Author Topic: Bonus číslo 356 (20. 2. 2020) - Černé ovce  (Read 179 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8414
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Bonus číslo 356 (20. 2. 2020) - Černé ovce
« on: 18. Feb 2020, 11:44 »
Kdyby ve skandálním únoru nepadl ani jeden bonus, bylo by to vlastně tak trochu tematické, nicméně riskovat to nebudeme a na tohle moc pěkné datum si jeden napíšeme. Klasický drabble o sto slovech a na téma Černé ovce, ale neviditelný, to jest psaný písmem stejné barvy jako má pozadí příspěvků.
Protože drobné písmo už dávno není in.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8414
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Keisell koloruje
« Reply #1 on: 19. Feb 2020, 23:15 »
Keisell koloruje (10 BBY)

„Keisell?“ otázal se jednou Eviel Swonn svým obvyklým hlasem plným trpělivosti, když vyšel na verandu a při pozorování svého stádečka si všiml jisté podivnosti.
„Ano, strýčku?“ otázala se oslovená, jak ji dlouho učil, a přestala si v koutě hrát s kamenem.
„Víš, když jsem šel spát, měl jsem spoustu bílých ovcí a jednu černou.“
„Ano, to měl, ale...“
„Ale teď jsou černé úplně všechny. Pověz mi, jak je to možné?“
„To je jednoduché, vzala jsem uhel a...“
„Proč, u všech bohů?!“
„Když já myslela...“
Konec té věty se ani neodvažoval vyslechnout a radši okamžitě strčil hlavu do sudu s vodou.


Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4239
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Stádní souznění
« Reply #2 on: 19. Feb 2020, 23:41 »
Stádní souznění

Cocco Starr nebyla první Zeltronka, co kdy opustila svou rodnou planetu a vydala se za dobrodružstvím, ale rozhodně byla první Zeltronka ve své poněkud lépe postavené rodině, co to udělala stopem. A co se nikdy nevrátila, nýbrž se usadila na Corellii a začala pracovat jako barmanka. Doma se pak o ní moc pěkně nemluvilo.
Maro Brannigan na tom byl podobně. První člen nechvalně známého klanu, co se dostal z Bespinu, a on místo pořádného flámování vystuduje práva a začne nosit oblek? Je jasné, že rodiče na jeho dopisy koukali poněkud nevraživě. 
Asi proto to těm dvěma spolu tak klapalo.
Chvíli.


Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6202
  • The Progeny
    • View Profile
Barevný brav
« Reply #3 on: 20. Feb 2020, 00:02 »
Barevný brav (1979)

Fróði měl zvířata rád, ale to ještě neznamenalo, že jim rozumí. Například to, že vyrůstal v domě, kolem nějž se páslo stádo ovcí, nebylo automatickým předpokladem k tomu, že ví, co taková ovce člověku vlastně přesně dává.
Projevilo se to například jeho slavnou snídaňovou úvahou, kdy se se zcela vážnou tváří zeptal matky, jestli by k té spoustě ovcí bílých nešlo sehnat taky pár černých, protože nosit jenom bílé vlněné oblečení je prostě trochu nuda. A že jiné barvy by vlastně taky nebyly od věci.
Finnianovi tedy bylo poměrně záhy jasné, že tenhle syn po něm hospodářství asi fakt nezdědí.


Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

 

Další pískoviště: