Author Topic: Téma číslo 2939 (17. 5. 2020) - Slyšíš mě, mami?  (Read 162 times)

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Slyšíš mě, mami?
Jo?
Tak pojď napsat drabble.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6181
  • The Progeny
    • View Profile
Mamánek Moe
« Reply #1 on: 16. May 2020, 23:28 »
Mamánek Moe (33 BBY)

„A jestlipak tam míváš teplé večeře?“ zajímal se namodralý hologram před Moem a ten by protočil všechny tři oči, kdyby svou maminku neměl opravdu velmi rád.
„Jo, většinou,“ zabručel přesto trochu otráveněji, co kdyby to někdo zaslechl.
„To ráda slyším. Spát chod-“
„Cože?“ Ne že by netušil, na co se ptala, ale přenášený signál se v tu chvíli prostě začal rychle vytrácet.
„Jes-“ pokračoval obraz v ještě horší kvalitě a on tedy dotaz upravil.
„Je tu špatný signál, slyšíš mě?“ Z pohybů hologramu bylo zjevné, že nikoliv.
„Zkusím zavolat zase zítra, až vylezu z džungle, jo?“
„...vně se dobře obleč!“

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Zkouška spojení
« Reply #2 on: 17. May 2020, 20:45 »
Zkouška spojení

V krbu zachrčelo.
„Slyšíš mě, mami?“ nahnul se Daniel zvědavě blíž k ohni, převážně ve snaze rozeznat matčinu tvář ve špatném letaxovém rozlišení mezi uhlíky.
„Já vůbec nechápu…“ zaslechl z dálky. Oheň zapraskal. Pravděpodobně se dařilo.
„Mami? Haló?“
„Mohl mi k tomu Daniel dát nějaký návod… Copak se mám naklonit až do ohně? Nebo…? Není na tom prášku nějaká etiketa? Není prošlý?“ doléhal k Danielovi matčin hlas.
„Mami, slyšíš mě?“ zopakoval, avšak bez odezvy. Nakonec tedy strčil hlavu do ohně sám. Sotva nahlédl do kuchyně rodičů, zopakoval: „Už mě slyšíš?“
Nelze mudlovské mamince vyčítat, že v úleku skočila na stůl.

Fandom: Felix Felicis!

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4218
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Rozverné rušení
« Reply #3 on: 17. May 2020, 21:38 »
Rozverné rušení (1 ABY)

„Mami?“ ozvalo se z reproduktoru v kokpitu Srdce ze zlata krátce poté, co se Mango Brannigan, majitel toho hlasu, s oslovenou rozloučil, a působil poněkud rozpačitě. Aby taky ne, když z druhé strany pořád něco slyšel…
„Mami?“ zopakoval trochu naléhavěji. „Mami, slyšíš mě?“ Odpověď však nedostal, jenom vysloveně podezřelé zvuky, které díky levnějšímu tarifu a komunikačnímu zkreslení prostě nedokázal identifikovat.
„Mami, zapomnělas to položit, co se to tam děje?“ zopakoval tedy ještě jednou, téměř odhodlán sednout na první spoj a odletět domů na Corellii.
Maminka ho ovšem neslyšela jenom proto, že si to na stanovišti navigátora rozdávala s dvousetkilovým Togorianem.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8374
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Mlčící matka
« Reply #4 on: 17. May 2020, 23:24 »
Mlčící matka (1 ABY)

Být k Síle citlivým plodem může být docela frustrující zážitek. Fichurra by o tom mohla vyprávět, kdyby to její podvědomí později nezametlo pod koberec.
Sotva v lůně nabyla jakéhosi vědomí, vysílala po tom poli energie, co drží vesmír pohromadě, jeden signál za druhým a doufala v odpověď. Vlastně ani nevěděla, jak by taková věc měla vypadat, ale věděla, že ji potřebuje. Připadala si tak sama, netušíc, kde přesně je, a netoužila po ničem jiném než po alespoň krátké výměně pocitů se svou maminkou.
Jenže Erris k Síle citlivá nebyla, a tak ji slyšela až po porodu, ovšem o to snáz.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

 

Další pískoviště: