Author Topic: Téma číslo 2951 (29. 5. 2020) - Žít a nechat řídit  (Read 125 times)

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Žít a nechat řídit, to zní jako skvělý přístup.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4242
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
První pravidlo
« Reply #1 on: 29. May 2020, 15:12 »
První pravidlo (7 BBY)

Lumiere Harko zažil během výcviku na imperiální akademii spoustu výše postavených egoistů, ale lady de Bray, to byla docela jiná liga. Tak jiná, že nevěděl, jestli ho to děsí nebo rajcuje.
„Kapitáne Harko,“ oznámila mu během jejich prvního setkání koketně, „služba na lodi má jenom jedno pravidlo.“ Ten úsměv ho děsil určitě, zbytek její řeči těla… ten ani moc ne. „Necháte mě ji řídit tak moc, jak uznám za vhodné, a za odměnu nechám já vás žít. Rozumíte?“
„Madam, naprosto jasně, madam!“
Pravidlo druhé, že směny navíc odsloužené v jejích komnatách jsou výsada, přibylo až o pár dní později.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6205
  • The Progeny
    • View Profile
Kormidlo pro kapitána
« Reply #2 on: 29. May 2020, 15:23 »
Kormidlo pro kapitána

Fróði nebyl vyloženě šovinista a ke své stoprocentně dámské posádce se choval s náležitou úctou, ale zatímco do kuchyně nikdy nikoho neposlal, ke kormidlu taky ne.
Nebylo to tím, že by považoval ženy za horší řidiče nebo opovrhoval jejich orientačním smyslem. Nebylo to dokonce ani tím, že žádná z nich neměla na podobné věci papíry, protože i ty jeho byly takové trochu pofidérní. Považoval to ale za věc natolik odlišnou a pro chod Sviňuchy zásadní, že to chtěl mít pevně ve svých rukou a dámy k tomu prostě nepustil.
Jedna věc byla s nimi žít, druhá je nechat řídit, žejo...

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8420
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Speciální seance
« Reply #3 on: 29. May 2020, 22:33 »
Speciální seance (21 BBY)

„Na slovíčko?“ ozvalo se ode dveří ředitelny, ale když pak Joyce nahlédla dovnitř a zjistila, kdo tam všechno je, viditelně se zarazila.
[„Povídej,“] pokynul jí Champbacca přesto, že kolem něj Vojta, Peelo, Simbacca, Lempix i Fosh vyplňovali formuláře jako diví a viditelně se potřebovali soustředit.
„Asi není vhodná chvíle, ne?“
[„Bez obav,“] odmávl její námitku, [„jenom tu vedu takovou speciální praktickou hodinu přežívání v ředitelně a džungli galaktické byrokracie.“]
„Aha. Učíš je základy řízení menších společností a výchovných institucí, protože v životě se jim to pak může hodit, že?“
[„Jo, to je přesně ono, vůbec ne proto, že jsem línej.“]

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Šipky a mezerník
« Reply #4 on: 29. May 2020, 23:48 »
Šipky... a mezerník

„Běhám!“
„Bě-… Héééj! To není fér!“
„Řekla jsem to první!“
„Ale já vždycky skáču, to není fér! Já chci běhat! Pusť mě k šipkám!“
Výše uvedené řádky zachycují každodenní konverzaci asi osmiletého Morčete a starší sestry. Tato slovní výměna probíhala u libovolné počítačové hry, kdy Morče odmítalo pořád jen skákat, zatímco sestra šéfovala všemu ostatnímu.
Ale každá éra má svůj konec.
V jednom strašidelném levelu jedné hrozně stupidní hry s koňmi se nedařilo a vždycky je chytili. Morče si vydupalo šipky – a na první dobrou level dokončilo.
Od té doby řídilo. Vždycky. Jestli chtěla sis přežít level, nebylo na výběr.

Fandom: morčecí život

 

Další pískoviště: