Author Topic: Téma číslo 148 (25. 9. 2012) - Můj rodný dům  (Read 1796 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8420
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Drabble na téma Můj rodný dům, pronto.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Sladký domove
« Reply #1 on: 25. Sep 2012, 10:04 »
Sladký domove (20 BBY)

[„Jaké to bylo u vás doma?“] přepadl jí Simba otázkou během prolézání kanalizačním potrubím ve chvíli klidu. Přizpůsobila se tomu docela rychle, ale stejně jí to nedalo a často si pokládala otázku, jestli měla taky takové otázky, když byla padawan.
„No,“ začala zeširoka a dost se jí zvedl žaludek, když se nadechla nosem. Nebo to bylo tím, že doma pro ni byl dost zvláštní pojem. Doma bylo tam, kde jí bylo dobře. S lidmi, které měla ráda. Teď to byla enkláva, předtím tak trochu Chrám, předtím Kashyyyk a předtím? Ten si skoro nepamatovala. „Abych řekla pravdu, tak přibližně jako tady.“

Fandom: Star Wars

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8420
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Ke kořenům
« Reply #2 on: 25. Sep 2012, 14:18 »
Ke kořenům (21 BBY)

„To je ale hnusnej barák,“ zhodnotil Neva, když vešel do značně zchátralé dřevěné budovy přilepené ke kmeni monumentálního stromu.
„I na Taanabu v dílně jsem měl větší pořádek, možná dokonce i ve chlívě. Kdo tu bydlí, žumpoví nájezdníci? A to je tady na Kashyyyku nějakej zvyk, nevětrat?“ čertil se na celé kolo, demonstrativně si zacpával svůj mrňavý nos a vůbec to vypadalo, že je tady jen s krajním sebezapřením a chce co nejrychleji zase pryč.
„Co je?“ utrhl se pak na Champbaccu, jehož pohled v tu chvíli vypadal vysloveně nemile.
[„Tady jsem vyrůstal, ty vole.“]
„Ale zachovalý je to dobře!“

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6205
  • The Progeny
    • View Profile
Hloupý hmyz
« Reply #3 on: 25. Sep 2012, 14:45 »
Hloupý hmyz (143 ABY)

[„A dost!“] zařval Simbacca tak strašlivě, že to vesmír nepamatoval a náležitě se toho tedy lekl. Vstal z postele a rázoval ke stěně, odkud se ozývalo podezřelé chroupání.
Na tu stěnu podobně rázně zabušil, což mělo za následek to, že se kromě jeho ženy probudily i děti.
[„Táhněte do hajzlu, dřevomorky tupé, nebo s váma zatočím. Nedovolím, abyste sežrali dům, kde se narodil můj praděda a děda, kde jsem se narodil já a kde se narodily moje dcery. Táhněte dál, kapiš?“]
Dřevomorky neposlechly, jak už to mají ve zvyku. A tak je všechny sežral, jak už to měl ve zvyku.

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

 

Další pískoviště: