Author Topic: Bonus číslo 181 (7. 10. 2016) - Palombie  (Read 842 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8548
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Bonus číslo 181 (7. 10. 2016) - Palombie
« on: 05. Oct 2016, 13:04 »
Pokud jste někdy byli v Palombii, což je Živá domovina fiktivních Marsupilamiů, bude se vám to teď náramně hodit, protože budeme psát cestopis. Nemusíte samozřejmě psát zrovna o téhle zemi, můžete si vybrat libovolnou jinou, ale z žánru neutíkejte. Cituji: "Obsahem cestopisu je popis autorovy cesty do cizích zemí a krajin se záznamem jejich geografických, národopisných, kulturních, sociálních a jiných zvláštností."

Hardcore cestovatelé popíšou domovinu libovolné jejich postavy.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4371
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Obhajoba
« Reply #1 on: 06. Oct 2016, 20:04 »
Obhajoba

O Sulonu spousta pilotů říká, že je to děsná díra, ale já na něj nedám dopustit. Je to nejhezčí planeta, na které jsem kdy byla, a mám ji fakt ráda. Vždyť je tu hrozně pěkně, nejen v Barons Hedu, ale i v jeho okolí, kde se bude líbit hlavně farmářům a lidem, co je zajímá zavlažování a trubky a velký hmyz. Těm ostatním bych doporučila mámino kadeřnictví, protože by se jí tam prý pár zákazníků navíc hodilo, ale bojí se to přiznat nahlas.
Úplně nejlepší je ale stejně pískoviště za hlavní tržnicí, tam to fakt žije.

Banana Brannigan, V. B

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8548
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Krásy Kashyyyku
« Reply #2 on: 06. Oct 2016, 20:35 »
Krásy Kashyyyku

Chcete-li navštívit Kashyyyk, učiňte tak na Den života. Přesně tak jsem to udělal já a bylo to skvostné.
Ten svátek slaví celá planeta a je skutečně na co se dívat. Hodně se tančí, trochu zpívá, hodně jí a samozřejmě pije, to všechno v příjemné společnosti zdejších domorodců. Ani ti nejcholeričtější z nich si totiž v tento posvátný den nedovolí nikomu vyrvat ruce z kloubů, neboť by tím na sebe uvalili strašné neštěstí a ještě by s nimi ten večer nikdo nechtěl pít. Rozhodně musím doporučit.
Jenom si nezapomeňte ochranu, ať vás tam za pár let nečeká podobné překvápko jako mě.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Šašek

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 573
    • View Profile
Daryiny cesty
« Reply #3 on: 06. Oct 2016, 20:58 »
Daryiny cesty

Cesty za ruskými příbuznými do Sverdlovsku jsem měla vždycky v oblibě, i když v zimě jsem tam vždy mrzla. Kdo v Rusku nikdy nebyl, asi mi neuvěří jak příšerná zima tam je, i když občas se to přežít dá.
Město se dělí na dvě části - asijskou a ruskou, což je občas celkem veliká sranda, protože čas od času potkáte asijské obyvatele a nerozumíte jim. Od města se nachází Ural, ze kterého je pěkný výhled, taky nádherné jezero Šartaš, ve kterém v létě s pradědečkem chytám ryby.
No a taky mi tamní příbuzní k narozeninám dali lamu, no neber to.

Fandom: Felix Felicis!
Šašek, Šáša, Šášula, přitroublý jak bambula.

Ithaca

  • Drabbler
  • Lempl
  • *
  • Posts: 246
    • View Profile
Rychlé rozloučení
« Reply #4 on: 06. Oct 2016, 22:17 »
Rychlé rozloučení

Boba se na svojí „rodnou“ planetu vrátil po onom památném úniku před Mistrem Jedi Obi-Wanem Kenobim jen jednou, a to když byl řád Jedi ještě v pokročilejším stádiu rozkladu a on dostal zadání všechny potenciálně nepříjemné důkazy o klonování na Kaminu nadobro pohřbít. Planeta bouřlivých a zároveň nemálo toxických oceánů byla pro tento záměr zcela ideální a její obyvatelé, zvyklí na uzavírání obchodních dohod, ne však na válčení na svém území, byli vlastně také ideálními obětmi.
Boba si se vším poradil rychle a důkladně za pomoci minimálního počtu klonů svého „otce“. Sklony k sentimentalitě nebyly vlastní ani jednomu z  nich.

Fandom: Star Wars
„Two weeks ago I was an astronaut...“
„Yeah, well, now you're a Smurf. Keep walking.“

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Až příliš živá
« Reply #5 on: 07. Oct 2016, 10:06 »
Až příliš živá

„Včera jsme přistáli na neznámé planetě, abychom doplnili zásoby vody. Té tu byl dostatek, stejně jako čerstvého ovoce, zeleniny a vůbec přírody. Jediným nedostatkem byla města a obyvatelé. Ocitli jsme se v ráji? Demokraticky jsme odsouhlasili krátkou dovolenou. Kryton se vydal sbírat vzorky, já čili Arnold Rimmer jsem se odhodlal prozkoumat písečnou pláž, Kocour šel hledat někoho, s kým by si vrznul, a Lister, ten opičák, si zabral strom, kam chtěl pověsit síť na spaní. Ukázalo se ale, že právě stromy jsou velmi agresivní formou života. Naneštěstí jsme se zachránili všichni, kromě Listerovy boty, kterou byl nucen nechat jako návnadu.“

Fandom: Červený trpaslík
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6291
  • The Progeny
    • View Profile
Milovaná Malta
« Reply #6 on: 07. Oct 2016, 13:41 »
Milovaná Malta

Už když jsem poprvé viděl Maltu z vesmíru, říkal jsem si, že ta strastiplná cesta stála za to a že se sem určitě ještě někdy vrátím.
Původní kolonisté to asi moc neocenili, ale dnes, s vybudovanou infrastrukturou za zadkem, skutečně je na co se dívat. Nekonečné pláně oranžové trávy, které jen místy narušuje oceán kyselých vod, to všechno pod pokličkou bouřlivě šedé oblohy. Přičtěte milé a pohledné Malťanky a asi pochopíte, že jsem zvažoval nejen další návštěvu, ale rovnou i permanentní přestěhování.
A kdyby to nestačilo, pořád je tu místní kuchyně a fakt, že veškeré suroviny obsahují silně návykový kardamín.

Fandom: Freelancer
[„If you can't beat them, eat them.“]

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Živá země, živí lidé
« Reply #7 on: 07. Oct 2016, 22:51 »
Živá země, živí lidé

Raghu pozval Vincenta na léto domů. Do Indie.
Už cestou se Vincent dozvěděl, že Hajdarábád je šesté největší indické město a že na ulici je to hlava na hlavě. Raghu taky poznamenal, že krom kuchyně a nějaké té architektury toho není na mudlovské Indii moc zajímavého, že to pravé přijde teprve v kouzelnických čtvrtích města.
Jo, tam bylo teprve živo. Mnohem víc vůní, krámků, krámů a hudby než u mudlů. Skutečně samostatně tančící kobry. Všude někdo křičel. Po tom všem, plus Vincentově srážce s létajícím kobercem a mluvícím krokodýlem, bylo jasné, že Reggie náturou není taková rarita. Zkrátka jen domorodec.

Fandom: Felix Felicis!

 

Další pískoviště: