Author Topic: Téma číslo 2940 (18. 5. 2020) - S konci v koncích  (Read 161 times)

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Když jste s konci v koncích, je tu univerzální rada - a to sice, pište drabbly.

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Jen ten konec
« Reply #1 on: 18. May 2020, 21:28 »
Jen ten konec

„To je pitomost,“ mumlal si bard pod vousy nespokojeně a pergamen, který měl před sebou rozložený na stole, rázně přeškrtl jedním tahem pera. „Pi-to-most.“
„Nedaří se?“ popíchl ho bodře hospodský, který zrovna stereotypně šmudlal korbel utěrkou. Hostinec byl prázdný a bard se aktivně chystal na večer – či se alespoň snažil.
„Dnes mi ty verše prostě… nějak to ke mně nepřichází,“ protáhl nespokojeně a napil se vína, jako by to mělo pomoci.
„A co už máš?“
„No, mám to jako celý, ale nemám konec.“
Hostinský mrkl. „Prostě jim řekni, že ten příběh dovyprávíš příště.“
Bard překvapeně vzhlédl. „To je ovšem geniální!“

Fandom: Skyrim

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8420
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Fotbalistovo finále
« Reply #2 on: 18. May 2020, 21:46 »
Fotbalistovo finále (1 ABY)

Murrinhovi nešly koncovky a moc dobře to věděl. Ani jako nejlepší hráč z Chenachochanu prostě nedokázal proměnit drtivou většinu tahů na branku a to, že byl autorem nadpoloviční většiny všech gólů, byla spíš jedna velká náhoda. Respektive dvě.
Zpočátku s tím chtěl něco dělat a se zbytkem týmu náležitě trénoval, jenže komu není shůry dáno, ten zlato nevyfárá, a tak s tím skoncoval a spoléhal na své jiné kvality.
Na plody svého rozhodnutí si musel počkat dvacet let, ale stálo to za to, protože ta poslední koncovka se mu vlastně docela povedla – to když přihrál svůj post trenéra Hromfárače Zubaccovi.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6205
  • The Progeny
    • View Profile
Básnický blok
« Reply #3 on: 18. May 2020, 22:15 »
Básnický blok

„Hele, tys Auroře občas psal milostný básničky, viď že jo?“ uhodil jednoho dne Fróði zcela bez vyzvání na Flanna a ten sice neměl v plánu zapírat, ale podezřelé mu to přišlo.
„Možná, proč?“
„Já bych s nima totiž potřeboval poradit od odborníka, je tam jedna taková drobnůstka, se kterou jsem úplně v koncích,“ pravil bratranec skoro až zničeně a Flann zavětřil příležitost ho nejen něco naučit, ale taky ho trochu vychovat. Ostatně trocha času strávená nad psaním rytířské lyriky ještě nikomu neublížila, že?
„Tak to snad nějak zvládneme. Co je ta jedna drobnůstka?“
„No, nejdou mi takový ty konce řádků...“

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4242
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Konce v konečníku
« Reply #4 on: 18. May 2020, 22:31 »
Konce v konečníku (23. 2. 7 BBY)

Jako by nestačilo, že zrovna několikrát o vlásek unikl smrti, stál před Onem ještě jeden drobný problém, respektive dva stejně drobné problémy.
Ve chvíli, kdy prohrál souboj s mistrem Denyzzem, mu totiž ten fousatec přesekl světelný meč a jeho před útěkem v podobě myšohryza nenapadlo nic lepšího než krystal i oba konce kovového válečku prostě spolknout. V tu chvíli to byl dobrý nápad, lepší než tam zbraň nechat, ale v následujících minutách se musel ještě několikrát proměnit a kov si našel cestu hlouběji.
Nezbývalo mu než doufat, že je dokáže vyloučit bez poškození, jinak mu to mohlo dost zkomplikovat opravu.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

 

Další pískoviště: