Star Wars: Eclipse

RS sekce => S drabblem na věčné časy => Topic started by: Banana Brannigan on 05. Jun 2019, 16:36

Title: Téma číslo 2593 (6. 6. 2019) - Čas příběhů
Post by: Banana Brannigan on 05. Jun 2019, 16:36
Čas příběhů je tady!
Title: Pořádný příklad
Post by: Simbacca on 06. Jun 2019, 16:53
Pořádný příklad (0 ABY)

Vyprávění příběhů bylo na Kashyyyku odjakživa každodenní součástí výuky a jinak tomu nebylo ani v neveselých dobách na Jolly Jediovi. I tady se děti po pár hodinách počítání posadily blíž k tabuli a paní učitelka Tatranca zavolala nějakého toho moudrého stařešinu, co se přišel podělit o své bohaté zkušenosti.
Ačkoliv se pak ve třídě nacházelo pár takových, co měli problém udržet pozornost a nedělat kraviny, k vyrušování docházelo jen minimálně a děcka hltala nové informace se zápalem, jaký by jim mohli závidět leckteří vysokoškoláci.
Zejména pokud byl přednášejícím třeba bývalý pirát Garryk, co znal spoustu úplně božích příběhů o plundrování.

Fandom: Star Wars
Title: Kantorův klíč
Post by: Banana Brannigan on 06. Jun 2019, 17:03
Kantorův klíč (1 ABY)

Školství na Jolly Jediovi sice nepraktikovalo nic na způsob povinných evaluací přednášejících, ale i tak se Sulaccovi nakonec doneslo, že ho v oblíbenosti někdo trumfnul. A snášel to jakožto profesionální bard dost špatně, hlavně když oním dotyčným byl Garryk, bývalý špinavý pirát.
[„Je to tím, že ve svých příbězích nemám bomby, krev a papoušky, co?“] soudil, když bývalého kapitána bukanýrů konfrontoval.
[„To taky,“] připustil se širokým úsměvem Garryk, [„ale hlavně jsi zapomněl na to, co je ve škole úplně nejdůležitější.“]
[„A to je?“]
[„Přece že po čase příběhů musí přijít čas šunky, aby měli ti chudáci sílu si něco pamatovat!“]

Fandom: Star Wars
Title: Vypravěč v pasti
Post by: Kara Melka on 06. Jun 2019, 17:33
Vypravěč v pasti

Ery dětem moc rád vyprávěl pohádky a všelijaké příběhy, ať už smyšlené či takové, které se skutečně staly. A ony ho rády poslouchaly. Problém nastal ve chvíli, kdy začaly být příliš zvídavé. „A tati, jak to, že jsme se vlastně narodili?“ zeptal se jednoho večera mudrlantsky Mikk, který měl ve zvyku nad věcmi příliš přemýšlet a pomalu se dobíral k otázce vlastní existence.
Erasmovi zatrnulo a polil ho studený pot. „No...,“ podrbal se zamyšleně ve vlasech a horlivě vymýšlel, jak to zaobalit a podat, protože odmítal přijít s příběhem o tom, kterak si spletl lektvar proti početí s ústní vodou.

Fandom: Felix Felicis!
Title: Důležitost datování
Post by: Champbacca on 06. Jun 2019, 17:54
Důležitost datování

Na začátku byla chuť a chaos. Chuť hrát a chaos v evidenci odehraného.
Chuť to poněkud kazilo, protože k čemu je člověku, že jeho postava seřezala dva inkvizitory v jeden den, když neví, co za den to přesně bylo a kolik času uběhlo od poslední události? Přidejte časové skoky, a to vágní skoky z neznáma do neznáma, jen o neurčitý počet dní, a na světě je bordel takového formátu, že by do toho jeden kopnul s otočkou.
A tak byla založena Wyrrgypedie a jednotlivé příběhy se začaly datovat s přesností na den.
A od té doby chuť už jenom rostla.

Fandom: Realita