Author Topic: Téma číslo 2283 (31. 7. 2018) - Chicago  (Read 326 times)

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6181
  • The Progeny
    • View Profile
Téma číslo 2283 (31. 7. 2018) - Chicago
« on: 30. Jul 2018, 15:33 »
V místě, kde teď stojí Chicago, prý dřív rostl Divoký česnek, jehož indiánské jméno se kolonistům očividně zalíbilo.
[„If you can't beat them, eat them.“]

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4218
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Substituční silice
« Reply #1 on: 31. Jul 2018, 16:39 »
Substituční silice

Antická praxe krmit otroky česnekem sice nebyla v předaleké galaxii příliš zaběhnutá, ale když jednou Zorbo dostal jinak zcela bezcennou zásilku divokého česneku z Felucie, přirozeně ho nehodlal jen tak vyhodit, když už kvůli němu vlastně omylem nechal odprásknout patnáct lidí.
Rozhodnutí přidat ho do obvyklé šedé kaše, kterou dostávalo jeho služebnictvo, padlo záhy a rezidentní kuchařský droid ho přidal tak, jako by přidával piliny – pěkně v poměru jedna ku jedné.
Ač to zavánělo plýtváním, nikdo od dvora si vlastně nestěžoval. Ne snad že by pak holky byly nějak divočejší, ale rozhodně mnohem ochotněji spolkly cokoliv, co nepálilo jako čert...

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8374
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Sezónní sklizeň
« Reply #2 on: 31. Jul 2018, 16:49 »
Sezónní sklizeň (21 BBY)

Zhamberrský obchodník se vším možným měl sice (kromě rozličného tovaru) dobré srdce, ale ten mrňous ho začínal poněkud dráždit. Věděl samozřejmě, že je to synáček zchudlé honorace, který si potřebuje nějak vydělat na jídlo, ale… proč by ho měl dotovat zrovna on, že? A taky mu to jednoho dne pěkně řekl.
[„Kamaráde,“] spustil, jakmile se prcek objevil ve dveřích s tradiční náručí bylin, [„nezlob se na mě, ale tolik divokého česneku já prostě neprodám a začíná to tu smrdět. Nemohl bys jednou natrhat něco jiného?“]
Kachulli pokrčil rameny a příště přitáhl náramkové hodinky, luxusní klobouk a dva zvonky z kola.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6181
  • The Progeny
    • View Profile
Medvědi na Mostecku
« Reply #3 on: 31. Jul 2018, 17:52 »
Medvědi na Mostecku (1982)

„Co to máš?“ podivoval se Finnian tak mocně, že přestal otáčet králíka nad ohněm, a podezřívavě si prohlížel svého syna, který mu nesl nůši… něčeho.
„Říkals, ať donesu bylinky, tak něco nesu,“ pokrčil Fróði rameny a složil tu nadílku u ohniště. Vesměs šlo o kopřivy a tak.
„Myslel jsem, že vezmeš hlavně ten česnek, co jsem ti ho ukazoval cestou sem,“ pousmál se Finnian, ale ani ten úsměv mu na tváři dlouho nezůstal. Byl totiž konfrontován s tulení logikou.
„Jsi říkal, že to je česnek medvědí, ne?“
„Říkal,“ připustil.
„No vidíš, a já nebudu riskovat, že se ten medvěd vrátí.“

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

 

Další pískoviště: