Author Topic: Téma číslo 2421 (16. 12. 2018) - My tři králové  (Read 368 times)

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6205
  • The Progeny
    • View Profile
My tři králové jdeme k vám, drabbly a chlast přineseme vám.
[„If you can't beat them, eat them.“]

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6205
  • The Progeny
    • View Profile
Podpis pánů
« Reply #1 on: 16. Dec 2018, 19:54 »
Podpis pánů (6000 BBY)

Dohodnout vybudování velikého města na styčném bodě jejich tří velkých království trvalo dlouhé týdny, ale finální bula byla překvapivě strohá. Asi že žádný ze tří vládců, co za jejím sepisováním stáli, si nepotrpěl na zbytečnou byrokracii, obsahovala zakládací listina jen krátké shrnutí záměru a pak závazek, že se o náklady spojené se stavbou budou dělit rovným dílem. Žádné právní kličky, žádné podezřelé formulace, žádné drobné písmo a na Chimalpopoccovu osobní žádost ani žádné zbytečné tituly, takoví to byli kabrňákové.
Podepsali se prostě a jednoduše jako „my, tři králové“.
On v té době ostatně málokdo uměl číst a aspoň ušetřili místo.

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4242
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Sjednocení Sarininu
« Reply #2 on: 16. Dec 2018, 20:39 »
Sjednocení Sarininu

Sarinin nebyl vždycky jedna velká tržnice, kde šly veškeré výnosy do budování silnějšího a bohatšího otrokářského impéria. V dávných dobách se tam nacházela spousta titěrných království, kde každý otrokář hrabal sám na sebe, a když někdo přišel s návrhem na sjednocení, vypadalo to nějak takhle:
„Já osobně váš návrh podpořím,“ slíbil jeden z králů navrhovateli.
„Já též,“ přidal se jeho soused.
„Pokud oni dva, tak já taky,“ nenechal se další a už to skoro vypadalo slibně.
Pohledy všech přítomných se tak upřely k posledním třem vladařům, kteří se dosud tiše radili.
„No, my tři na vás sereme, ale držíme palce!“

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8420
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Koledující kreténi
« Reply #3 on: 16. Dec 2018, 21:58 »
Koledující kreténi (#pánská_jízda)

Na většině těch šťastnějších planet, co jejich klima respektovalo galaktický kalendář, tou dobou sice vrcholilo léto, ale to naváté chlupáče při přesunu z vypité do nevypité hospody viditelně vůbec netrápilo. Šli tak trochu nakřivo a zpívali si vánoční koledy, takže na ně obyvatelstvo oprávněně koukalo trochu jako na kretény. A to jich většina vůbec netušila, co že to ty Vánoce vlastně jsou.
Oni se však bavili skvěle, přímo královsky, a bylo to slyšet.
[„My třííí krááloóóóvé jdéééme k vááááááám, vodku i ruuum vypijeme vááám!“]
A to byli většinu času jenom dva, neboť toho černého vzadu nechali kdesi daleko za sebou.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Kámen

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 457
    • View Profile
Atypická aristokracie
« Reply #4 on: 16. Dec 2018, 22:04 »
Atypická aristokracie

„Někdy si připadám jako král,“ pravil Lotyš jen tak, bez kontextu, a rozhlédl se po jurtě.
„Já vlastně taky,“ připustil druhý, co neměl omrzliny a navzdory halucinacím z hladu ještě docela dobře viděl. Nevypadal šťastně, ale to ten první taky ne; to nikdo v Lotyšsku. Právě díky tomu však nebylo zas tak těžké se považovat za nadřazeného, když všude kolem bylo vidět jen utrpení a smrt.
„Jsme vlastně jednookými králi mezi slepými,“ shrnul to třetí Lotyš moc pěkně.
Všichni ostatní kolem nich totiž fakt byli slepí, a to po ochutnávce toho domácího lihu, kterým se chtěli v kruté zimě zahřát.

Fandom: Lotyšské vtipy
Jsem jenom blbej kámen, a přesto jsem napsal víc drabblů než tvoje máma.

 

Další pískoviště: