Author Topic: Téma číslo 2393 (18. 11. 2018) - Falešný večírek  (Read 380 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8374
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Falešný večírek.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8374
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Podvržená párty
« Reply #1 on: 17. Nov 2018, 23:29 »
Podvržená párty (21 BBY, #pánská_jízda)

[„Víš, co mě právě napadlo?“] dotazoval se připitý Champbacca připitého Chlouppka, a ten sice tušil, ale přeci jen nechal kolegu mluvit, aby mu nepřerušil tok myšlenek.
[„Že by mohla bejt sranda uspořádat Wyrrgymu oslavu narozenin.“] Ok, to nebylo něco, co by Chlouppek čekal, a na jeho výrazu to bylo vidět.
„Ty máš dost, co?“
[„Ne, čekej, to není celé – celou tu oslavu by vyčaroval Woallc jako jednu velkou iluzi!“]
„Proč mě to nenapadlo taky a dřív?“
[„Napíšu mu.“]
„Já jdu namalovat pozvánky.“
Nakonec to samozřejmě zavrhli, protože to bylo i na ně možná až příliš zlé, ale moc fakt nechybělo...

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6181
  • The Progeny
    • View Profile
Snobská sešlost
« Reply #2 on: 18. Nov 2018, 22:33 »
Snobská sešlost (1981)

Když Flann jako čerstvý bystrozor dostal za úkol hlídat ples kouzelnické smetánky, netušil, že to bude až taková hrůza. Větřil nudu, větřil okázalost a dokonce počítal i s notnou dávkou opovrhování těmi s méně incestní krví, ale skutečnost ho stejně překvapila.
Takovou hromadu přetvářky a teatrálnosti by totiž člověk jinde sotva našel. I bez tréninku v nitrozpytu dokázal určit minimálně deset případů, kdy někdo někomu do očí lhal, a neměl důvod předpokládat, že ostatní mluvili pravdu. Míra falešnosti navíc s časem přibývala a z večírku se stala taková dost divná divadelní hra.
A navíc nesměl pít, protože byl ve službě...

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4218
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Zapastěná zábava
« Reply #3 on: 18. Nov 2018, 22:38 »
Zapastěná zábava (0 ABY)

Když se Kody nevracel z onoho večírku imperiální smetánky, začali se povstalci na palubě Jolly Jedie pomalu ale jistě obávat o jeho život. Možná ho neznali víc než týden, ale tušili, že Impérium po něm pase stejně jako po nich, možná víc, a obavy tak byly zcela na místě.
Dokonce se objevila teorie, že celý ten večírek byla jenom sofistikovaná past. Způsob, jak extrovertního Lorrdiana vytáhnout na nepřátelskou planetu a sebrat ho, ideálně i s nějakými dalšími povstalci. Nechybělo moc a byla pro něj poslána záchranná výprava.
Naštěstí se agent Tonewy dříve vrátil a ujistil je, že všechno bylo pravé.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Kámen

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 457
    • View Profile
Rižská regata
« Reply #4 on: 18. Nov 2018, 22:43 »
Rižská regata

Slavnost u příležitosti konce sklizně v Rize, to byla velká událost. Celé Lotyšsko se přišlo podívat na tu velkolepou přehlídku žacích strojů, srpů a kladiv a na avizovanou veselku hned poté. Mělo tam být všechno, dokonce i jídlo. Lotyši tedy brali celé rodiny a po strastiplné cestě dorazili do hlavního města, kde je čekalo další ze životních zklamání. Celá oslava byla Potěmkinova – hudba hrála z flašinetu, jídlo bylo akorát na černobílých obrázkách a o květinách lepší nemluvit.
I ty zemiaky a kameny byly falešné.
Ne tak zima, tma, nemoc z ozáření a všudypřítomní agenti politbyra, to všechno bylo dokonale autentické.

Fandom: Lotyšské vtipy
Jsem jenom blbej kámen, a přesto jsem napsal víc drabblů než tvoje máma.

 

Další pískoviště: