Author Topic: Téma číslo 3290 (3. 5. 2021) - Rozkol v komunikaci  (Read 116 times)

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Rozkol v komunikaci. To by se při psaní drabblů nestalo!
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Rande s popletou
« Reply #1 on: 03. May 2021, 18:16 »
Rande s popletou

Kde sakra byl? Domluvili se přece, že si zajdou sednout na zahrádku jedné mudlovské restaurace, dnes, v osm hodin večer. Jenže Fearghas se neukázal.
Stalo se to ještě párkrát. A nebylo to proto, že by se ukázat nechtěl. Prostě jen nedokázal přijmout informaci a předat ji mozku ve správném znění, takže obvykle skončil v úplně jiné restauraci. Občas i v jiném městě.
Randit s takovým elementem bylo zatraceně těžké, ale trpělivá Ellie vytrvala.
Naštěstí se ale nakonec polepšil, a když o pár let později vyzvedával dceru ze školky, naštěstí vždycky dorazil do školky správné a domů přišel se správným dítětem.

Fandom: Felix Felicis!

Mia Mahariel

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 568
  • Mám hasák a nebojím se ho použít!
    • View Profile
Odváto větrem
« Reply #2 on: 03. May 2021, 22:33 »
Odváto větrem

Podmínky na rande to nebyly zrovna ideální, ale když přežil ten ples, nějaký prudší větřík ho nemohl rozhodit ani odradit. Musel jí to přece říct, než odjede na prázdniny a dva měsíce se neuvidí!
„Chci ti říct, že tě mám rád!“ Sebral odvahu.
„Cože? Že máš hlad?“ Zatvářila se Nina nechápavě, ale zároveň se vážně snažila mu naslouchat, ačkoliv měla pocit, že ji vítr za chvilku strhne z mostu a ona se ukázkově proletí i bez koštěte.
„Ne, že tě mám rád!“
„Ty ses zbláznil, Brejloune! V tomhle počasí?“ No ne, vážně, kdo by v tomhle uragánu chtěl hrát famfrpál!

Fandom: Felix Felicis!

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8374
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Mrsckova metafora
« Reply #3 on: 03. May 2021, 23:35 »
Mrsckova metafora

Mrsck tušil, že ta otázka přijde, a byl na ni tak vlastně připravený. Stejně si ale připadal trochu jako mizera, nutno podotknout, že zcela zaslouženě.
„A proč jsi se u nás doma vlastně nestavil dřív?“ chtěl vědět ten šestiletý ještěr, mrknul a Mrsck spustil připravenou řeč.
„Víš, já chtěl.“ Připravenou lež. „Ale když my jsme si tenkrát s maminkou fakt rychle přestali rozumět a ona mi nakonec i položila nůž na krk, tam šlo o život.“
Prsck přikývl, že rozumí, a na vysvětlování, že šlo o nůž metaforický v podobě ultimáta, které bylo vyřčeno ještě před jeho vylíhnutím, zatím nedošlo.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4218
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Knockout komunikace
« Reply #4 on: 03. May 2021, 23:41 »
Knockout komunikace

Banana to zpočátku viděla úplně jasně: aby uspěli s operací na záchranu Emily, budou potřebovat pomoc admirálky Engels, a aby získali pomoc admirálky Engels, musí se postarat o dokonalé odříznutí soustavy od zbytku vesmíru.
Teoreticky by se takového odříznutí dalo docílit pořádnou rušičkou, a protože měla, teoreticky, k dispozici reaktor z imperiálního křižníku, dovedla si představit nějaký ten sofistikovaný generátor bílého šumu, co by vysílal na všech frekvencích a vnesl naprostý chaos do veškerého vysílání široko daleko. Nebylo to nic nového ani převratného, ale fungovat to mohlo, s dostatečným příkonem.
Nakonec ji ale napadlo něco mnohem elegantnějšího a hlavně tiššího.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6181
  • The Progeny
    • View Profile
Zakřiknutý zdroj
« Reply #5 on: 03. May 2021, 23:52 »
Zakřiknutý zdroj

„Mám to,“ ohlásil Fróði vítězoslavně, sotva ještě mokrý nakráčel na můstek a prohrábl si rovněž ne tak úplně suché vlasy.
„Tak kam to bude?“ vyzvídala Caitlyn od stolku s mapou a kapitán jednoduše píchnul prstem, protože píchání, no, to bylo jeho.
„Sem. Podle mého kontaktu tam kotví celá velrybářská flotila a dokonce snad zvažují zbudování výzkumné základny či co.“
Jenže ačkoliv pak v cílové oblasti kousek od břehů Antarktidy kroužili skoro týden, nebyla nikde po zmíněné flotile ani zmínka. Teprve pak kapitán připustil, že jeho zdrojem byla tulenice s fakt divným přízvukem a navíc jí do toho strašně řvali racci.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Dva roky sem, dva roky tam
« Reply #6 on: 03. May 2021, 23:56 »
Dva roky sem, dva roky tam

„No, prostě jsme si moc nerozuměli,“ vysvětlovala váhavě, ale nakonec přiznala barvu. „My si vlastně po tom už nikdy nepovídali. Tak proč bych mu říkala zrovna tohle. A stejně jsem taky neměla pocit, že by ocenil, kdybych mu to prozradila. Že by pochopil, proč jsem to udělala. A riskovat odmítnutí, aby to pak krutě bolelo? Už takhle to bylo špatný. I když za vinu jsem mu nic nedávala a nedávám, jen prostě… no, nemůžu po něm nic chtít. Stejně by o to neměl zájem.“ Ale to Peggy nemohla s určitostí vědět, protože Jasperovi o jeho synovi stále nic neřekla, že.

Fandom: Felix Felicis!
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

 

Další pískoviště: