Author Topic: Téma číslo 2674 (26. 8. 2019) - Rohlík  (Read 424 times)

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4242
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Téma číslo 2674 (26. 8. 2019) - Rohlík
« on: 25. Aug 2019, 15:24 »
Dáte si Rohlík, nebo vás mám opít něčím jiným?
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6205
  • The Progeny
    • View Profile
Třetí tragéd
« Reply #1 on: 25. Aug 2019, 18:28 »
Třetí tragéd (1986)

„Vysvětli mi jednu věc,“ rozjímal Flann nahlas, ač byl v kůlně nedaleko jeho srubu jediným dalším živým tvorem spící Šunka, „v tomhle baráku jsou dva kocouři, ne?“
Šunka neodpovídal, ležel, což ostatně dělal drtivou většinu svého života. Dokonce ani oko neotevřel, jen si pozvdechl, jako by ho hlas člověka děsně otravoval.
„Tak jak je, kurva, možný, že tu máme takovou hromadu myší, že jsem už i já jednu chytil, holou rukou?“ Vypadal mírně nazlobeně, ale ani to s Šunkou nic neudělalo a druhý rezidentní myšilov se dostavit neuráčil.
Tak pořídil ještě třetího, trochu hubenějšího zrzouna Rohlíka, a bylo po problému.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8419
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Přehlížené pečivo
« Reply #2 on: 26. Aug 2019, 18:06 »
Přehlížené pečivo

Ač byl Woorwal vyučeným a později zkušeným pekařem, rohlíky by jeden v jeho sortimentu hledal marně. Pekl housky, chleba, vánočky, placky všeho druhu, dalamánky i veky, ale rohlík se v jeho peci neobjevil ani o svátcích.
Mnozí usuzovali, že je to adaptace na specifický druh kashyyycké mouky, která se získávala drcením jistých částí některých wroshyrů a která tak měla trochu jiné fyzikální vlastnosti než ta z obilí. Že se z takové mouky tedy například špatně hnětou válečky nebo tak něco podobného, což činí z rohlíků pečivo problematické a k výrobě nevhodné.
Ve skutečnosti je však Woorwal prostě jenom neměl rád.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4242
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Příděl po propuštění
« Reply #3 on: 26. Aug 2019, 18:22 »
Příděl po propuštění (17 BBY)

Než se Joyce definitivně vydala zpět mezi hvězdy, vzala svoje čerstvě zachráněné sestry na oslavnou hostinu do jednoho z bespinských bister. Čím jiným by ostatně jeden měl oslavit to, že je zase svobodný a může se pořádně najíst, že?
Tři podvyživené Zeltronky tak zasněně koukaly na nabídku a samotný výběr zbyl na té čtvrté, která byla jako jediná schopna nejen zaplatit, ale taky něco kloudného vybrat.
Přestože by pak holkám zvyklým na šedivou palácovou šlichtu přišel i oschlý rohlík jako nebeská mana, náplň podávaných pi‘kádorů v nich přeci jen probouzela nepříjemné vzpomínky a Joyce tak nakonec radši objednala bezpečnější hranolky.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Puzzle pro pokročilé
« Reply #4 on: 26. Aug 2019, 21:08 »
Puzzle pro pokročilé

Ignác dostal jeden z mnoha svých geniálních nápadů. Tenhle byl ale ještě geniálnější, protože přepadl jeho mysl poté, co se se Skyem neskutečně zhulili nově testovaným materiálem, který se jim právě krásně zelenal v obřím květináči uprostřed obýváku.
„Ty vole, kamaráde, jsem nám koupil novou hru... na dlouhý zimní večery, víš,“ prohlásil Ignác, sotva přišel domů z nákupů.
„Jo?“ zeptal se Sky s obavami v hlase.
„Jo, vole,“ pronesl zrzek a zvedl do vzduchu pytlík se strouhankou. „Todle jsou puzzle pro pokročilý, má z toho jít postavit rohlík, říkal ten chlap v krámu... Hustý, co?“ Nadšení z Iggyho jen sálalo.

Fandom: Felix Felicis!

 

Další pískoviště: