Author Topic: Téma číslo 2918 (26. 4. 2020) - Runa 17., 107-112  (Read 140 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8374
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
„Leccos jsem já dosud jídal,
ovce jídal, kozy jídal,
krávy jalovice jídal,
jídal jsem i vepře, kance,
ale nikdy nesnědl jsem
pochoutky tak velmi chutné.“
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4218
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Cvrkův cuml
« Reply #1 on: 26. Apr 2020, 17:01 »
Cvrkův cuml (20 BBY)

Cvr Rrk tenkrát moc netušil, co po něm tak královna může chtít, ale přirozeně neodmítl, dorazil na banket a změnilo mu to život. Hned z kraje totiž ochutnal to neznámé maso z obrovského stolu, co kdyby si vzpomněli, že tam vlastně nepatří, a chtěli ho vyhodit, a… páni. Žral toho už hodně, ale nic takhle skvostného.
Pak se konečně objevila královna a vysvětlila mu, stejně jako jiným, že to jsou dušení Colicoidi, co ji zklamali. Není tedy divu, že pro ni pak pracoval velmi ochotně a velmi výkonně, aby i na další banket dorazil jako host, ne jako hlavní chod.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8374
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Grethořin gáblík
« Reply #2 on: 26. Apr 2020, 17:04 »
Grethořin gáblík (405 BBY)

Sváteční večeře teprve začínala, nicméně jakkoliv se malý Maakatrr už druhý měsíc těšil na večer, až dostane dárečky, po pár soustech hlavního chodu to vypadalo, že na nějakého Srandu Clawse dočista zapomněl. Blahem se viditelně rozplýval a div nezapomněl polknout několikrát po jazyku převálené sousto.
[„Teda mami,“] pravil nevěřícně, sotva okoštoval, podobně si užil a polkl další sousto, čistě pro jistotu, [„neměl jsem od tebe nic, co by mi nechutnalo, ale tenhle kapromut, to je teda naprostá bomba!“]
[„To taky není kapromut,“] přiznala Grethora, ovšem zas tak úplně s pravdou ven nešla, aby mu nekazila chuť, [„to je, ééé, pásovec.“]

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6181
  • The Progeny
    • View Profile
Objevná ochutnávka
« Reply #3 on: 26. Apr 2020, 18:13 »
Objevná ochutnávka

„Frodo, fakt díky moc, změnil jsi mi život,“ vypadlo z Montyho, když si po snídani odskočil a pak se konečně vrátil. Fróði se spokojeně usmál a čekal další chválu na islandskou kuchyni, která skutečně přišla. „Od chvíle, kdy jsi mi dal kousek té dobroty ochutnat, již nechci nic jiného. Bylo to božské, bylo to skvostné, bylo to dokonalé, skoro se bojím, že se mi to celé jenom zdá a procitnu do nudného světa plytkých chutí!“
„Moment, neříkáš to náhodou sakrasticky, že ne?“
„Omg jasně že říkám, ty vole, copak někdo někdy řekl něco takovýhohle o hákarlu a myslel to vážně?!“

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Dobová specialita
« Reply #4 on: 26. Apr 2020, 23:29 »
Dobová specialita

Proběhla sázka, spíš vyhrožování, dá se říct. Buď dá hostinský orkovi takovou pochoutku, jakou v životě nejedl, anebo mu ork zlikviduje celý podnik.
„Haho, heda, hufim híct…“ začal rozšafně ork s hubou napranou k prasknutí, až mu sliny slastně tekly po klech, „he toto…“
„Prosím, polkni nejdřív, ano?“
„Hohe.“
„Tak, co chceš říct?“ zeptal se obezřetně vychrtlý majitel hostince.
„Musim říct, že sem žral už všecko. Jako kozy sem žral, vovce taky, jako prasata taky, jasný, a kravy, a to všecko. Ale že todle bude tak dobrý, to by mě fakt nenapadlo. Co to žeru?“
„Dračí morek smažený na másle.“

Fandom: Skyrim

 

Další pískoviště: