Author Topic: Téma číslo 3139 (3. 12. 2020) - S pravdou ven  (Read 186 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8420
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Téma číslo 3139 (3. 12. 2020) - S pravdou ven
« on: 02. Dec 2020, 11:29 »
Blíží se Vánoce, nejvyšší čas jít S pravdou ven.
A s drabblama taky.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Z-kouře-(zroze)-ní
« Reply #1 on: 02. Dec 2020, 17:00 »
Z-kouře-(zroze)-ní (podzim 1989)

„Čus čahoune!“
Dylan se málem udusil, když se na astronomické věži ozval známý hlas, ale byl rád, že nemusí rozhánět podezřelé aroma, co se kolem něj vznášelo. Róisín se pobaveně zašklebila. „Když mi to dáš zkusit, tak to na tebe nekecnu,“ vyplázla na něj jazyk.
O nějakou chvíli později už seděli vedle sebe a náramně se bavili. Do chvíle, než Dylan nakrátko zvážněl. „Hej, Rosie… tě mám rád,“ zamumlal a než mohla zrzka zareagovat, naklonil se k ní s polibkem. Byl připraven to okamžitě shodit na ten kouzelný čoud, ovšem když mu to Róisín oplatila, usoudil nakonec, že lhát nemusí.

Fandom: Felix Felicis!
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6205
  • The Progeny
    • View Profile
Pravdu, prosím?
« Reply #2 on: 03. Dec 2020, 14:22 »
Pravdu, prosím?

Fróðiho ta věc trápila tak dlouho, že to s jeho schopností udržet myšlenku znělo skoro až neuvěřitelně. Pravda, během těch několika týdnů ji dočasně opustil hned několikrát, ale pak se vrátila a hlodala dál: jak se, u všech solených tresek, k jejich doučování se Zoe přimotala Iskra a co mělo znamenat to doporučení, ať radši na všechno zapomene? Vždyť stačil sotva zavřít a otevřít oči, to nemohla stihnout ani s hodně dobře natrénovaným přemisťováním, které navíc v Bradavicích nemělo fungovat...
Nakonec to nevydržel a Zoe se zeptal.
A doufal tedy, že půjde s pravdou ven, nicméně dopadnout to mohlo všelijak.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Šašek

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 573
    • View Profile
Hloupá otázka
« Reply #3 on: 03. Dec 2020, 16:11 »
Hloupá otázka (červen 1986)

Harlee trápila jedna určitá otázka už poněkud delší dobu, a protože se schylovalo ke konci školy a hrozilo, že se s Peggy skoro neuvidí, rozhodla se jí tak trochu zeptat.
"Hele? Uměla by sis představit, že bychom spolu chodily?"
Však spolu spaly v jedné posteli a nejen to, tak se ten dotaz i hodil.. A i když si Harlee sama užívala toho života, který vedla, vlastně by jí poněkud nevadilo být jen s jednou určitou osobou, které ten dotaz položila.
"Ani ne, hele."
"Pff, já taky ne. Hloupá otázka, co? Jsem zapomněla, že něco mám, zatím čau!"
To zkusila, no.

Fandom: Felix Felicis!
Šašek, Šáša, Šášula, přitroublý jak bambula.

Mia Mahariel

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 568
  • Mám hasák a nebojím se ho použít!
    • View Profile
A jak to bylo doopravdy – vol.4
« Reply #4 on: 03. Dec 2020, 17:20 »
A jak to bylo doopravdy – vol.4

„Takže mi chcete říct, že za totální destrukci bradavického hradu mohl výbuch alkoholu?“
„No, buď to, anebo…“
„Ten zložár, co ho údajně seslal dokonce jeden z kolejních ředitelů?“
„No a pak taky…“
„Pak tu taky byl ten incident se zakázanou černou magií, kterou údajně má na svědomí jiný bradavický kolejní ředitel, ano, ano, to už jsem taky slyšel. Ale kde je pravda? Něco přece musí být oficiální důvod té distanční výuky, než proběhla ta rekonstrukce!“
„Tak kromě té rekonstrukce by tu byla ještě ta maličkost s nelegálním chovem baziliška v potrubí, který utekl právě po té nevysvětlitelné demolici celého hradu…“

Fandom: Felix Felicis!

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8420
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Odkládané odpuštění
« Reply #5 on: 03. Dec 2020, 21:33 »
Odkládané odpuštění (33 BBY)

Dishperanda to v sobě dusila víc než sedmdesát let – jednu drobnou lež. Pokaždé, když posílala Rampepurrdu za Karborundem a mluvila o něm jako o jejím otci, ji lehce píchlo u srdce, protože prostě věděla, že tím otcem v biologickém významu toho slova není. Že si ji upekla s kočovným loupežníkem Sarkafarccou a že by se to nikdy nikdo neměl dozvědět.
Když ji pak ale ošklivá choroba zahnala na smrtelnou postel, už to nevydržela a v posledních minutách svého života ze sebe vysypala pravdu. Drama se nekonalo a Rampepurrda by jí byla i odpustila, ovšem toho už se její matka nedožila.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4242
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Drsný detektor
« Reply #6 on: 03. Dec 2020, 22:50 »
Drsný detektor

Kromě hromady konvenčních zbraní měli Partyzáni Sawa Gerrery k dispozici ještě jednu vysloveně nekonvenční: jmenovala se Bor Gullet a i když k jejímu nasazení docházelo až po boji, její význam pro hnutí byl nedocenitelný.
Stačilo mu totiž předhodit zajatce a on už se svými schopnostmi postaral o to, že z něj dostal pravdu. Nebylo možné mu lhát, nešel uplatit ani zastrašit, neměl slitování a často svou oběť připravil nejen o pravdivé vzpomínky, ale taky o příčetnost. Přesto ho Partyzáni používali moc rádi a docela často.
Když se o tom dozvěděla Shavari, byla fakt ráda, že od nich už dávno zdrhla.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

 

Další pískoviště: