Author Topic: Téma číslo 570 (21. 11. 2013) - Hookeův zákon  (Read 1023 times)

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6205
  • The Progeny
    • View Profile
S tímhle zákonem kupodivu nepřišel kapitán Hook, ale imho by se k němu náramně hodil: Deformace je přímo úměrná napětí materiálu.

Jakože byl deformovaný, víme, haha?
[„If you can't beat them, eat them.“]

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6205
  • The Progeny
    • View Profile
Klacky a kameny?
« Reply #1 on: 21. Nov 2013, 17:18 »
Klacky a kameny? (2186)

Protože hodiny fyziky se celkem minuly účinkem, rozhodla se kapitánka Raan, že vorchy naučí alespoň zacházet s pokročilejšími technologiemi, aby mohli Heshtok bránit něčím účinnějším, než jsou drápy, ostnaté klacky a kosti padlých kamarádů.
„Tenhle patent,“ přednášela před třídou, která kupodivu ani nedutala, „je jednoduchý, a přitom smrtící, když se správně použije.“ Uchopila magickou zbraň do rukou a demonstrovala použití na připravené figuríně.
„Uchopíte, natáhnete, namíříte, pustíte,“ řekla, pustila a figurína měla v hlavě díru. „Čím víc natáhnete, tím větší bordel to udělá, kapiš?“
Chápali, tleskali a zkoušeli. Oddíl Práčat toho pak za válku pozabíjel víc než kdejaká turianská rota.

Fandom: Mass Effect
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8420
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Alko v říši divů #20
« Reply #2 on: 21. Nov 2013, 19:22 »
Alko v říši divů #20 (2416)

Když Edvin vešel do laboratoře, vlastně se ani na nic zeptat nestihl. Alko, vida v jeho očích naprosté zděšení nad rozmetaným nábytkem, zdeformovanými stěnami a ve vzduchu zmraženými střepy barevných zkumavek, prostě začal sám.
„Já se hrozně omlouvám, šéfe,“ mektal a smeták mu v rukou docela slušel, „dělal jsem nějaké pokusy s bakteriemi bifidus ekrazis a koukal jsem u toho na druhou sérii Siberie. No a v jedný chvíli je to tam tak děsně napínavý, že jsem na ty malý zmrdy dočista zapomněl.“
Vlastně byla docela klika, že nekoukal na Mlčení štěňátek, to by asi vyhodil do vzduchu celou loď.

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
To chce beranidlo
« Reply #3 on: 21. Nov 2013, 22:55 »
To chce beranidlo (3 BBY)

„No tak tlač, člověče!“ řvala dívka s plamennými vlasy na udýchaného chlapce, kterému z očí čišela nefalšovaná zoufalost.
„Vždyť tlačím jak blázen!“ krčil rameny a ještě se do toho pořádně opřel. Už ho to bolelo jako čert a to se poučky ‚kdo maže, ten jede‘ držel jak klíště.
„Mám to snad udělat sama?“ jiskřilo jí v očích a proklínala jeho i sebe, že nedokázala sehnat někoho dravějšího.
„Tímhle mi fakt nepomáháš,“ dotkla se ho její slova a nebýt již toho investovaného času, natáhl by si kalhoty a odkráčel pryč.
„Tak se s tím neser!“ dospívající Algernnon de Bray ztrácela trpělivost.

Fandom: Star Wars

 

Další pískoviště: