Author Topic: Téma číslo 3086 (11. 10. 2020) - Depka  (Read 132 times)

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4251
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Téma číslo 3086 (11. 10. 2020) - Depka
« on: 10. Oct 2020, 19:01 »
Jde na vás ze současné situace Depka? Máme řešení!
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8438
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Letargická Lassie
« Reply #1 on: 11. Oct 2020, 16:23 »
Letargická Lassie

Stejně jako mnoho jiných studentů psychiatrie, ani Lassilla nevnímala depresi jako něco, co by ji mělo zajímat víc než z profesního hlediska. Copak mohlo něco takového hrozit jí, když byla zdravá, měla milující rodiče a vážnou, slušně zajištěnou známost, se kterou se měli co nevidět brát a stěhovat do vlastního? I proto tedy o této nenápadné chorobě mluvila jen jako o depce a třeba na formulářích s diagnózou ji viděla i docela ráda, u pacientů.
Když jí pak ale Impérium muže i syna zabilo a ona to poznala na vlastní kůži, alespoň na nějakou chvíli to začala vnímat trochu jinak.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Achjo
« Reply #2 on: 11. Oct 2020, 21:48 »
Achjo

„Achjo.“
Michael věděl, kam tohle spěje – moc dobře věděl, proč na piknik na vrcholu astronomické věže donést všechny ty věci, až mu košík přetékal. Zatímco Gweeny zkroušeně hleděla do dálky a druhé „achjo“ se jí už už hrnulo na jazyk, přehodil jí přes ramena deku a do ruky strčil termosku s kakaem. I sušenky přisunul o trochu blíž.
„Já mám asi depku, Míšo,“ odfrkla si Gweeny téměř překvapeně. Míša povytáhl obočí a vyčkával.
„Když já jsem fakt doufala, že nám to letos s tím famfrpálem vyjde, víš. A nevyšlo. Bejt třetí… To není ono. A všichni jsou úplně demotivovaný…
Achjo.“

Fandom: Felix Felicis!

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4251
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Sjíždění smutku
« Reply #3 on: 11. Oct 2020, 22:12 »
Sjíždění smutku

O tom, že budou mít členové právě evakuované enklávy v následujících týdnech a měsících problém s depresemi, nepochyboval nikdo, tím spíš neoficiální akademická psycholožka Joya Brannigan.
Nepochybovala ani o tom, že sama s tím coby Zeltronka, která právě přišla o partnerku, bude mít problém dost možná největší. Spoléhala ale na to, že ji vycvičil rytíř Jedi, a je fakt, že rozhodně nebyla tou maniodepresivní hroudou emocí se sklony k řešení problémů sexem, v jakou by vyrostla bez jeho dohledu. Takže šance na zdárné přežívání existovala.
Přesto záhy sklouzla k užívání gree a nějakou dobu to s ní vůbec nevypadalo růžově.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6214
  • The Progeny
    • View Profile
Flegmatický Flann
« Reply #4 on: 11. Oct 2020, 22:39 »
Flegmatický Flann

Flann obecně nepatřil k těm lidem, co z nich na hony čiší dobrá nálada, zejména po prodělání výcviku v nitrozpytectví. Na druhou stranu se nedalo říct ani to, že by měl někdy vysloveně depresi. Přitom příležitostí bylo tolik! Dětství prožité v chudobě, otec na útěku před zákonem, houstnoucí atmosféra v kouzelnickém světě, Aurořino zdraví, stupňující se občanská válka a fakt, že ani jako bystrozor nemůže bránit nárůstu bezpráví, bylo toho na jednoho člověka fakt tak akorát.
Depku přesto nikdy neměl, deprimován však přeci jen byl, doslova, to když na něj smrtijed při potyčce v rozvalinách starého mlýna seslal kouzlo deprimo...

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Šašek

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 573
    • View Profile
Danteho problémy
« Reply #5 on: 11. Oct 2020, 23:39 »
Danteho problémy (někdy kolem roku 2005)

"Ach..." chvilkové ticho. "Achjo."
Preston se snažil Danteho ignorovat, ale ono to moc nešlo. Dantovo ach nabíralo na síle.
"Co se děje?"
"Tomu bys ty nerozuměl."
"Tak přestaň vzdychat, nemůžu si číst.. nebo to prostě vyklop. Další možnost nedostaneš."
"Tak teda fajn. Asi mám depku. Z toho, jak jsou všichni ostatní šťastní ve vztahu. A mě nikdo nechce!"
"Však já jsem taky sám a jsem spokojený. Někdo se pro tebe určitě najde, chce to jen čas."
"Jenže mně táhne už na čtyřicet a kde nic tu nic! To prostě není fér!"
Nebylo, no, ale moc se s tím dělat nedalo.

Fandom: Felix Felicis!
Šašek, Šáša, Šášula, přitroublý jak bambula.

 

Další pískoviště: