Author Topic: Téma číslo 1463 (29. 4. 2016) - Mosiáš 29.16  (Read 831 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8546
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Ani Mormoni neschvalují osobní vendettu: "A protože ses mne tázal ohledně přestupníka, jsi požehnán."
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8546
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Dobrý dobrovolník
« Reply #1 on: 28. Apr 2016, 13:30 »
Dobrý dobrovolník (19 BBY)

Valla se v ředitelně moc často neukazovala, takže když tam takhle jednoho krásného dne nakráčela a vyrušila Champbaccu od důležité práce, bylo zjevné, že jde o velkou věc. Tuplem když byla kompletně mokrá a vypadala trochu nasraně.
„Ten mrňavý ničema už mi zase nastražil kbelík nad dveře a teď posílá fotky všem dalším puberťákům, můžu ho vykuchat, vycpat a vystavit v jídelně, pro výstrahu?“
[„Tebe mi posílá sama živoucí Síla,“] usmál se velmistr a spráskl ruce, [„tedy… zabít ho nemůžeš, ale zrovna jsem zvažoval, koho letos pověřit seškrabováním těch hnusných řas a bahna z hydrostatických generátorů, co ty na to?“]

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6289
  • The Progeny
    • View Profile
Faremionská fraška
« Reply #2 on: 28. Apr 2016, 14:06 »
Faremionská fraška

„Výborná práce,“ pochválil Lord Inkvizitor oddíl drowů v čele s Loquem, „máte mé požehnání jak za samotné vypátrání oněch zrádných elfských heretiků, tak za to, že jste nepodlehli vlastním instinktům a nezavršili svůj hon zbytečným krveprolitím. Mí rytíři už si s nimi poradí, vy běžte do svých domovů a odpočívejte, zasloužíte si to.“
Loque se v duchu usmíval a přemýšlel, jak dlouho mu ještě bude procházet tahle habaďůra, kdy je na oko miláček církve, ale ve skutečnosti má sklep plný mrtvol.
Inkvizitor se však pod maskou usmíval taky, protože přesně takhle mu jako správnému prastarému démonovi v převleku vyhovovalo nejvíc.

Fandom: Lineage
[„If you can't beat them, eat them.“]

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4367
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Odškodné
« Reply #3 on: 28. Apr 2016, 14:40 »
Odškodné

„Nejmilostivější a nejskvostnější Zorbo,“ blekotal jeden ze zlodějíčků a pirátů, co se jich ten den před trůnem obtloustlého Hutta vystřídalo zhruba dvacet, „vážně nerad bych vypadal jako nevděčník, co si neváží těch skvostných darů, jakých se nám od vaší milosti dostalo, ale… jedna vaše otrokyně mě pokousala a fakt to bolí.“
Na důkaz, že si nevymýšlí, si odmotal šátek kolem uší a všichni viděli, že mu chybí zhruba polovina boltce. Slimák si sice pomyslel cosi o ufňukáncích, ale nemohl riskovat, že se o jeho pohostinnosti začnou šířit pomluvy.
<„Zajdi do sklepení, odteď je tvoje a můžeš ji ztrestat dle libosti.“>

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Ithaca

  • Drabbler
  • Lempl
  • *
  • Posts: 246
    • View Profile
Otázka interpretace
« Reply #4 on: 29. Apr 2016, 23:47 »
Otázka interpretace

Na některých planetách Vnějšího okraje se poměrně masivně rozšířilo vynášení rozsudků nad obviněnými ze zločinů vší možné závažnosti prostřednictvím kvalifikované interpretace věštby od orákula, které přináleželo k domovské obci souzeného či souzené. Neuposlechnutí verdiktu pak bylo pokládáno za projev odpadlictví od kultu boha, který byl tradičně považován za ochránce dané obce.
Zásadní úlohu při určování samotného verdiktu však měli interpreti výroku orákula, jak již bylo řečeno. Proto se postupně stalo běžnou praxí, že tyto interprety uplácely zainteresované strany (zejména nepřímo, aby nedošlo k urážce bohů) anebo že byli v rámci lidové náboženské praxe sami uctíváni jako nižší, nicméně zásadní božstva.

Fandom: Star Wars
„Two weeks ago I was an astronaut...“
„Yeah, well, now you're a Smurf. Keep walking.“

 

Další pískoviště: