel nad ránem domů poněkud společensky unaven.
„Přece řešit důležitý politický a diplomatický otázky, lásko, jsem ti to říkal...“ Dvě kostky v přesvědčivosti ale očividně nestačily.
„Nekecej, viděla jsem tě s Reginaldem v hospodě.“
Snažil se vymluvit, leč marně, vždycky ho prokoukla. Schytal facku, pár idiotů a neschopných, nezodpovědných blbečků, ale nakonec ho na chodbě spát nenechala, jak vyhrožovala.
Byl občas pěkné kvítko, ale stejně ho milovala.

Fandom: Zaklínač rpg

 

Další pískoviště: