Author Topic: Téma číslo 4040 (23. 5. 2023) - Slavnost  (Read 323 times)

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4371
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Téma číslo 4040 (23. 5. 2023) - Slavnost
« on: 22. May 2023, 16:43 »
Tak jako téma vyjde Slavnost a já zrovna trčím v Praze, to je teda spravedlnost...
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8548
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Modrý mejdan
« Reply #1 on: 23. May 2023, 22:31 »
Modrý mejdan

Fenomén, kdy se slunce zbarvilo do modra a nebe do žluta, kolonisty na Roze-ba III dlouhodobě fascinoval. Přirozeně nebyli tak pověrčiví nebo primitivní, aby ho připisovali působení čehokoliv nadpřirozeného, ale přirozené vysvětlení pro něj také nenacházeli. Astronomové, fyzikové i biologové se dušovali, že slunce, atmosféra a vůbec všechno na planetě je zcela normální a není důvod se obávat, nicméně kolonistům nadále nezbývalo než to přijmout jako prostý nevysvětlitelný fakt. Mnohé to dráždilo, většina nad tím aspoň jednou za rok popřemýšlela.
Nakonec to vzali jako záminku k uspořádání slavnosti a po další stovky let pod tím modrým sluncem pařili do mrtě.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4371
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Skomírání slavností
« Reply #2 on: 23. May 2023, 22:36 »
Skomírání slavností

Putini byl sráč nejhrubšího zrna, ale když došlo na pořádání veřejných slavností, nezakázal je. Věděl totiž, že plebs nějaké ty hry potřebuje, když chleba se mu nedostává, a tak dokonce dělal vše pro to, aby množství různých akcí s hudbou a programem nejen neklesalo, ale pokud možno dokonce rostlo. Alespoň v hlavním městě, zbytek Aargonaru ostatně mohl dojíždět.
Na vrcholu sil vyhlašoval nějakou slavnost i jednou do měsíce, zpravidla aby odlákal pozornost veřejnosti od nějakého průseru.
Jenže důvodů slavit bylo čím dál méně a ani na tradiční přehlídky už moc lůzy nepřišlo, když na nich malý zmrd neměl co ukazovat.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6291
  • The Progeny
    • View Profile
První příchod
« Reply #3 on: 23. May 2023, 22:51 »
První příchod

Na to, že jeho starší bratr chodil do Bradavic sedm let, toho Fúsi o tamním vzdělávání mnoho neslyšel. Vlastně mu toho asi víc prozradil táta s bratrancem než bratr. Ale jak nervozita před první cestou narůstala, rozhodl se to trochu srovnat.
„A co se všechno děje na zařazovací slavnosti?“ vyzvídal, protože chtěl být připravený na všechno, nebo aspoň na většinu věcí, co ho tam čekají. A Fróði zaváhal.
„Hele, já si tu první vlastně moc nepamatuju. Jen že jsem byl mokrej, pak mi dali na hlavu mluvící klobouk a najednou jsem byl u stolu, kterej se prohýbal pod hromadou jídla.“

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Ben Dover

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 906
  • Relic of the Past
    • View Profile
Den druhý X
« Reply #4 on: 25. May 2023, 21:01 »
Den druhý X (nedělní žolík)

"My moc dobře víme, že máš u sebe nějaký peníze. Když nám dáš všechno co u sebe máš, tak tě tady s monsignorem (ukáže na Tima) necháme jít"
"Jo ten monsignor jsem já." dodal Tim.
Po chvíli ticha, kdy Natasliah nedodá nic k diskuzi opět promluví Kim.
"A nebo si to taky můžeme vzít rovnou a na nic se tě neptat" snažil se znít výhružně. "Máme naplánované mecheche s pár dámami a každý boční příjem by se nám teď tuze hodil."
Čarodějka jen nevěřícně zírala, jak moc se snaží ti dva tohle loupežné přepadení prodat jako vlastně úplně v pořádku.

Fandom: DnD for dummies
....

“It is sometimes an appropriate response to reality to go insane.”

 

Další pískoviště: