Author Topic: Téma číslo 2824 (23. 1. 2020) - Poslední laskavost  (Read 266 times)

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Poslední laskavost dnešního dne je, že vám nahazuju tohle téma, volové!

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8412
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Opodstatněné odmítnutí
« Reply #1 on: 23. Jan 2020, 21:56 »
Opodstatněné odmítnutí

„N-než umřu,“ sípal krvácející inženýr Naftalen, jemuž se Sandra marně snažila vytáhnout z břicha šrapnel velikosti zahradního trpaslíka, „s-slib mi jednu věc, prosím.“
„Kušuj,“ odbyla ho, ještě dvakrát zkusila zakroutit tím kusem kovu a pak se zvedala.
„Je to má poslední minuta na tomhle světě,“ připomněl jí vousáš a vykašlal kus plíce, „a než odejdu, chtěl jsem jenom...“
„Ne,“ odsekla Sandra, již na odchodu, „kozy ti prostě neukážu, trhni si.“
Nezasvěcený pozorovatel by ji v tu chvíli mohl snadno zavrhnout a označit nějakým tím nelichotivým slovem, ale nutno dodat, že každý z členů Edvinova komanda umíral zhruba šestkrát do měsíce...

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4238
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Věčná výmluva
« Reply #2 on: 23. Jan 2020, 22:10 »
Věčná výmluva

Že měla hospoda Na Věčnosti nejpomalejší obsluhu v celé předaleké galaxii, to byla celkem známá věc. Méně známý byl důvod, proč se to za celé ty roky nezměnilo: mohl za to původní majitel, tradiční hospodský, který si ke své smrtelné posteli tenkrát zavolal veškeré své potomstvo, jemuž hospodu odkazoval, a než odešel na věčnost, požádal je o laskavost.
„Hlavně mi slibte,“ pronášel tenkrát chraplavým hlasem, „že tu z toho neuděláte mašinu na prachy...“ Oba synové mu to samozřejmě odkývali, a protože takové věci se neporušují, od těch dob to poselství předávali dál, aby náhodou jejich potomky tenhleten prapředek nepřišel strašit.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6202
  • The Progeny
    • View Profile
Poslední prosba o pomoc
« Reply #3 on: 23. Jan 2020, 22:34 »
Poslední prosba o pomoc (15 BBY)

Jessica by to sice za jiných okolností neudělala, ale teď prostě neviděla žádnou lepší alternativu. Pokud měla uspět, potřebovala každou ruku se světelným mečem, co nebyla nutně potřeba v enklávě, a k vousatému mistru iluzí to tedy chtělo ještě někoho. Někoho, koho dřív chtěla po svém boku mnohem častěji.
Jessie jí to zvedl až po chvíli, ale okamžitě pochopil, že kdyby nemusela, o laskavost by ho nežádala. A jedním dechem dodávala, že je to naposledy, co něco takového dělá.
Myslela tím, že už po něm pak nikdy nic chtít nebude, ale nakonec byla ta laskavost poslední z dočista jiných důvodů.

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Ilegální asistence
« Reply #4 on: 23. Jan 2020, 22:47 »
Ilegální asistence

„Já ti říkám, že tohle je moje poslední laskavost! Poslední!“ brblal strážný, zatímco mu klíče klouzaly z prstů zpocených nervozitou. Jen ztěžka potlačoval potřebu se co vteřinu otočit a zkontrolovat, že se nikdo neblíží k celám.
„Cech tě za to dobře platí, ne?“ nechápal zloděj vykukující zpoza mříží.
„Ale mám toho plný zuby! Jestli mě chytnou…“
„Když tě za to někdo platí, tak to není laskavost, chápeš?“
„A dost! Sakra!“ naštval se už strážný upřímně, když mu klíč vypadl z ruky. Sehnul se a zmateně po něm tápal na tmavé podlaze.
„Dneska nemáme svůj den?“
„Naposled!“ Za tohle prachy nestály.

Fandom: Skyrim

 

Další pískoviště: