Author Topic: Téma číslo 1269 (18. 10. 2015) - Replika  (Read 1357 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8374
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Téma číslo 1269 (18. 10. 2015) - Replika
« on: 17. Oct 2015, 14:25 »
Tady měla být původně třeskutě vtipná Replika, ale máte smůlu, napište o ní radši drabble.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Julian Montpellier a Relikvie smrti
« Reply #1 on: 18. Oct 2015, 15:01 »
Julian Montpellier a Relikvie smrti

Julian dostal důležitý úkol, a sice zničit jednu z relikvií smrti, aby si Voldy nemohl moc vyskakovat. Čekal v lese společně s Shashim, jediným člověkem z tria, který měl pravý, nefalšovaný mozek a občas ho dokonce uměl použít.
Když se přiřítila udýchaná Olivia s mečem Godrika Nebelvíra, Julian zazářil nadšením. „Paváda, Olivko!“ zahlásil, meč si vzal, položil medailonek na pařez, napřáhl se... a udeřil. Nic se nestalo, alespoň s medailonem ne. Zato meč se rozpadl na několik kusů.
„Vždyť to je levná replika,“ povzdechl si Shashi unaveně a poukázal na cedulku z Taškářových žertovných předmětů.
Olivia pokrčila rameny. „Pravej neměli.“

Fandom: Felix Felicis! + Harry Potter a Relikvie smrti

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8374
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Koumákova kopie
« Reply #2 on: 18. Oct 2015, 16:41 »
Koumákova kopie (6 BBY)

Když jsem to místo poprvé objevil, bylo snadné nevěřit vlastním očím; tou dobou už jsem totiž žádné neměl.
Přesto jsem zřetelně cítil, že kráčím chodbami stejného chrámu, v jakém jsem před spoustou let a událostí vyrůstal a cvičil se v umění rytířů Jedi. Všechny místnosti na svém místě, chodby dokonale identické a rozměry rovněž odpovídaly, ale něco tu prostě nehrálo. Především fakt, že tohle nebyl Coruscant, nýbrž Raxus Prime, největší šrotiště v mně známé galaxii.
Vše se vysvětlilo o deset minut později, když mě u sebe doma přivítal Kazdan Paratus. Živoucí důkaz, že v Síle nadaní Aleenové prostě nejsou normální...

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4218
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Odnaučená odpověď
« Reply #3 on: 18. Oct 2015, 17:10 »
Odnaučená odpověď

Ačkoliv život v kobkách pod Zorbovým palácem nebyl něco, co si člověk vybere, Becky Brannigan se tam naučila nejednu užitečnou věc. Ponechme stranou ty, jejichž podrobnější vypisování by tomuhle drabblu vysloužilo nálepku velmi mládeži nepřístupného, a pořád nám jich trocha zbyde. Především pak co se odpovídání autoritám týče.
Po pár drsných letech převýchovy, kdy do ní bičem a jinými prostředky vtloukali úctu k nadřízeným, z ní prostě byla úslužná, ochotná a nekonfliktní zaměstnankyně, ochotná bez odmlouvání a okamžitě splnit svému pánovi jakékoliv zvrácené přání.
Což bylo rozhodně příjemnější než dřív, kdy pod náporem puberty na všechno promptně odeskávala „tvoje máma“.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6181
  • The Progeny
    • View Profile
Příliš perfektní
« Reply #4 on: 18. Oct 2015, 21:02 »
Příliš perfektní (150 ABY)

Simbacca vešel do kuchyně, nalil si kakao do oblíbeného hrníčku a jeho dcery zatajily dech. Včera si totiž ten hrníček bez dovolení půjčily a po chvíli si všimly, že je na jednom místě naštíplý. Netušily, jak se to stalo, ale musely jednat. Celý večer prosily nejlepšího vesnického řezbáře a ráno skutečně měly dokonalou repliku hrnečku s rytinou zalaacy.
Simbacca si sedl, otevřel noviny, napil se a zamyšleně hleděl na hrnek. Větřil.
[„To jsem blázen,“] zabručel. Kerribecca připravovala slzy a Barbucca alibi.
[„Je s tvým hrnečkem něco v nepořádku?“] zeptaly se unisono.
[„Asi, vždyť byl ještě včera na jednom místě naštíplý...“]

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Zlatíčko

  • Drabbler
  • Lemra hyperlíná
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Sebevražda
« Reply #5 on: 18. Oct 2015, 21:10 »
Sebevražda

Gracie ležela na zemi. Sotva popadala dech. Z břicha jí trčel nůž, všude kolem tekla lepkavá krev.
„Pane profesore, pane profesore! Nelsonová se pokusila zabít!“ Křičel Kiril na Finniana, kterého čirou náhodou odchytl na chodbě a sám vypadal, že brzy bude potřebovat první pomoc. Finnian nelenil. Zkontroloval životní funkce malé prvačky. Vytáhl hůlku a...
"Ááách!" Gracie se narovnala. Finnian se tak vylekal, že přepadl na záda až vykvikl překvapením, Kiril se musel opřít o zeď a rozdýchat to.
"Ten nůž je jenom replika a ta krev je z protlaku!" Smála se Gracie. Tedy do chvíle, než spatřila výraz kolejního ředitele.

Fandom: FF

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Kolik stačí k dětské radosti
« Reply #6 on: 18. Oct 2015, 21:52 »
Kolik stačí k dětské radosti

Po té, co Raghu (snad) prošel prvním ročníkem byl doma náležitě uvítán. Co na tom, že Shashi byl prefekt – kvůli jeho mladšímu bratrovi za ten rok nestihla ani shořet škola! To, že se synek nezamotal do žádné katastrofy se muselo oslavit. Jak jinak než nákupy!
Bylo jasné, že se Reggie utrhne ze řetězu. Za obdržené peníze totiž domů dokulil zmenšeninu parádního dělostřeleckého kanonu, který byl vyveden do nejmenších detailů. Pan Dewanji prohlásil, že replika je to sice pěkná, ale netuší, k čemu synovi bude.
Otázkou bylo, kde byl malý Nebelvír nakupovat – jak se rodiče záhy dozvěděli, tak replika to...
...nebyla.

Fandom: Felix Felicis!

Kimono Oko

  • Drabbler
  • Lemra
  • *
  • Posts: 112
  • Životem ošlehaný kimono
    • View Profile
Tjády jády da
« Reply #7 on: 18. Oct 2015, 22:19 »
Tjády jády da

Na dnešní hodinu OPČM dorazil Aldwinckle tak trochu nesvůj. Rudý nos a v ruce hrnek s čajem napovídaly, že se necítí nejlíp. I tak si neodpustil pravidelnou kadenci otázek, kterými zahlcoval svá dítka. Dnes nahodil stepovací a lechtací kletbu. Zmijozelská Yvonne se chopila odpovědi jako první a popsala stepovací kletbu. Dante se nadechl a chtěl odpovědět na druhou část otázky,  popsat lechtací kletbu. Jenže do toho mu skočila opět Yv a upřesnila, že lechtací kletba je Rictusempra. Mrzimorče se naštvalo. Tohle byla moje replika. Obořil se na Zmijozelku. "To jsem přeci měl říct já!" Yvonne se usmála. "Tak to řekni!"

Fandom: Felix Felicis AU

Plebej

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 461
  • Velmi zaneprázdněný bůh
    • View Profile
Prokletý pohár
« Reply #8 on: 18. Oct 2015, 23:30 »
Prokletý pohár

"A dnešek si, vážený pane Galle, zapište do deníčku jako den, kdy jste málem sejmul kapitána Finleyho!"
Mrzimor byl v ráži; aby taky ne, bodový náskok před nebelvírským týmem se právě za přispění kapitána ještě o kousek zvýšil, zatímco sám střelec se s vysoko zdviženou zaťatou pěstí vyhnul potlouku a obkroužil nepřítelovu obruč. Nakročeno k vítězství měli nádherně - ovšem nepočítali s prokletím, které jim přisoudilo ve famfrpále vždy druhé místo.
Tak nějak se stalo, že červení vzápětí chytili zlatonku a Ginger se jen spokojeně šklebila pod fousy.
"Dnešek," prohlásila krapet škodolibě, "si přidáte na seznam dní, kdy jste nevyhráli pohár."

Fandom: Felix felicis asiAU
"To je kouzlo chaosu - je tu pro všechny. Jeden řád můžeš narušit jiným řádem. Řád můžeš narušit chaosem. Ale chaos a chaos dělá jen větší chaos. Každý může mít svůj dílek pizza-chaosu."

 

Další pískoviště: