Author Topic: Bonus číslo 234 (28. 1. 2021) - Pozor, vyzrazení!  (Read 209 times)

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
(nelekejte se číslování, probíhá dohánění přeskočených čísel 228-255)

Pozor, vyzrazení!

Nebudeme to komplikovat, v drabblu musí vyjít najevo nějaké tajemství, ať už plánované či vymyšlené pro účely právě drabblu. Ztížené to bude jen tím, že to nebude AU.
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Mia Mahariel

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 568
  • Mám hasák a nebojím se ho použít!
    • View Profile
Minulost vrací úder
« Reply #1 on: 27. Jan 2021, 09:23 »
Minulost vrací úder

Absolutně nechápala, proč s tímhle rozhovorem souhlasila, ale vlastně proč ne. Chtěl s ní mluvit, a i když se jí zamlouvalo, jak se chová a vystupuje, na první dojem se obalamutit rozhodně nenechala. Na to byla až příliš chytrá a příliš nedůvěřivá. Prvních pár výměn bylo ryze společenských a vlastně bezduchých, ale jestli ho bavilo chodit kolem horké kaše, prosím. Ona měla na rozdíl od něj času dost. Ji žádné pracovní povinnosti ještě netrápily. Když už to ale začínalo vypadat, že se z kolečka plytké konverzace nikam nedostanou, vstala. A on ji chytil za zápěstí.
„Já jsem tvůj otec.“
JOOO!

Fandom: Felix Felicis!

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
A je to venku
« Reply #2 on: 27. Jan 2021, 20:43 »
A je to venku (1988)

John seděl u stolu se svou dcerou a oba pozorovali malého Iana, jak trpělivě staví věž z kostek. Peggy se láskyplně usmívala, zatímco její otec se mračil.
„Zasloužil by si otce, víš?“ podotkl a probodl svou dceru pohledem.
„To není tak jednoduchý, tati, říkala jsem ti to,“ povzdechla si Peggy.
„Ty bys mi hlavně mohla říct, kdo to je, hm?“ John to zkoušel se železnou pravidelností, ale bez úspěchu. Dnes však zřejmě Peggy rezignovala, a když se dozvěděl, že chlapcův otec je jeho bývalý kolega, zůstal na ni překvapeně zírat.

Rozhodně ale méně překvapeně, než o pár týdnů později Jasper.

Fandom: Felix Felicis!
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Šašek

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 573
    • View Profile
S pravdou ven
« Reply #3 on: 27. Jan 2021, 23:00 »
S pravdou ven

"Tak jo, připraven?"
Optala se Darka svého synka zvědavě. Misha nadšeně přikývl moc se těšil na to překvapení, které měl dostat ke svým jedenácti narozeninám a přemýšlel nad tím, jestli to bude lepší, než dopis z Bradavic. V kavárně, kam vstoupili, však nebyl nikdo krom obsluhy a jakéhosi pána nervózně sledující jeho i Daryu. Kde bylo to překvapení, o kterém maminka celou dobu mluvila?
"Misho, chtěla bych ti někoho představit. Tohle.. je tvůj pravý otec."
Oslovený překvapeně zamrkal a probodl cizího chlápka pohledem. Myslela to jeho matka vážně? Nedělala si z něj srandu? Tohle musel být určitě vtip.
No, nebyl.

Fandom: Felix Felicis!
Šašek, Šáša, Šášula, přitroublý jak bambula.

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Prokletí neklidné mysli
« Reply #4 on: 28. Jan 2021, 10:38 »
Prokletí neklidné mysli (1989)

„Pořád nikdo nic netuší?“ ptal se Athanasius, když společně s Alanem seděl na vřesovišti kdesi na školních pozemcích.
Alan žmoulal mezi prsty vřes a tvářil se zamyšleně. „Asi ne, neslyšel jsem žádný drby ani od obrazů, ani od duchů. Asi je dobře, že se scházíme mimo školu…,“ usoudil a pokrčil rameny.
„Já jsem ti zapomněl říct, aby ses vyhýbal mojí sestře.“
„Proč?“
Athanasius si povzdechl. „Ona je vrozenej nitrozpytec. I když si uhlídáš pusu,“ čemuž osobně vůbec nevěřil, ale možné to bylo, „myšlenky neukočíruješ, ty ne. Znáš se.“
Alan pokrčil rameny. „Už jsem jí potkal. Takže jsme asi v prdeli.“

Fandom: Felix Felicis!

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8420
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Královská krev
« Reply #5 on: 29. Jan 2021, 10:19 »
Královská krev (nedělní žolík)

Champbacca na to, že během pobytu na Jolly Jediovi pověřil Annapurnu takovým menším výzkumem, dočista zapomněl, nicméně ona nikoliv a když se pak setkali na Pevnosti Boyarr, měla pro něj moc zajímavé výsledky.
[„Našla jsem zmínku o tom, že Kurruchich měl před svým zmizením románek s jednou zrzavou kuchařkou,“] vysvětlovala s Kokafolou v ruce. [„A podle dostupných vzorků to vypadá, že jsi fakt jeho velmi vzdálený potomek. Super, ne?“] Champbacca si to viditelně nemyslel, protože se chytil za hlavu a zavyl.
[„Hlavně to nikomu neříkej, jasný? Zatím.“]
Alespoň do doby, kdy by z toho něco mohli mít Simbacca s Fichurrou…

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6205
  • The Progeny
    • View Profile
Skorosourozenecká shoda
« Reply #6 on: 29. Jan 2021, 10:20 »
Skorosourozenecká shoda (nedělní žolík)

Fróði sice argentinskou nemocnici nikdy navštívit nechtěl, ale když ho po bitce s hejnem amazonských piraň vytáhli a nakládali do sanitky tamní mudlové, nezmohl se na odpor. Skončil pak v překvapivě moderním zařízení a dokonce se mu věnoval někdo, kdo uměl anglicky. A ještě v jednom měl veliké štěstí.
„Nebudete tomu věřit, seňor,“ usmíval se doktor, asi že se těšil, jak vyléčením bělocha získá finance na další tři roky chodu nemocnice, „ale máme tu pro vás krev od perfektního dárce. Skoro bych hádal, že máte společného otce, není to vtipné?“
„Asi,“ odtušil kapitán. „Je tam jméno?“
„Sí, nějaký Rodrigo Vasquéz.“

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4242
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Odhalený otec
« Reply #7 on: 29. Jan 2021, 10:22 »
Odhalený otec (nedělní žolík)

Annapurnino povolání překvapivým odhalením v rodokmenech tak nějak nahrávalo, takže se rychle naučila nesoudit a ničemu se nedivit. A protože na Pevnosti Boyarr strávila prověřováním pokrevních vazeb zachráněných chlupáčů skoro týden, ani tam se to bez nějakého toho vyzrazeného tajemství prostě neobešlo.
[„Tak co, jak jsem dopadla?“] otázala se jí Sancca, když se na výzvu dostavila pro výsledky, a Annapurna tu dobrou zprávu vybalila.
[„Lépe než jsem čekala. Máte příbuzného tady na stanici, dokonce otce, je jím inženýr Marradona...“]
Sancca to však jako dobrou zprávu nebrala a naopak to pro ni byl důvod se přesunout někam dál od toho parchanta.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Kámen

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 457
    • View Profile
Howerova honba
« Reply #8 on: 29. Jan 2021, 10:23 »
Howerova honba (nedělní žolík)

Hower Krast svou rodinu nikdy pořádně nepoznal, ostatně jako většina rytířů Jedi, a ani v pozdějším věku se o ní nedozvěděl nic překvapivého. Ambice překvapit ale měl: své kolegy, kterým neustále tajnůstkářsky naznačoval, že má v hlavě něco velkého. Všem, co se ho na to ptali, ale jenom suše odvětil, že by jim takové vyzrazení úplně zkazilo překvapení. A pak jednoho dne prostě zmizel a nikdy už o něm neslyšeli.
Až Champbacca zjistil, o pěkných pár století později a vlastně úplnou náhodou, že se zašil na Dathomiru, zkoumal tam zbraňové využití temných krystalů kyber a měl průlom na dosah ruky.

Fandom: Star Wars
Jsem jenom blbej kámen, a přesto jsem napsal víc drabblů než tvoje máma.

 

Další pískoviště: