Author Topic: Téma číslo 4169 (29. 9. 2023) - Je mi to jedno  (Read 275 times)

Ben Dover

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 900
  • Relic of the Past
    • View Profile
Je mi to jedno je takový skromnější protiklad fráze Je mi to dvojí.
....

“It is sometimes an appropriate response to reality to go insane.”

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6286
  • The Progeny
    • View Profile
Vícero voleb
« Reply #1 on: 28. Sep 2023, 22:59 »
Vícero voleb

Kapitán Finniansson měl svou posádku fakt rád. Tedy většinou. Byly chvíle, kdy ji zas tak rád neměl, třeba když ji chtěl po veleúspěšném týdnu pozvat na večeři.
„Potopili jsme hned čtyři velrybářské bárky, tak jsem to chtěl někde oslavit. Máš nějakou preferenci? Pizza, čína, thajské...“
„To je jedno,“ odmávla ho Caitlyn a on to tedy zkusil u její sestry.
„Dařilo se nám, tak vás vezmu někam na večeři. Chceš něco tradičnějšího, nebo spíš nějakou modernu?“
„To je fuk, něco vyber,“ usmála se, tak zkusil Caoimhe.
„Maso, nebo vegetariánské?“
Můžete hádat dvakrát, co odpověděla a proč podobné věci moc často neorganizoval.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4361
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Vyžírky u voleb
« Reply #2 on: 28. Sep 2023, 23:12 »
Vyžírky u voleb

Aargonar nebyl vždycky totalitou. Svého času tam fungovala docela normální demokracie s volbami a takovými těmi věcmi. A docela dlouho tedy existovala reálná šance, že volby nevyhraje Putini, nýbrž některý z jeho protivníků.
Bylo jich víc, postupně odpadávali buď z osobních důvodů, nebo kvůli nehodám, které se jim děly. A jak tak odpadávali a voliči přicházeli o své favority, rozšířil se mezi nimi takový nešvar, kdy nevěděli, kdo ze zbývajících kandidátů by byl lepší a měl vyhrát.
„Mně je to jedno, já se o politiku nezajímám,“ říkali.
Takže malý zmrd nakonec s přehledem zvítězil a další volby už prostě nebyly.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8543
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Dáte drink?
« Reply #3 on: 28. Sep 2023, 23:55 »
Dáte drink?

Salgado byl sice hostinským v zaplivané díře kdesi ve spodních patrech trantorské ekumenopole, ale to ještě neznamenalo, že to bude dělat na půl prdele. Kdepak, byl připraven slušně obsloužit každého, kdo k němu do Zkurvené díry zavítá, včetně těch divnějších.
„Copak vám mohu nabídnout?“ vyzvídal pravidelně a zatímco jedním párem rukou leštil sklenici, druhým byl připraven nalévat. Přišlo mu to jako dobrý nápad, protože to bylo jednak slušné, také tím ale jasně dával najevo, že očekává objednávku.
A přišlo mu to jako dobrý nápad i poté, co mu několik zákazníků řeklo, že jim to je fuk, hlavně aby se motali.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Ben Dover

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 900
  • Relic of the Past
    • View Profile
Cynik
« Reply #4 on: 29. Sep 2023, 10:48 »
Cynik

Sledoval to z dálky, zatímco si potáhl z cigarety. Kdysi by zakročil už jen z principu, na to už je ovšem teď příliš velký cynik. A možná mu to je jen prostě u prdele. Snažil se, dělal vše co jen šlo a stejně to bylo málo. Obličej mu chvíli místo všude přítomných neonů osvětloval na několik vteřin rozžhavený kousek sušeného rudého tabáku. Vyfoukl hustý modrošedý dým a jednoduchým pohybem prostředníčku proti palci odhodil nedopalek dolů přes hranici budovy. O několik vtěřin později dopadl na ulici pod budovou, kde se právě odehrával pokus o znásilnění mladé prodavačky. 

Nebylo mu to jedno.

Fandom: Pathfinder's song
....

“It is sometimes an appropriate response to reality to go insane.”

 

Další pískoviště: