Author Topic: Téma číslo 2838 (6. 2. 2020) - Čisté ruce  (Read 233 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8419
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Téma číslo 2838 (6. 2. 2020) - Čisté ruce
« on: 05. Feb 2020, 12:27 »
Máte Čisté ruce? To je totiž při psaní drabblů hrozně důležitý...
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Nevinnost sama
« Reply #1 on: 06. Feb 2020, 16:43 »
Nevinnost sama

„Já vím, že v tom vaše špinavá banda má prsty!“ rozkřikl se argonián, celý smaragdový vzteky, přes celé riftenské tržiště. Jak už ale byl zdejší lid naučený, předstíral, že vlastně pěkně svítí slunko a nic se neděje.
Brynjolf, který seděl na zídce lemující prostor trhu, se zazubil a zavrtěl hlavou. „Já vůbec nevím, o čem mluvíš.“
„Moje zboží! Moje zboží je k***a pryč!“ zařval argonián a výhružně namířil prstem. „Šlohli jste ho! Přiznej se!“
„Já mám ruce čistý,“ zašklebil se Brynjolf a ostentativně nastavil dlaně tak, aby byly vidět. Bohužel zrovna byly cokoli, jen ne opravdu čisté.
„Obrazně řečeno, samozřejmě.“

Fandom: Skyrim

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8419
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Čistota před čenichem
« Reply #2 on: 06. Feb 2020, 20:39 »
Čistota před čenichem

Na spoustu věcí jsou čisté ruce lepší, na některé dokonce nezbytné. Takový mozkový chirurg by se například bez čistých rukou moc daleko nedostal.
Existovalo ale i pár příkladů, kdy to bylo přesně naopak. Za všechny jmenujme ochočování bizonomutů tak, jak se mu věnovali někteří progresivnější Wookiové nejen z rodu Šošónů. Jejich způsob totiž spočíval v tom, že ochočovatel přišel ke zvířeti, natáhl ruku s nějakou tou dobrotou a ta hora masa, chlupů a šavlovitých zubů už po čuchu poznala, že to s ní dotyčný myslí dobře.
Kdežto když přišel s rukou prázdnou, která ještě smrděla potem, moc dobře většinou nedopadl.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6205
  • The Progeny
    • View Profile
Nechlazená nečistota
« Reply #3 on: 06. Feb 2020, 21:33 »
Nechlazená nečistota (1986)

Už rychlost, s jakou Caroline onoho obzvláště slunečného dne opouštěla přístěnek na košťata, dával tušit nějakou veselost, co teprve když se přičetly poměrně zásadní prohřešky proti úpravě školního stejnokroje a řev, jako by jí hořelo za zadkem…
Fróði vylezl jen o malý okamžik později, a taky jen o malý kousek oblečenější, chvíli se za ní díval a pak si všiml hloučku zaražených kolemjdoucích, kteří najednou nevěděli, proč kolem vlastně procházeli.
„Jsem si dal k svačině pálivou papričku a asi si blbě umyl ruce,“ vysvětloval jim omluvně a i když ne každý chápal souvislost, naštěstí nikoho nenapadlo se na ni zeptat.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4242
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Znečištění zabíjí
« Reply #4 on: 06. Feb 2020, 22:15 »
Znečištění zabíjí

Než se nová otrokyně v paláci Hutta Zorbo pořádně rozkoukala, většinou ji seřezali jako hada. Důvod byl prostý, ne že by k tomu nějaký důvod potřebovali: nedostatečná hygiena při nakládání s jídlem a dalšími věcmi velkomožných pánů. Takové dobroty a takové nádobíčko si přece zaslouží pouze dotyk čistých rukou, říkali s oblibou, když se vyčiněná chuděra už sotva plazila a didaktický efekt tak byl značně pochybný.
Yaetě Brannigan to vždycky přišlo trochu paradoxní, vzhledem k tomu, že dole v katakombách jim v pitné vodě běžně plavaly mrtvé myši i horší věci, ale nahlas to říkala až po objevení své úchylky.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Šašek

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 573
    • View Profile
Broučí sliz
« Reply #5 on: 07. Feb 2020, 20:54 »
Broučí sliz (1986, nedělní žolík)

Hubert od malička miloval válet se v matčině pracovně pod stolem, ubírat jí různé ingredience do lektvarů a většinou ani zámek na dveřích mu nezabránil v tom, aby dovnitř vnikl. Na což si Jordan ostatně brzy zvykla a naopak pro ní bylo podivné, když jí Hubert společnost nedělal. Byla tu však jedna věc, kterou nikdy nemohla vystát, stejně jako její přítel.
"A ruce sis umyl?"
Povytáhla JD tázavě obočí, když se k ní Hubert hnal pro objetí. Ony totiž jeho ruce vždycky byly děsně oslizlé a nebylo se moc čemu divit, když se cpal broučíma očima rovnou ze sklenice, no.

Fandom: Felix Felicis!
Šašek, Šáša, Šášula, přitroublý jak bambula.

 

Další pískoviště: