Author Topic: Téma číslo 3004 (21. 7. 2020) - Když jsem já sloužil  (Read 181 times)

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4218
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Když jsem já sloužil devátý léto, vysloužil jsem si drabblátko za to.
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8374
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Vhodné vzpomínky
« Reply #1 on: 21. Jul 2020, 00:09 »
Vhodné vzpomínky (17 BBY)

Sotva si kapitán Diamato odkašlal, sledovala ho bedlivě celá posluchárna. Nejen studenti, nýbrž i dva nebo tři ideoví důstojníci Impéria, kteří si nebyli tak docela jistí, zda bývalý důstojník republikové armády dokáže udržet některé propagandistické standardy.
„Dovolte mi teď příběh z dob, kdy jsem sloužil pod jedním rytířem Jedi,“ vypadlo z něj krátce po úvodu a politruci zbystřili. Co když začne před všemi těmi tvárnými studenty vzpomínat, jak jeho generál nasazoval vlastní život a vlastně si vůbec nezasloužil zemřít při vykonávání rozkazu 66?
Protože to však byl Ruuki, pod kým měl Diamato tu smůlu sloužit, všechno bylo v naprostém pořádku.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4218
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Vzpomínky ve výslužbě
« Reply #2 on: 21. Jul 2020, 13:53 »
Vzpomínky ve výslužbě (6 BBY)

Sienovi během těch několika let rozhodně nepřišlo, že by se nějak flákal. Vstával před rozedněním, pucoval boty, rozebíral a skládal zbraně, uklízel kasárna, myl se studenou vodou, někdy drhnul chodby jenom kartáčkem na zuby… taková ta obvyklá buzerace, když je jeden vojín a nemá rodiče na generálním štábu, víme. Zatnul ale zuby a vydržel, protože co by to byl za chlapa, kdyby se vzdal a utekl se schovat mamince pod sukni, že?
O pár let později, když si ho pod křídla vzal Zothar Hanak, navíc musel uznat, že nějaká služba u armády je oproti výcviku v užívání Síly fakt prd.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6181
  • The Progeny
    • View Profile
Láska v lese
« Reply #3 on: 21. Jul 2020, 17:49 »
Láska v lese (15 BBY)

Bylo časné ráno, nad lesem sotva vyšlo slunce a Bearr s Aarnyrrou se po dlouhé noci protáhli. Stačilo rozfoukat žhavé uhlíky schované v choroši, bez obav, že zář ohně ve tmě přiláká nežádanou pozornost, opéct něco k snídani a mohli pokračovat v cestě. Kam, to nevěděli, ale vědět to ani nepotřebovali, dokud byli spolu.
[„Co se tak potutelně culíš?“] optala se náhle Árný Bearra a ten musel připustit, že měl při koukání na pečínku a les skutečně trochu nepatřičně zasněný výraz.
[„Jen mě tak napadlo, že když jsem sloužil v armádě, měl jsem se vlastně mnohdy i hůř než teď.“]

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Flashbacky
« Reply #4 on: 21. Jul 2020, 23:18 »
Flashbacky

Daniel rád trávil čas se svým medlovským příbuzenstvem, zvlášť s tou částí, která neměla ani tušení o existenci čar a kouzel a neměla proto žádné vlezlé dotazy. Nějak mu totiž pořád připadalo, že mudlovské trable jsou takové… jednodušší.
„Já, když jsem první rok nastupoval do fabriky, tak jsem kolegovi podrtil ruku v lisu,“ svěřil se s průserem z mládí Danielův bratranec nad sklenkou vína.
„Já, když jsem prvně nastoupila do školy, tak jsem omylem zamknula studenta v učebně,“ přihodila svou trošku sestřenka Betty.
„Taky jsem učil, a ten první rok…“ -jsem musel zdrhnout, protože se blížil pogrom- „…byl bez problémů.“

Fandom: Felix Felicis!

 

Další pískoviště: