Author Topic: Téma číslo 734 (2. 5. 2014) - Bolehlav  (Read 2492 times)

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Téma číslo 734 (2. 5. 2014) - Bolehlav
« on: 01. May 2014, 15:27 »
Každý apoštol Velkého Maďara by měl čas od času bojovat s vinnými démony, ačkoliv se může následné ráno potýkat s Bolehlavem.

Vatoz

  • Drabbler
  • Lemra líná
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Synové Drahomíry Havolanové
« Reply #1 on: 01. May 2014, 17:25 »
Synové Drahomíry Havolanové

Bolehlav se třeskutě snažil. Jeho bratr Váhlavel, usvědčený pravdoláskař, napsal z vězení dopis.
Och, nebohý Bolehlav. Seděl teď nad tlustým slovníkem ptydepe-lidským a luštil prapodivné formulace tak divokých a zamotané, že některá slova měla i 76 slabik.

Babička Hlavomyla, svatá to žena, nakoukla z kuchyně: „Copak píše ten náš chlapec?“
„Ale, prý mu napsali nějací hlavouni z Německa, ať pro ně napíše divadelní kus, pro 120 lidí to chtějí hrát. A že mu dají 500 stříbrných.“
„To už je pěkná darda.“
„Pěknou dardu mu dám já, kdo má pořád luštit ty jeho klikyháky.“
„Ale hoši, přece se nebudete  zase prát.“

Fandom: Crossover, Svatý Václav, Václav Havel
Když to vypadá jako blbý nápad, bude to blbý nápad.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6205
  • The Progeny
    • View Profile
Farmakon filutů
« Reply #2 on: 01. May 2014, 20:51 »
Farmakon filutů

Do hospody devatenácté cenové kategorie, jakých je na planetě Deyvicce spousta, pronikaly rozbitým oknem první paprsky ranního slunce a dopadaly přímo na dvě chlupaté věci pod centrálním stolem.
[„Ty vole, mě bolí hlava,“] zabručela první a pomalu se probouzela.
„Takovouhle opici jsem neměl ani v nejlevnějším bordelu na Nar Shaddaa,“ dodala druhá.
[„Co že jsme to vlastně pili?“]
„To nevim, ale seznam planet, kde je to zakázaný, byl dlouhej jako moje...“
Přirovnání přerušil hostinský, kterého jejich přítomnost a stav zjevně ani v nejmenším nepřekvapovaly.
„Je libo malastarskou zillovici také k snídani, pánové?“
[„Jasně, beru dvě.“]
„Mně taky, musíme to přepít.“

Fandom: Star Wars
#panska_jizda
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8420
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Rytířská rétorika
« Reply #3 on: 01. May 2014, 23:09 »
Rytířská rétorika (3666)

Doba byla zlá a útoky nemrtvých časté, ale aspoň rytíři rozličných řádů poznali svoje kolegy ve zbrani.
„Sláva,“ houkl takhle jeden, co měl v erbu souhvězdí štíra, na posily vystupující z transportní lodi třídy Rocinante, „vítám vás na Primo Victoria, sire... ehm, omlouvám se, leč neznám řád, který honosí se v erbu bolehlavem.“
Kolega se nenechal zaskočit.
„To v mém erbu, vážený pane, to není bolehlav. Není to bolehlav, nýbrž květ té ušlechtilé a tolik opomíjené zeleniny, která zove se mrkev. Ušlechtilá to zelenina, kterou máme v erbu my, rytíři z...“
„...z Redundancie, jasný, došlo mi to někde v půlce.“

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Zuzka

  • Drabbler
  • Lemra líná
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
Bílá jako stěna
« Reply #4 on: 02. May 2014, 10:23 »
Bílá jako stěna

Pozdní dopoledne vítalo nový den v Heatherborough, strasti včerejšího večera byly zapomenuty.
Miss Burnwood se pohodlně uvelebila v křesílku čajovny a usmála se na své rozespalé přátele. Mr Drabble na okamžik přerušil své poutavé vyprávění.
„Co vaše hlava, slečno?“ optal se s nezvyklým zájmem.
„Ech… ano, dnes už je to dobré,“ odvětila a snažila se nemyslet na to, jak asi musela vypadat včera, když seděla v koutku na zemi ve svém nejcennějším indickém hedvábí a přála si, aby jí hlava raději upadla, než aby musela snášet tu zničující bolest.
Jeho zájem ji zaskočil. A s ročním odstupem ji stále překvapoval.

Fandom: Fans and Fascinations

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Pro pokročilé
« Reply #5 on: 02. May 2014, 20:34 »
Pro pokročilé (33 BBY)

[„A třeba tenhle je taky jedlý. Je to Tesařík, chuť ti poprvé přijde nic moc, ale opakováním začneš rozeznávat ty jemné nuance. Samička je větší a poznáš ji podle rezavě červených krovek a štítu. Sameček je jak vidíš docela drobek a krovky má žlutohnědé a štít černý. A jak jsem mluvil o těch chutích, tak pokud najdeš samičku i samečka a slupneš je současně, dočkáš se vysloveně gastronomických orgií,“] vysvětloval Champie během výletu na Parlara VII. [„A tady tohle, toho nejez, to je Bolehlav. Om nom nom, pěknej prevít.“]
„Tak proč se s ním teda cpeš?“
[„Protože já kocovinu zvládnu.“]

Fandom: Star Wars

Blanca

  • Drabbler
  • Lemra líná
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Výslech
« Reply #6 on: 02. May 2014, 23:58 »
Výslech

Probudil se se strašnou bolestí hlavy.
Včera plnil úkol, takže nemohl být takhle opilý, nebo ano?
Úkol? Úkol!!
To zatracené hrabátko, či co. Ten, který... právě teď vstoupil do jeho zorného pole.
Tehdy zjistil, dvě věci. Úkol nesplnil, a je svázaný.
"Necukej se, ty uzly se tím jen víc utáhnou," varoval ho 'cíl' dobrosrdečně.
"Radši vyklop, proč přepadáváš slušné lidi, za bílého dne, uprostřed města."
"Slušné?" zabručel druhý hlas.
V tu chvíli se to 'meči P.U.N.K.u', jak sám sebe nazýval, všechno vybavilo. Včetně té...
"Mluv, nebo tě zase uspím!" ozvala se žena, a výhružně pozvedla lopatku.

Fandom: Kouř a zrcadla

Taktéž první drabble zde, prosím o shovívavost a případné nakopnutí za chyby... ;)
Little things are the infinitely most important. - Sherlock Holmes

 

Další pískoviště: