Author Topic: Téma číslo 2910 (18. 4. 2020) - Runa 9., 323-328  (Read 145 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8374
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
„Kdo zlo tobě radil páchat,
kdože ponukl tě k zradě,
zdaž tvůj otec, matka tvoje,
nebo nejstarší z tvých bratrů,
nebo nejmladší z tvých sester,
či kdo jiný z rodu tvého?“
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8374
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Výslech vnučky
« Reply #1 on: 18. Apr 2020, 15:10 »
Výslech vnučky

Doba, kterou Barbucca strávila na temné straně, nebyla zas tak dlouhá, přesto byli všichni tuze rádi, když si konečně dala říct a vrátila se. To bylo slávy, to bylo veselí, to bylo objímání. Zejména kvůli tomu poslednímu byl její dědeček až mezi posledními gratulanty a s tím nadšením to u něj taky nebylo tak horké, jako ostatně v poslední době s máločím.
[„Jenom jednu věc mi prozraď,“] otázal se poté, co ji poplácal po hlavě, [„Kde jsi na takovou kokotinu vůbec přišla? Protože od rodičů ani od ségry to nemáš a takováhle kravina by tě sotva napadla sama od sebe...“]

Fandom: Star Wars #sotazníčkem
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6181
  • The Progeny
    • View Profile
Výslech vandala
« Reply #2 on: 18. Apr 2020, 15:16 »
Výslech vandala (1979)

Smrtijedi nebyli druhem společnosti, co by si nečistokrevný rebel vybral, kdyby na výběr měl, ale občas to prostě jinak nešlo.
„Tak mluv,“ uhodili na něj, prozatím bez kouzel a lektvarů. Jenom ho uvázali v křesle. „Kdo je ten zrádný živel, co tě přiměl bojovat za špínu z ulice a vzbouřit se spravedlivému pořádku věcí? Matka, otec? Jejich složky máme, nedivili bychom se. Nebo snad někdo jiný z rodiny, bratři, sestry, teta? Mluv!“
„Vám fakt úplně jebe, ne?“ odvětil vyslýchaný spíš překvapeně než unaveně. „Copak něco takovýho je dědičný? Copak u vás rodině jsou všichni vymaštění kreténi?“
Protistranu to kupodivu nepřesvědčilo.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4218
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Osiřelý opeřenec
« Reply #3 on: 18. Apr 2020, 16:11 »
Osiřelý opeřenec

Přestože slibnou zkaženost toho zvláštního Rishii cítila Darth Syrinx už z dálky, musela si ho před zahájením výcviku samozřejmě náležitě proklepnout. Jako první byla na řadě rodinná anamnéza.
„Kdys poprvé ucítil tu moc, co ti dává temná strana, hm?“ otázala se klidně a byla zvědavá na odpověď. Osobně očekávala rodinné problémy – neshodu s hnízdem, hádku o červa, prostě takové ty ptačí věci, o kterých jako Talortai věděla svoje. A pak masakr.
„V jedné jeskyni v horách. Řekl jsem něco, ale ozvěna opakovala něco jiného. Pak začala našeptávat.“
„Chceš říct, že za to nemohli rodiče ani sourozenci?“
„Kdepak, jsem sirotek.“
„Zajímavé.“

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Dramatické dějství: O hrozné to zradě
« Reply #4 on: 18. Apr 2020, 23:53 »
Dramatické dějství: O hrozné to zradě

(Prázdná chodba. Stojí zde brnění, vane hradní průvan, z dáli proniká šum od Velké síně. Přítomen ROMEO, vchází JULIE.)
JULIE: Jaks mohl!
ROMEO: (rudne) Ach, tebe já tu věru nečekal.
JULIE: Ach Romeo, jaks mohl? Byli jsme přáteli, byli jsme si blízcí, a teď?
ROMEO: Julie, Julinko, já…
JULIE: Tak kdo? Mluv pravdu!
ROMEO: Pravdu jen?
JULIE: Kdo tě ponoukl k mé zradě? Tvůj čistokrevný otec?
ROMEO: Můj otec…
JULIE: Tvá čistokrevná matka? Tvá sestra nenasytná, která se jen v dědictví vidí? Zrada tvá bolí, Romeo, což nevidíš?
ROMEO: Rodinou mou vynech ze sporu!
JULIE: Ach, vidím! Ta zmije Olšenkovna!

Fandom: Felix Felicis!

 

Další pískoviště: