Author Topic: Téma číslo 1164 (5. 7. 2015) - Den před tvým příchodem  (Read 982 times)

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6211
  • The Progeny
    • View Profile
It's funny but I had no sense of living without aim the day before you came and wrote me a drabble.
[„If you can't beat them, eat them.“]

Plebej

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 461
  • Velmi zaneprázdněný bůh
    • View Profile
Milá maminko
« Reply #1 on: 05. Jul 2015, 00:21 »
Milá maminko

Nejdřív jsem ze zbavil těch hrozných hromad krámů. Uklidil jsem knihy do knihovny - některé jsem dokonce oprášil! (Respektive jejich hřbety, aby to vypadalo na pohled spořádaněji.) Poprvé za ten měsíc jsem vzal do ruky ten nástroj ďáblův a přes protesty kočky jsem vyluxoval. A vytřel.
Pak jsem umyl okna (včetně rámů!) i nádobí, kteréžto jsem posléze utřel a narovnal do police jak podle pravítka. (Podle pravítka.) Taky jsem málem padl za vlast při hrdinském pokusu o úklid ledničky.
To všechno za jednu jedinou noc.
A to jen kvůli tomu, drahá maminko, že jsi se měla druhý den vrátit z Ameriky.

Fandom: realita
"To je kouzlo chaosu - je tu pro všechny. Jeden řád můžeš narušit jiným řádem. Řád můžeš narušit chaosem. Ale chaos a chaos dělá jen větší chaos. Každý může mít svůj dílek pizza-chaosu."

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6211
  • The Progeny
    • View Profile
Bavlněná buzna
« Reply #2 on: 05. Jul 2015, 14:39 »
Bavlněná buzna

Ten den, než jsi přišel, bylo všechno úplně v cajku, kámo. Vobilí zlátlo, koně sílili, já se v klídku vzpamatovával z úžehu a přípravy svatby byly v plným proudu. Byla to moje šance vzít si holku, co není moje sestřenice, a fakt jsem se těšil, jak s ní budu mít dost dětí na vobsluhu pořádnýho ranče. Budem chovat koně a krávy a pálit kořalku z vovsa a bude nám dobře, říkal jsem si.
Jenže pak jsi přišel ty, s těma tvejma bavlněnejma očima, a všechno bylo v prdeli. Vodkud jsi přišel a kam jsi šel, vodkud jsi přišel, zasranej Joe?

Fandom: Švédské country
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8432
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Peelovy předtuchy
« Reply #3 on: 05. Jul 2015, 19:24 »
Peelovy předtuchy (12 BBY)

„Včera odešel,“ pravil barman poté, co mu lovec odměn ukázal hologram hledaného Rodiana, a dál čistil sklenici. „Bylo to trochu podezřelé, to ano. Víte, žil tu dva týdny, pomáhal v kuchyni, vypadal, že zapadne. Ale včera si prostě sbalil věci a beze slova zmizel.“
Lovec zavrčel, protože tohle nebylo poprvé, kdy mu cíl po dlouhém stopování unikl o necelých čtyřiadvacet hodin. Vlastně se to stalo už šestnáctkrát.
Ale on se nepoučil, odešel z baru a pustil se do pátrání znovu. Ale Rodiana, který se od jisté vypelichané myši naučil pár triků ohledně užívání Síly k předvídání budoucnosti, stejně nikdy nechytil.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Aar Ghuntu

  • Drabbler
  • Lemra líná
  • *
  • Posts: 68
    • View Profile
    • Deinceps
Nástup
« Reply #4 on: 05. Jul 2015, 21:17 »
Nástup

Než desátník Arden nastoupil svou první službu na orbitální stanici, těšil se na ni jako malé děcko. V den příletu byl nervózní a hned po vylodění se ptal po úředníkovi, kterého střídal.
"Myslíš starýho Bejla-Namma?" odpovídal strážný u kanceláří. "Celej včerejšek byl zalezlej, prej abys měl čistej stůl, ani na menáž nešel. No a večer natáh' bačkory. Vo půlnoci ho vystřelili." pokračoval. "Ale prej ti nechal dopis."
Ardenovi to bylo líto, chtěl ho poznat osobně a probrat budoucí povinnosti. Došel do kanceláře a otevřel dveře. Celá místnost byla pokryta změtí listin. Arden spráskl ruce. "Jasnej infarkt. No.. mockrát děkuju."

Fandom: Star Wars
s úctou
Aar Ghuntu

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Je těžké zavděčit se všem
« Reply #5 on: 05. Jul 2015, 22:02 »
Je těžké zavděčit se všem

Bylo prvního září večer a ve Velké síni probíhalo tradiční zařazování. Většinou se odehrávalo bez problémů, ale dnes nastalo zaseknutí již u prvního žáčka.
„Ale tam já NECHCI!“ zaječel tak, že z toho málem popraskaly skleničky na stolech. „Je to trapná kolej, která nic nedokázala. A tam já prostě NEBUDU!“ Rozhořčeně vyskočil ze stoličky, strhl klobouk z hlavy a začal po něm dupat.
Moudrý klobouk se nemohl fyzicky bránit a doufal, že ho někdo rychle vysvobodí, zatímco s povzdechem vzpomínal na včerejší den, kdy ho Brumbál již tradičně ujišťoval, že ani letos se nenajde nikdo, komu by vysloveně vadil Mrzimor.

Fandom: Harry Potter
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4248
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Střídání stráží
« Reply #6 on: 05. Jul 2015, 23:34 »
Střídání stráží

„Každej novej přírůstek čeká nejdřív celá řada testů,“ vysvětloval otrokář pytli, který měl přehozený přes rameno, a dál kráčel temným sklepením, „podle niž je mu přidělena práce. Někdo jde do dolu nebo do arény, takový krasotinky jako tebe většinou pořádně zmydlej, zaučej a pak nechaj zahřívat něčí postel, dokud vás ten někdo neušuká k smrti. Ale ty máš štěstí,“ ušklíbl se a v Nolle, která v tom pytli pomalu bledla, zazářila jiskřička naděje. Třeba ji pustí...
„Oblíbenkyně našeho šéfa ostrahy zrovna včera chcípla na kurděje a jsi jeho typ, takže celý to výběrový řízení přeskočíme a zaučí si tě sám.“

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

 

Další pískoviště: