Star Wars: Eclipse

RS sekce => S drabblem na věčné časy => Topic started by: Champbacca on 07. Feb 2019, 17:56

Title: Téma číslo 2475 (8. 2. 2019) - Jak jsem moduloval
Post by: Champbacca on 07. Feb 2019, 17:56
Dneska napíšu drabble o tom, Jak jsem moduloval. A nebudu hádám sám.
Title: Nezmodulovaná nepozornost
Post by: Simbacca on 07. Feb 2019, 18:31
Nezmodulovaná nepozornost (19 BBY)

Nestávalo se často, že by se Ludvík zaběhl, a tak se Simbacca při jeho hledání uchýlil k extrémním metodám: ptal se osazenstva akademie, jestli ho třeba neviděli. Prošel celou jeskyni a setkával se jen s kroucením hlavy, a tak už se smiřoval s tím, že bude muset ven do deště, když se před ním objevily otevřené dveře do technické místnosti.
[„Brý den,“] pozdravil mistra Habiliho, když vešel dovnitř, [„neviděl jste tady náhodou Ludvíka?“]
„Neviděl,“ přiznal mistr čarování s technikou podrážděně, „ale když jsem se před momentem otočil, abych přemoduloval wifinu, tak mi ze stolu zmizely dva kondenzátory, takže nebude daleko.“

Fandom: Star Wars
Title: Modulace minulostí
Post by: Champbacca on 07. Feb 2019, 18:32
Modulace minulostí

Romulanský výsadek kráčel po dosud nezmapované planetě, hledal využitelné zdroje surovin pro Impérium a komandér Prospero vzpomínal na časy, kdy byl sám kapitánem a takovým výpravám velel. Ten politický přešlap s kolaborací s Klingony, co ho stál hodnost, velení a dost zelené krve, měl přirozeně celou řadu neblahých následků, o tom nikdy nepochyboval. Měl teď například jen minimální vliv na chod lodi a docela mu chyběla i nadstandardní kajuta.
V tu chvíli začala jeho kapitánka skenovat ložisko rudy, musela náležitě namodulovat trikodér a on se blaženě usmál; tohohle si rozhodně užil až moc a ani trochu mu to teď nechybělo.

Fandom: Star Trek Online
Title: Technik Treyjo
Post by: Banana Brannigan on 07. Feb 2019, 18:46
Technik Treyjo

Patnáctiprsťák Bob v Treyjově podání byl fakt drsňák. Nejen že nepsal esemesky a obecně moc nekomunikoval, celkově k životu vesměs vůbec nepotřeboval jakékoliv výdobytky moderní mezihvězdné civilizace. Blastery, disruptory, nálože z kdejakého zázraku moderní chemie, kdepak – on zabíjel pěkně postaru, rukama a nohama, tak jak se to dělalo v lepších časech bez mikrovlnek, wifiny, šampónů s kondicionérem a podobných hraček pro buzeranty.
Drobným nedostatkem toho ovšem bylo, že těm technologiím ani moc nerozuměl.
Když ho tedy v jednom filmu lepá vědkyně nabádala, ať zmoduluje proud neutronů, pochopil to tak, že ho má rozmlátit únikovým modulem. A přesně to taky udělal.

Fandom: Star Wars
Title: Noční modulace
Post by: Kara Melka on 08. Feb 2019, 08:09
Noční modulace (1984)

„Vole, jsem v noci intenzivně moduloval,“ chlubil se Dylan, když se u pozdní snídaně potkal s Barrym.
„Co že jsi?“ nechápal Barry, protože význam použitého slova mu byl zcela cizí.
Barry po něm vrhl bouráckým úsměvem a frajersky se rozvalil na lavici. „No, s Nessou... Celou noc.“
Dalo by se říct, že Barrymu maličko svitlo, ale stejně si nebyl jistý, jestli chápe dobře a jeho nechápavý výraz mluvil za vše.
Dylan si povzdechl, vytáhl kapesní slovník cizích slov a nalistoval příslušnou stránku. Prstem poklepal na definici slova modulace: přechod z tóniny do tóniny. Tóniny totiž v noci měnila Nessa často.

Fandom: Felix Felicis! (maličko AU?)