Author Topic: Téma číslo 2659 (11. 8. 2019) - Plastik  (Read 400 times)

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4249
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Téma číslo 2659 (11. 8. 2019) - Plastik
« on: 10. Aug 2019, 13:52 »
Je libo Plastik?
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Vynález moderní doby
« Reply #1 on: 11. Aug 2019, 20:22 »
Vynález moderní doby

„Hele, kluci, víte, jak jsme chtěli našetřit na tu cestu kolem světa, jo?“ vtrhnul Barry jednoho dne do hodiny lektvarů a nadšeně si přisedl k Dylanovi a ostatním Bourákům. „No tak já jsem přišel na to, jak ušetřit. Kupovat si drahý pomůcky je totiž úplně zbytečný, v mudlovských krámech se dá běžně sehnat tohle,“ zamával jim před očima umělou lžící. „Stojí to pár pencí, ne jako ta drahá míchátka z Příčné ulice.“
Nápad to byl věru geniální, avšak nikdo z přítomných hochů nečekal, že jakmile domnělé skvělé nové míchátko ponoří do lektvaru, tak trochu se ohne... a téměř úplně rozpustí.

Fandom: Felix Felicis!

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Jiné přilepšení
« Reply #2 on: 11. Aug 2019, 21:05 »
Jiné přilepšení

Barry s Dylanem (který si to zkrátka nemohl nechat ujít) se vítali s Torunn, která se vrátila z nemocnice. Pravda, nebylo to bouřlivé vítání, spíš takové rozpačité a oba chlapci na havraspárku zírali jaksi nevěřícně. Barrymu se v pohledu možná zračilo trochu ublíženosti.
„No… jako dobrý,“ prohlásil Dylan, zatímco Barry si pořád Torunn prohlížel, jako by ji viděl poprvé v životě. Pak se zamračil na Dylana, který do něj loktem šťouchl.
„Ale jako jo, líbí se mi to,“ zavrčel neochotně, ale pak se naklonil k Dylanovi a zašeptal mu do ucha: „Ale stejně bych to s tim engorgiem zvlád líp.“

Fandom: Felix Felicis!
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8434
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Propitý plast
« Reply #3 on: 11. Aug 2019, 21:38 »
Propitý plast (2 ABY)

Champbacca měl v dílně a v baru (což bylo vlastně jedno a totéž) ledasco, ale jedna flaška přeci jenom upoutala trochu víc pozornosti než jiné. Šlo totiž o Acetonové amaretto, jeden z prémiových produktů skakoanské společnosti Gharg‘atulo‘th, jež se specializovala na drinky pro rasy s nevšedními metabolismy. Metanolové koktejly, benzínový či sirovodíkový schnapps a tak. A ta flaška byla z půlky prázdná.
„Mistře?“ zeptala se jako první Banana a ukázala na věc, kterou považovala za přinejmenším podivnou. „Vy tohle fakt pijete?“
Champbacca se otočil za prstem a nonšalantně pokrčil rameny.
[„Náhodou, je to super, když teda zrovna potřebuješ leptat plastik...“]

Fandom: Star Wars #sotazníčkem
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4249
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Masa z moře
« Reply #4 on: 11. Aug 2019, 21:57 »
Masa z moře

„Tak, prdelky, dneska pro vás mám něco extrovně speciálního!“ hlaholil od vstupu do katakomb pod Zorbovým palácem bachař pověřený nošením jídla, kterého ti s bujnější fantazií občas zvali kuchařem.
„Osobně jsem to nalovil v moři na jedné nedaleké planetě, kde to žere každá z těch tamních vodních potvor, od krevety po velrybu, a je to tedy strava chutná a výživná. Pojďte si dát, není toho mnoho!“ Otrokyně se skutečně seběhly, a ač většina tušila zradu, koukaly na něj dost hladově.
„Prosím, tady to je!“ zahlásil, načež jim do koryta nalil kýbl slané vody a netříděného plastového odpadu, vtipálek jeden dobrosrdečná.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6212
  • The Progeny
    • View Profile
Plastická profese
« Reply #5 on: 11. Aug 2019, 22:48 »
Plastická profese

„Chápete, že některý lidi se chtěj stát doktorama?“ nadhodil při tradiční sešlosti jeden z bouráků, „takovýho učení a co z toho? Snad jen že se můžeš podepisovat jako prase a nemůžou ti nic říct.“
„No,“ namítl někdo chytřejší, asi Sky, „ale taky mají přístup ke spoustě léků na předpis.“
„A k sestřičkám!“ nezapomněl Ignác, což do debaty zapojilo i doteď spícího studenta z islandské samoty.
„To já kdybych měl bejt doktor,“ zamyslel se velmi hypoteticky Fróði, „tak snad jedině plastik.“
„Co?“
„Plastik přece,“ stál si za svým.
„Plastik je umělá hmota, ty vole.“
„A kdo teda dělá plastiky prsou, ha?“

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

 

Další pískoviště: