Author Topic: Téma číslo 2662 (14. 8. 2019) - Kolečko  (Read 411 times)

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4218
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Téma číslo 2662 (14. 8. 2019) - Kolečko
« on: 13. Aug 2019, 16:30 »
Až dopíšeme poslední drabble, dáme si vítězné Kolečko?
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6181
  • The Progeny
    • View Profile
Touží po táčkách
« Reply #1 on: 13. Aug 2019, 17:45 »
Touží po táčkách (1982)

„Už víš, co bys chtěl k narozeninám?“ zeptal se Flann Fróðiho, patrně aby odvedl jeho pozornost od nějakého debilního tématu, a nebyl zklamán.
„To si teda piš,“ přikývl totiž islandský výtržník a v očích mu nebezpečně zajiskřilo, „stavební kolečko přece.“
„Stavební kolečko?“ podivil se Flann, podezíraje ho, ne tak docela neprávem, že si z něj dělá srandu.
„Jo.“
„Myslíš jako takovej ten trakař s korbou, jo?“ Ostatně nebylo by to poprvé, co by úřadovala jazyková bariéra. Ale tohle nebyl ten případ.
„No jasně.“
„A… a proč?“
„No, občas mi lidi říkaj, že mám o kolečko míň, tak bych to dohnal.“

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8374
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Masitý metál
« Reply #2 on: 13. Aug 2019, 18:24 »
Masitý metál (19 BBY)

[„Poručíku Hammachicku,“] spustil Churr, opíraje se váhavě o futra nejbližšího domu a oslovený vypnul hruď, jak jen to dokázal. Po všech těch letech čekání to bylo konečně tady, dostane metál!
[„Pane, zde, pane!“]
[„Vidim, ne?“] ohradil se náčelník nezvykle hovorně a na svého podřízeného sice trochu mžoural, ale pokračoval. [„Poručíku, za hrdinství, jenž jste prokázal v předchozí bitvě, vám nyní z moci mně svěřené udílím… řád!“]
Hammachick nevěřil vlastním očím, čekal mnohem méně.
[„A to sice řád… tadyhle toho červeného kolečka.“]
Než se nadál, připíchl mu Churr k bandalíru zaprášený salám a šel, ale poručík byl stejně radostí bez sebe.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4218
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Costardův cyklus
« Reply #3 on: 14. Aug 2019, 17:08 »
Costardův cyklus

Co se stal Costard starostou Fogsmeade, jeho den vypadal pokaždé úplně stejně.
Vstal, po snídani a nezbytné hygieně zamířil do práce, vyzvedl si poštu, vyřídil ji a chvíli úřadoval. Po hodině, protože víc toho na práci neměl, se zvedl a šel absolvovat obvyklé kontrolní kolečko po městě, aby zjistil, co zhruba tak voliče trápí a s čím by jim mohl pomoci. Většinou to byla dost nuda.
Měl to tak ale rád, připomínalo mu to rutinu v předchozím zaměstnání, jen víc na vzduchu.
Přesto jednou udělal výjimku a zapadl do hospůdky Zelený lampion, protože co se asi tak mohlo pokazit, že?

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Jazyková bariéra
« Reply #4 on: 14. Aug 2019, 19:17 »
Jazyková bariéra

Na farmě v Broňovicích, kde bydlel Reginald, dřív nebo později skončil každý rekrut novigradského cechu zlodějů a vrahů, aby zjistil, co je to pořádná práce a trochu se fyzicky zocelil. Nevyhnulo se to ani Jethrovi, kterého Smítko zapřáhl při stavbě nového chlívku.
„Ty, Smejtko, a nemáš tady někde radvanec? Víš, že by se ta hlína líp vozila pryč a líp vysejpala, to samý platí vo šutrácích,“ spustil mladík hlasitě svým charakteristickým nářečím.
„Radva-co?“ nechápal Reginald navzdory své vysoké inteligenci a sečtělosti.
„No kolečko, vole, ne... Dyť to řikam uplně jasně a zřetelně, radvanec,“ nevěděl pro změnu Jethro, kde je problém.

Fandom: Zaklínač rpg / plzeňština

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Jiné pojetí
« Reply #5 on: 14. Aug 2019, 21:49 »
Jiné pojetí

Přestože Joel nebyl ritmatik, projevoval pro věc mnohem větší zápal než ti, kteří schopnost ritmatiky měli. Svou šanci incepce nicméně propásl a jakkoliv to bylo nefér, nedalo se s tím nic dělat. Takže sice uměl nakreslit perfektní křídový kruh, ale v jeho podání to byla prostě jenom obyčejná křída.
„Nejenom že jsou moje kruhy naprosto k ničemu, ale tady na té straně se mi ještě o tři milimetry vychyluje,“ postěžoval si s úšklebkem Melody, která na rozdíl od něj, ritmatička byla, byť neschopná.
„Ok, tvoje kruhy jsou k ničemu, ale aspoň nevypadají jako elipsy jako ty moje,“ zabrucela zrzka žalostně.

Fandom: Ritmatik
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

 

Další pískoviště: