Author Topic: Téma číslo 677 (6. 3. 2014) - Studna osamění  (Read 1544 times)

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6232
  • The Progeny
    • View Profile
Studnu osamění napsala Radclyffe Hall a hlavní hrdinkou je dost očividná lesba, takže se asi není čemu divit, že to v Británii na nějaký čas zakázali. V USA to, kupodivu, nevyšlo.
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8456
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Studna a skok
« Reply #1 on: 06. Mar 2014, 12:27 »
Studna a skok

Edvin na Llanuwchllyn nezapomněl.
Svoji vísku navštívil krátce poté, co vylezl ze Sarkofágu, a musel uznat, že se tamní obyvatelé docela činili. Kolem vedla železnice, jenom na náměstí fungovaly tři putyky a před radnicí stála docela velká socha, která vysvětlovala, proč se na něj všichni divně dívají. Jeho socha.
Lidé se záhy přestali divně dívat a začali ho jednoduše pronásledovat, dožadujíce se podepsané fotky. S nadějí se vrhl do studny, kde doufal najít klid nebo smrt utopením, ať už ve vodě nebo v pivu trpaslíků z Podllanuwchllynu, každopádně měl smůlu.
Padal totiž bezmála hodinu a místo klidu našel Říši divů.

Fandom: Equilibrium
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6232
  • The Progeny
    • View Profile
Samvěd Studnorád
« Reply #2 on: 06. Mar 2014, 13:12 »
Samvěd Studnorád

„Neviděli jste někdo Dramalamu?“ zeptal se Lamagorn pasoucího se stáda a na odpověď nemusel dlouho čekat.
„Je támdle v umírací jámě,“ ukázal hlavou Hlavolama a pokračoval ve spásání trávy.
„To neni umírací jáma!“ ozvalo se z jámy.
„A co to teda je?“ zjištoval Lamagorn a ze zvědavosti se přiblížil.
„Vyschlá studna, kterou jsem předělal na jámu přechodného a zcela dobrovolného osamění. Prostě jste mě fakt ranili, že mě s sebou nechcete do Společenstva, tak tu trucuju.“
„Hm,“ zabručel lamí hraničář a nevypadalo to, že by svého skutku jakkoliv litoval, „tak pak dej vědět, až budeš potřebovat pomoct vylézt, jo?“
„Jasně.“

Fandom: Lamy
[„If you can't beat them, eat them.“]

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Opuštěná studánka
« Reply #3 on: 06. Mar 2014, 22:24 »
Opuštěná studánka (20 BBY)

„Být vámi, tak z toho nepiju,“ ozval se kolem procházející pocestný a podle hlasu si byl jistý tím, co říká.
„A to proč?“ byla zvědavá na jeho vysvětlení a ještě na okamžik si odtáhla dlaň s vodou od úst.
„Chcete se napít ze studny osamění,“ řekl tajemně a zlověstně a Simbovi se při těch slovech naježily chloupky.
[„Myslím, že bychom ho měli poslechnout,“] špitnul a zatahal mistryni za rukáv.
„Hloupost,“ napila se a ještě než stačila polknout, dostala tak silnou alergickou reakci, že se jí nafoukl celý obličej i s ušima, až vzal pocestný se Simbou leknutím nohy na ramena.

Fandom: Star Wars

Kámen

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 458
    • View Profile
Forever alone
« Reply #4 on: 06. Mar 2014, 23:55 »
Forever alone

Lamar sa spolu s Láminom potuloval Machu Picchu, keď zrazu narazili na naozaj starú ale stále funkčnú studňu, na dne ktorej sa ligotala voda odrážajúca peruánske slnko. „Túto studňu som mal vždy rád“ nostalgicky si povzdychol Lamar. „Ako malá lama som z nej často pil počas horúcich dní“ dodal rozcitlivelo a nakúkol do studne. „Čože? Lamar ale...“ pozrel na neho Lámin. „Áno?“ spýtal sa Lamar brata s nádejou, že sa tiež podelí o nostalgické spomienky. „Ale nič. Len sa napi“ obdaril Lámin brata súcitným úsmevom. Lámin nemal to srdce povedať bratovi, že si očividne celé detstvo popíjal zo Studne osamotenia.

Fandom: Lamy

Jsem jenom blbej kámen, a přesto jsem napsal víc drabblů než tvoje máma.

 

Další pískoviště: