Author Topic: Téma číslo 612 (2. 1. 2013) - Já chci poezii  (Read 1117 times)

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Téma číslo 612 (2. 1. 2013) - Já chci poezii
« on: 01. Jan 2014, 21:31 »
Já chci poezii, pyčo!

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Milovník umění
« Reply #1 on: 02. Jan 2014, 16:27 »
Milovník umění

Pirátský Kapitán byl nejen prvotřídní borec, který se smál smrti do tváře a nepřátelům taky, ale v jeho nitru se skrývalo zrnko romantického hrdiny, který si krom výkřiků umírajících a explozí výbušnin liboval i v kvalitní poezii. Inu, co je to kvalitní poezie je dost subjektivní, ale i ti odvážnější z davu by asi řekli, že Pirátský Kapitán věděl o kvalitní poezii asi tolik, co Deegar o ženských genitáliích.
To mu však nebránilo vydávat se vstříc nebezpečenstvím, aby zajímal lodě plné básníků a umělců, kteří po nejbouřlivějších vystoupeních svých životů končili buď v hrnci guláše nebo v airlocku s prknem.

Fandom: Mass Effect

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8437
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Bitches a básničky
« Reply #2 on: 02. Jan 2014, 18:55 »
Bitches a básničky (4998)

Byl teplý letní večer a na střeše katedrály Církve pragmatických satanistů seděly dvě ženské postavy zabrané do poněkud choulostivější diskuse. Množství prázdných lahví od vína naznačovalo, že už tam sedí dlouho, a mluvila většinou jen jedna: ďáblice, po které už tři tisíce let prakticky neštěkl pes.
„Je to fakt peklo,“ fňukla, „ze Satana se stala puťka, jeho poručíci jsou dobří tak možná na rychlovky v síře, ale o romantika nezavadíš. Mně už by snad stačil i někdo, kdo by mi skládal básničky.“
„To bys to chytla,“ utrousila ta druhá, Thrúðr, a chvíli si pohrávala s myšlenkou jí půjčit básníka svého.

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6214
  • The Progeny
    • View Profile
Úkol a úpění
« Reply #3 on: 02. Jan 2014, 19:13 »
Úkol a úpění (19 BBY)

Joya Brannigan rozdávala domácí úkoly jen minimálně a když už, jednalo se většinou o něco celkem zábavného, takže to nikdo ani nepovažoval za práci navíc. Poslechnout si nejnovější desku od The White Stripes, vyzkoušet odvar z lehce halucinogenních kopřiv a tak dále, až jednou přišlo psaní básniček.
Všichni se s tím vypořádali hrdinsky, někdo složil velkolepý epos o tom, jak šel opičák na vandr, jiní postmoderní lyrickou poezii, jen Simbacca odevzdal papír pokreslený naivními zvířátky, což samozřejmě vybudilo dost předvídatelný dotaz.
[„Když ono se v shyriiwooku všechno tak strašně blbě rýmuje...“] odpověděl neúspěšný básník a kupodivu mu to dokonale prošlo.

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

 

Další pískoviště: