Author Topic: Téma číslo 4705 (18. 3. 2025) - Kousky rozbitého zrcadla  (Read 19 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8994
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Kousky rozbitého zrcadla.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Ben Dover

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1206
  • Relic of the Past
    • View Profile
Řev
« Reply #1 on: 18. Mar 2025, 22:34 »
Řev

Držel v rukou ten kus lesknoucího se skla a držel ho u svých rukou. Tak ostrým střepem by to šlo jedna báseň. A jak nad tím přemýšlel, viděl jak se ostrý kus skla zarývá do jeho ruky a trhá tkáň doprovázený ostrou bolestí a přívalem krve. Děsivě začal řvát a a plechový koridor nesl jeo utrpení dál až se jeho bolestný ryk ztrácel v kovové ozvěně. Nedobrovolně zarval střep ještě hlouběji až začala jeho ruka ještě bolestivěji čvachtat.

Kdžy přišel najednou k sobě, bolest stále cítil, jeho ruka byla ale netknutá, střep zrcadla v jeho ruce ale působil přinejmenším podivně.

Fandom: The Dark Void
....

“It is sometimes an appropriate response to reality to go insane.”

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4767
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Zrcadlový zásek
« Reply #2 on: 18. Mar 2025, 23:38 »
Zrcadlový zásek

Od chvíle, kdy se dozvěděl o existenci paralelního zrcadlového vesmíru, se Darth Wango zaobíral myšlenkou, jestli by mu nestálo za to si ho podmanit stejně jako vesmír svůj.
Svého protějšku se příliš neobával, přeci jen šlo o šlusáka, co byl zalezlý někde v jeskyni. Spíš nevěděl, jak se tam vůbec dostat, ale věřil, že když to zvládl šlusák, zvládne to i císař. Jeho poskokům se dokonce čas od času povedlo najít pár částic, které vypadaly, že byly součástí portálu z jedné strany zrcadla na druhou.
Ovšem slepit je a poskládat jeden portál funkční, to se jim zatím ani náznakem nepodařilo.

Fandom: Star Wars: Nightfall
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6661
  • The Progeny
    • View Profile
Zatrolené zrcadlo
« Reply #3 on: 18. Mar 2025, 23:43 »
Zatrolené zrcadlo

Fróði na noční můry netrpěl, ale jako na potvoru se mu jedna zdála zrovna během noci po první lekci věštění. Takže se nejen s hrůzou probudil, taky se domníval, že jde o proroctví.
„Co blbneš?“ zívl Monty, kterého vzbudilo, jak jeho spolubydlící začal courat po místnosti sem a tam.
„Mně se ti zdálo něco hroznýho.“
„Co?“ nechápal Mexičan.
„Já ve snu rozbil zrcadlo, to je blbý, ne? Učili jsme se přece, že střepy ze zrcadla jsou zlý znamení.“ Monty zjevně nebyl až tak rozhozen.
„No tak tě čeká sedm let smůly, jdi spát...“
„A nedávaj střepy zrcadla z Erisedu víc?“

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8994
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Památky na pokus o průchod
« Reply #4 on: 18. Mar 2025, 23:49 »
Památky na pokus o průchod

„Ale ne, ty taky?“ povzdechla si Sandra, když se na marodku Alenky došoural zkrvavený host, jehož jméno si zatím nezapamatovala.
„Co se stalo?“ nechápal Búri, jenž tam byl s ní, a ona jenom ukázala na střepy čouhající zraněnému z čela a šla pro gázu.
„Už se to stalo?“ odvětil krvácející dotčeně, nebo dotčený krváceje, jak je libo, a psycholožka z obvazem přikývla.
„Jasně. Pořád Edvinovi říkám, ať buď loď přejmenuje, nebo aspoň ta zrcadla schová hlouběji do podpalubí, ale on že ne, že už tu Carrollovu knížku co nevidět nikdo znát nebude. Ale znají ji furt a furt zkoušejí projít...“

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Kámen

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 461
    • View Profile
Krvavé kryštale
« Reply #5 on: 18. Mar 2025, 23:53 »
Krvavé kryštale

„Luxusní bižuterie!“ halekal jawí veterán na tržišti hlavního města Aargonaru, a protože tam měl stánek sám, sem tam někdo k němu skutečně přišel. Ne že by v ekonomice pod taktovkou malého zmrda Putiniho bylo dost peněz na cetky, ale celkem fungoval směnný obchod a bižuterie mohla někomu přijít jako dobrý nápad.
„Odkud to máš?“ zjišťoval jeden Jawa, prohlížeje si ty zajímavé lesklé střípky.
„Vyrval jsem to z rukou nacistů,“ odvětil veterán hrdě a zaháněl vzpomínky na speciální operaci, při níž mu padli všichni kamarádi.
Byly to kousky roztřískaného zrcadla, ale doufal, že aspoň pár obědů by za ně vyhandlovat mohl.

Fandom: Star Wars
Jsem jenom blbej kámen, a přesto jsem napsal víc drabblů než tvoje máma.

 

Další pískoviště: