Author Topic: Bonus číslo 327 (7. 6. 2019) - Jednou  (Read 312 times)

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4218
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Bonus číslo 327 (7. 6. 2019) - Jednou
« on: 05. Jun 2019, 16:41 »
Dnešní bonus bude korpusově bohatý - každé slovo se v něm totiž smí v jednom tvaru použít pouze Jednou, a to včetně spojek, předložek a takových těch věcí, co se obvykle rády opakují.

Dobrý nástroj na kontrolu je třeba tohle, jenom tradičně bacha na uvozovky: https://planetcalc.com/3205/
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8374
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Jednou jo
« Reply #1 on: 06. Jun 2019, 18:33 »
Jednou jo (70 BBY)

„Takovej usmrkanec mi fakt jako nebude, kurva, říkat, jestli něco můžu nebo nemůžu!“ protestoval urostlý příslušník coruscantského motorkářského gangu, jehož právě za pašování otroků do hlavního města Republiky suverénně zatýkal nezletilý, holinkami vybavený Wookiee. Uprostřed ulice, devět minut po poledni. „Světelnej meč mít můžeš, třeba dva, ale co víš vo vopravdovým životě a potřebách nás, normálních zdravejch lidí, no? Leda hovno. Kolikrát ses byť jen líbal s nějakou samičkou, ha? Ani jednou jedinkrát, hádám. Klidně vsadím svý nejlepší boty!“
Champbacca se nadechl, že ho vyvede z omylu, ovšem ze vzpomínek na Zuccazamu mu zas tak dobře nebylo, pročež radši mlčel.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4218
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Při první příležitosti
« Reply #2 on: 07. Jun 2019, 14:16 »
Při první příležitosti

Každý otrok v Zorbově paláci snil o jedné a té samé věci: že jednou zdrhne.
Jakkoliv, kdykoliv, kamkoliv, hlavně daleko, rychle, beze stop. Na přesných detailech onoho zdrhnutí nezáleželo ani trochu, protože nikde přece nemohlo být ještě hůř. I samotné peklo bylo výrazně lákavější.
Drtivá většina obyvatel rozlehlých, stinných, smrdutých katakomb pod palácem se tedy dříve či později pokusila tomuto vysněnému konci nějak vyjít naproti. Aktivně odtamtud zdrhnout, případně při marném pokusu aspoň bezbolestně umřít zbraní sadistických strážných.
Za celou dlouhou historii existence toho strašného místa to však ze všech těch stovek, ne-li tisíců, zvládlo nanejvýš osm velmi šťastných jedinců.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6181
  • The Progeny
    • View Profile
Rimmrův rekord
« Reply #3 on: 07. Jun 2019, 17:26 »
Rimmrův rekord (1 ABY)

Rimmr nebyl mezi posádkou příliš oblíbený, ale jeho pokusy o nápravu situaci zpravidla jenom zhoršovaly. Například když slavil svoje narozeniny, vypil demižon korýšovice a pak měl potřebu si vylít srdíčko před mnohem střízlivějšími chlupáči.
[„Jsem fajn kluk, slušňák, proč mě nikdo nemá rád?“]
[„Protože jsi naprostej, totální, dokonalej magor?“] napadlo skoro všechny, nahlas však promluvil jen jeden. Oslovený na něj nebral nejmenší zřetel.
[„Disciplinovaný. Organizovaný. Naprosto oddaný naší věci. Taky mám u sebe vždycky tužku. Co z toho, ha? Nic. Víte, kolikrát já se s někým miloval?“]
[„Ne, při Tutattisovi, my to nechceme vědět.“]
Přesto už záhy věděli, úplně přesně.

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

 

Další pískoviště: