Author Topic: Téma číslo 2929 (7. 5. 2020) - Byl jsem robot středního věku  (Read 166 times)

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Byl jsem robot středního věku a teď vám o tom napíšu drabble.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8441
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Prorezlá paměť
« Reply #1 on: 07. May 2020, 16:05 »
Prorezlá paměť

Chrámová dílna byla plná nejrůznějších droidů, ale jen u jednoho momentálně postávali učedníci se zvídavým výrazem ve tvářích. Nestávalo se totiž často, že by byli přítomni zrovna ve chvíli, kdy se povedlo oživit nějakou tu historickou raritu.
„Copak jsi zač?“ zjišťoval technik, zatímco se stále ještě vrtal v drátech, a droid zaváhal.
„Typ BACDS, série 766. Rok výroby: 3 po Ruusanu.“
„Tak to už máš svůj věk.“
„Negativní. Velká část aktivní doby strávena v nouzovém režimu.“
„Aha, a dál?“
„Nelze zodpovědět.“
„Asi skleróza. Podejte mi někdo hasák.“
Ještě téhož večera ale kapitána Cooka zprovoznil a on se stal chrámovým kuchařem.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Probuzený vynález
« Reply #2 on: 07. May 2020, 21:27 »
Probuzený vynález

Ruiny jsou prý nebezpečné, říkali. Spousta starých strojů, samohyby, prý, a ještě se opravdu hýbou. Dwemerové, ti to prý uměli vymyslet, jojo…
Khajiit, profesionální průzkumník a lovec pokladů, ztuhl uprostřed kroku. Za ním zaskřípěl kov, roztočila se ozubená kolečka a ostrá čepel se začala míhat vzduchem.
„Tak z tohohle se khajiit nevymluví,“ poznamenal khajiit, začal couvat a chystal se k útěku.
Samohyb se zastavil. Zaskřípal. A promluvil.
„Khajiit?“
Kocour hleděl, jako by spatřil smrt.
„To… mluví?“
Skříp. „Ano.“
„Jak dlouho to tady vůbec leželo? Že funguje?“
„Byl jsem samohyb v nejlepších funkčních letech… Počkat. Kde jsou dwemerové? Co se děje?“

Fandom: Skyrim

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4253
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Droidí dáma
« Reply #3 on: 07. May 2020, 22:34 »
Droidí dáma (30 BBY)

Když 2-D0 po úpravě osobnosti poprvé bootoval, trvalo to tak dlouho, že si Joyce málem stihla říct o vrácení peněz. Pak se však protokolární droid zprudka napřímil, chvíli nakláněl hlavu tam a zase zpátky a nakonec promluvil.
„Děkuji, má paní!“ zajíkal se, ač netušila proč, a objal ji, ač… no, to samé. „Když jste mě kupovala, byla jsem droidem ve středním věku, s rozpolcenou osobností a nejistotou vlastní identity, ale teď!“
Joyce se celkem oprávněně bála, co přijde a jestli to bude vzpoura, a nenápadně sáhla po světelném meči, nicméně dopadlo to ještě docela dobře.
„...teď jsem dáma v rozpuku!“

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6216
  • The Progeny
    • View Profile
Metalický mladík
« Reply #4 on: 07. May 2020, 23:04 »
Metalický mladík (0 ABY)

Komunikace mezi bezpečnostním droidem řadu KX a údržbářským astromechem z hangáru sice probíhala čistě na binární úrovni, ale kdyby se do ní někdo dokázal napíchnout s překladačem, slyšel by zhruba tohle:
„Jak se ti tu u nás líbí?“ švitořil astrodroid.
„Moc,“ odpípl K-1PZ, „na Kuatu jsem svým věkem patřil k průměru, tady jsem však švarný jinoch, co má život před sebou.“
„To nechápu. Je snad tvá výkonnost závislá na relativním věku?“
„Ve funkci společníka jistě, analogicky k relativnímu věku lidských samců. Očekávám, že slečna Lenico bude dnes večer obzvláště nadšená.“
Ale nebyla, vlastně si toho čistě subjektivního rozdílu vůbec nevšimla.

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

 

Další pískoviště: